Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2019
Arrangør: Amager AC
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 222 | 14.86 | 5 | Erik Sneholt-Ottesen -08 | 14.45 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 |
2 | 233 | 11.61 | 2 | Jonatan Horsholt -08 | 11.63 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 |
3 | 248 | 1.35 | 12 | Mathilde Mønsted Larsen -05 | 1.45 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
4 | 254 | DNS | Selma Munk Plum -07 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:20 | ||
5 | 222 | 11.00 | 4 | Erik Sneholt-Ottesen -08 | 10.69 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:30 |
6 | 243 | 9.51 | 1 | Luka Meldgaard -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:30 | |
7 | 261 | 10.45 | 3 | William Sejr Nissen -09 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:30 | |
8 | 242 | 10.21 | 2 | Lucien Rescan -08 | 10.41 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:30 |
9 | 240 | 10.68 | 4 | Lasse Sterup Abrahamsson -09 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:30 | |
10 | 233 | 9.10 | 3 | Jonatan Horsholt -08 | 9.14 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:30 |
11 | 229 | 13.81 | 1 | Gustav Striboldt Lind -06 | 13.78 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:40 |
12 | 224 | 16.16 | 4 | Frederik Dahl Larsen -06 | 16.68 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:40 |
13 | 239 | 3.86 (w:+2.2) | 14 | Kirstine Ingeborg Th Carstens -06 | 4.01 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 |
14 | 254 | 3.32 (w:+2.1) | 27 | Selma Munk Plum -07 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 | |
15 | 235 | 3.12 (w:+0.2) | 30 | Karoline Thillemann Jørgensen -07 | 2.69 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 |
16 | 231 | 3.29 (w:+0.0) | 28 | Ingrid Sander Clausen -06 | 3.34 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 |
17 | 213 | 4.09 (w:+2.9) | 9 | Asta Marie Holck Hansen -07 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 | |
18 | 260 | 9.99 | 4 | Vilma Viggers Fabild -08 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 | |
19 | 227 | 10.57 | 2 | Gertrud Sander Clausen -08 | 10.97 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
20 | 209 | 33.95 | 4 | Amalie Molander Pedersen -00 | 35.66 | Spydkast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:00 |
21 | 256 | 1.58 | 3 | Timoleon Rescan -05 | 1.50 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 |
22 | 239 | 13.44 | 5 | Kirstine Ingeborg Th Carstens -06 | 13.20 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 |
23 | 223 | 12.44 | 2 | Esther Alice Ravn -06 | 12.17 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 |
24 | 247 | 11.55 | 3 | Mathilde Meedom Kløv -06 | 11.12 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 |
25 | 254 | 12.91 | 4 | Selma Munk Plum -07 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | |
26 | 235 | 13.78 | 5 | Karoline Thillemann Jørgensen -07 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | |
27 | 231 | 13.60 | 6 | Ingrid Sander Clausen -06 | 13.42 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 |
28 | 251 | 11.80 | 4 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 11.89 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 |
29 | 213 | 12.04 | 2 | Asta Marie Holck Hansen -07 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | |
30 | 224 | 18.59 | 3 | Frederik Dahl Larsen -06 | 19.27 | Diskoskast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 |
31 | 243 | 3.54 (w:-0.4) | 8 | Luka Meldgaard -08 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:35 | |
32 | 261 | 3.32 (w:-0.1) | 11 | William Sejr Nissen -09 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:35 | |
33 | 240 | 3.19 (w:+0.9) | 13 | Lasse Sterup Abrahamsson -09 | 3.37 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:35 |
34 | 233 | 4.32 (w:-0.6) | 1 | Jonatan Horsholt -08 | 4.07 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:35 |
35 | 248 | 14.37 | 5 | Mathilde Mønsted Larsen -05 | 14.84 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
36 | 221 | 14.85 | 6 | Ellen Vering Therkelsen -05 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
37 | 219 | 14.85 | 2 | Ella Aurora Magelund Rasmussen -05 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
38 | 238 | DNS | Katrine Amtoft -05 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | ||
39 | 259 | DNS | Vilma Bahne Jessen -05 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | ||
40 | 233 | 11.73 | 1 | Jonatan Horsholt -08 | 11.61 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:20 |
41 | 248 | 17.38 | 14 | Mathilde Mønsted Larsen -05 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
42 | 260 | 3.78 (w:+3.0) | 8 | Vilma Viggers Fabild -08 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:30 | |
43 | 241 | 4.01 (w:+3.1) | 4 | Louise Lehman Jensen -08 | 4.00 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:30 |
44 | 229 | 13.40 | 1 | Gustav Striboldt Lind -06 | 13.81 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:35 |
45 | 224 | DNS | Frederik Dahl Larsen -06 | 16.16 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:35 | |
46 | 256 | DNS | Timoleon Rescan -05 | 19.82 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 | |
47 | 252 | 12.60 | 4 | Oliver Fabricius Thomsen -03 | 12.79 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:05 |
48 | 256 | 21.29 | 8 | Timoleon Rescan -05 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
49 | 233 | 9.23 | 6 | Jonatan Horsholt -08 | 9.10 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:15 |
50 | 210 | DNS | Angela Timm -03 | 12.97 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
51 | 216 | 12.37 | 1 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | 12.15 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 |
52 | 227 | 5.05 | 9 | Gertrud Sander Clausen -08 | 4.15 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:20 |
53 | 241 | 8.14 | 2 | Louise Lehman Jensen -08 | 7.23 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:20 |
54 | 247 | DNS | Mathilde Meedom Kløv -06 | 11.55 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:25 | |
55 | 251 | 11.73 | 5 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 11.80 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:25 |
56 | 209 | 12.78 | 2 | Amalie Molander Pedersen -00 | 12.69 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:25 |
57 | 252 | 1.65 | 1 | Oliver Fabricius Thomsen -03 | 1.64 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:25 |
58 | 225 | 11.46 | 2 | Frederik Regli -90 | 11.47 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:35 |
59 | 253 | 11.41 | 3 | Sebastian Kordt Lassen -92 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:35 | |
60 | 229 | 4.44 (w:+1.9) | 6 | Gustav Striboldt Lind -06 | 4.76 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:40 |
61 | 216 | 12.31 | 1 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | 12.37 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:55 |
62 | 252 | 12.88 | 6 | Oliver Fabricius Thomsen -03 | 12.60 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 |
63 | 222 | 5.83 | 13 | Erik Sneholt-Ottesen -08 | 5.90 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:00 |
64 | 243 | 7.45 | 4 | Luka Meldgaard -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:00 | |
65 | 261 | 8.17 | 3 | William Sejr Nissen -09 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:00 | |
66 | 242 | 6.61 | 9 | Lucien Rescan -08 | 6.33 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:00 |
67 | 240 | 5.48 | 16 | Lasse Sterup Abrahamsson -09 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:00 | |
68 | 209 | 12.75 | 2 | Amalie Molander Pedersen -00 | 12.78 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:20 |
69 | 225 | 11.50 | 3 | Frederik Regli -90 | 11.46 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:25 |
70 | 253 | 11.56 | 4 | Sebastian Kordt Lassen -92 | 11.41 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:25 |
71 | 260 | 1.25.40 | 8 | Vilma Viggers Fabild -08 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 16:40 | |
72 | 227 | 1.29.50 | 13 | Gertrud Sander Clausen -08 | 1.31.62 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 16:40 |
73 | 241 | 1.20.15 | 3 | Louise Lehman Jensen -08 | 1.12.19 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 16:40 |
74 | 239 | DNS | Kirstine Ingeborg Th Carstens -06 | 2.01.00 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:05 | |
75 | 228 | 1.50.47 | 2 | Greta Keisala -06 | 1.56.42 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:05 |
76 | 230 | 2.00.30 | 6 | Ida Strandos -06 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:05 | |
77 | 213 | DNS | Asta Marie Holck Hansen -07 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:05 | ||
78 | 255 | 1.52.93 | 7 | Sofus Rathje -06 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:15 | |
79 | 224 | 1.57.58 | 11 | Frederik Dahl Larsen -06 | 1.55.00 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:15 |
80 | 211 | DNS | Anton Grønborg -06 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:15 | ||
81 | 258 | 1.56.24 | 8 | Villads Emil Rosenstand -06 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:15 | |
82 | 245 | 2.04.28 | 2 | Martin Møllgaard -03 | 2.07.84 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:55 |
83 | 208 | 2.29.15 | 5 | Amalie Boeck -03 | 2.22.15 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:05 |
84 | 220 | 2.14.31 | 2 | Ellen Christensen -03 | 2.15.70 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:05 |
85 | 236 | 2.46.23 | 3 | Kathrine Dahl Larsen -79 | 2.42.00 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 18:05 |
86 | 250 | DNS | Mohamed Hersi -94 | 2.02.00 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:15 | |
87 | 232 | 1.59.97 | 2 | Joachim Sieverts Nielsen -97 | 1.54.07 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:15 |
88 | 257 | DNS | Tummas Napoleon Arge -95 | 2.10.00 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:15 | |
89 | 237 | 2.50 | 4 | Kathrine Holst Hahn -04 | 2.60 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
90 | 234 | 3.55 (w:+2.0) | 2 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 3.28 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
91 | 249 | 4.36 | 7 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
92 | 235 | 8.67 | 20 | Karoline Thillemann Jørgensen -07 | 12.30 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:00 |
93 | 231 | 11.56 | 16 | Ingrid Sander Clausen -06 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:00 | |
94 | 251 | 17.90 | 7 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 11.11 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:00 |
95 | 242 | 31.61 | 9 | Lucien Rescan -08 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | |
96 | 214 | 23.98 | 15 | August Herring Jensen -09 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | |
97 | 240 | 31.17 | 10 | Lasse Sterup Abrahamsson -09 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | |
98 | 233 | 36.06 | 4 | Jonatan Horsholt -08 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | |
99 | 224 | 8.38 | 4 | Frederik Dahl Larsen -06 | 9.05 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:40 |
100 | 234 | 10.09 | 1 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
101 | 230 | 1.40 | 2 | Ida Strandos -06 | 1.34 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:00 |
102 | 244 | 1.43 | 1 | Lydia Kure Friis -06 | 1.42 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:00 |
103 | 207 | 15.93 | 2 | Aline Hedegård Bruhn -08 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:15 | |
104 | 227 | 17.29 | 6 | Gertrud Sander Clausen -08 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:15 | |
105 | 242 | 17.17 | 4 | Lucien Rescan -08 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:25 | |
106 | 214 | 15.09 | 1 | August Herring Jensen -09 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:25 | |
107 | 233 | 14.80 | 1 | Jonatan Horsholt -08 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:25 | |
108 | 224 | 24.34 | 4 | Frederik Dahl Larsen -06 | 21.67 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:25 |
109 | 234 | 10.06 | 3 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 10.09 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:45 |
110 | 207 | 16.22 | 6 | Aline Hedegård Bruhn -08 | 15.93 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:00 |
111 | 206 | 2.90 | 4 | Alfred Dahl Larsen -02 | 2.64 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:00 |
112 | 237 | 4.75 (w:+0.0) | 8 | Kathrine Holst Hahn -04 | 4.76 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
113 | 221 | 3.23 (w:-0.9) | 29 | Ellen Vering Therkelsen -05 | 3.65 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
114 | 219 | 3.54 (w:-1.0) | 27 | Ella Aurora Magelund Rasmussen -05 | 4.16 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
115 | 238 | 3.97 (w:-1.9) | 26 | Katrine Amtoft -05 | 4.28 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
116 | 259 | DNS | Vilma Bahne Jessen -05 | 4.40 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | |
117 | 214 | 15.46 | 5 | August Herring Jensen -09 | 15.09 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:05 |
118 | 233 | 14.79 | 4 | Jonatan Horsholt -08 | 14.80 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:05 |
119 | 223 | 7.85 | 13 | Esther Alice Ravn -06 | 7.89 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:15 |
120 | 235 | 5.35 | 27 | Karoline Thillemann Jørgensen -07 | 5.56 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:15 |
121 | 231 | 6.08 | 24 | Ingrid Sander Clausen -06 | 6.16 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:15 |
122 | 230 | 7.70 | 15 | Ida Strandos -06 | 7.70 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:15 |
123 | 244 | 7.15 | 20 | Lydia Kure Friis -06 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:15 | |
124 | 251 | 8.17 | 11 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 7.95 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:15 |
125 | 234 | 1.21.65 | 3 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 1.20.00 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:20 |
126 | 214 | 1.05 | 5 | August Herring Jensen -09 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:20 | |
127 | 249 | 1.38.81 | 15 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 | |
128 | 207 | 2.43.04 | 1 | Aline Hedegård Bruhn -08 | 2.49.67 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:45 |
129 | 249 | 19.29 | 11 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:45 | |
130 | 234 | 22.76 | 2 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
131 | 221 | 7.49 | 10 | Ellen Vering Therkelsen -05 | 7.37 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:15 |
132 | 238 | 5.71 | 18 | Katrine Amtoft -05 | 6.83 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:15 |
133 | 229 | DNS | Gustav Striboldt Lind -06 | 1.48 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 | |
134 | 229 | 28.84 | 5 | Gustav Striboldt Lind -06 | 29.69 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:55 |
135 | 209 | 5.41 (w:+0.6) | 1 | Amalie Molander Pedersen -00 | 5.75 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:00 |
136 | 247 | DNS | Mathilde Meedom Kløv -06 | 32.46 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:10 | |
137 | 228 | 29.84 | 3 | Greta Keisala -06 | 31.52 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:10 |
138 | 230 | 30.37 | 7 | Ida Strandos -06 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:10 | |
139 | 244 | 30.55 | 8 | Lydia Kure Friis -06 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:10 | |
140 | 251 | 30.36 | 6 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:10 | |
141 | 256 | 26.99 | 11 | Timoleon Rescan -05 | 28.61 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
142 | 215 | 30.46 | 16 | Carlos Ørn Tange Paldan -05 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | |
143 | 218 | 7.10 | 9 | David Holst Hahn -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:45 | |
144 | 248 | 29.70 | 20 | Mathilde Mønsted Larsen -05 | 30.03 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:55 |
145 | 219 | 30.23 | 23 | Ella Aurora Magelund Rasmussen -05 | 30.00 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:55 |
146 | 256 | 4.95 (w:-0.7) | 8 | Timoleon Rescan -05 | 4.88 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:35 |
147 | 246 | 36.43 | 10 | Mathias A. Olsen -91 | 36.75 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 |
148 | 206 | 39.02 | 13 | Alfred Dahl Larsen -02 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 | |
149 | 226 | 6.25.94 | 10 | Frida Bybeck Sørensen -06 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:45 | |
150 | 212 | 6.14.33 | 8 | Asta Højberg -06 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:45 | |
151 | 228 | 5.42.98 | 1 | Greta Keisala -06 | 5.23.79 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:45 |
152 | 255 | 5.30.92 | 2 | Sofus Rathje -06 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 16:55 | |
153 | 211 | DNS | Anton Grønborg -06 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 16:55 | ||
154 | 258 | 5.32.20 | 3 | Villads Emil Rosenstand -06 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 16:55 | |
155 | 218 | 5.28.18 | 10 | David Holst Hahn -04 | 4.58.00 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:15 |
156 | 217 | 4.42.04 | 4 | Christopher Strandgaard -06 | 4.45.00 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:15 |
157 | 215 | 5.14.58 | 8 | Carlos Ørn Tange Paldan -05 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:15 |