MARS

stævnesystem til danske atletik stævner

Dato Stævne
9 okt KIF nålestævne • Østerbro Stadion • København
7 okt KIF nålestævne • Østerbro Stadion • København
5 okt FIF kastestævne • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg
4 okt Amager Lysstævne • Tårnby Stadion • Tårnby
29 sep NVJ mesterskab • Viborg stadion • Viborg
28-29 sep Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
28 sep Hvidovre kastemangekamp • Hvidovre Stadion • Hvidovre
27 sep KIF klubstævne • Østerbro Stadion • København
22 sep DM kastemangekamp Master • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
22 sep FIF Klubmesterskab i 3 kamp • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg
21 sep DM kastemangekamp • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
14 sep DMU hold finale • Skovdalen Stadion • Aalborg
8 sep DT kvalifikation • Rudegaard Stadion • Holte
7 sep DT finale • Odense Stadion • Odense
5 sep Amager UP-stævne • Tårnby Stadion • Tårnby
1 sep DT master, finale • Greve Stadion • Greve
31 aug - 1 sep DM mangekamp • Østerbro Stadion • København
28 aug Herlev klubmesterskaber • Herlev Stadion • Herlev
24-25 aug DM ungdom • Greve Stadion • Greve
22 aug Frederiksberg UP-stævne • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg
17-18 aug Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
16-18 aug Danish Open Masters • Hvidovre Stadion • Hvidovre
10 aug Tracks T11 • Østerbro Stadion • København
8 aug Stang stævne • Greve Stadion • Greve
1-2 aug Youth Games in Athletics • Skovdalen Stadium • Aalborg
26-28 jul DM • Esbjerg Stadion • Esbjerg
20 jul Tracks T9 • Østerbro Stadion • København
6 jul Venskabsmatchen Vestdanmark/Nordtyskland • Aabenraa Stadion • Aabenraa
27 jun Tracks T8 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg
25 jun DT master, 2. runde • Skovdalen Stadion • Aalborg
22 jun Tracks T7 • Skovdalen Stadion • Aalborg
22 jun Sommerstævne • Greve Stadion • Greve
22 jun Stangspring 2 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
19 jun Kastestævne 2 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
18 jun Copenhagen Athletics Games • Østerbro Stadium • Copenhagen
15-16 jun ØST ungdom • Helsingør Atletikstadion • Helsingør
13 jun Tracks T6 • Østerbro Stadion • København
12 jun Nordsjællandsmesterskaberne • Hillerød Stadion • Hillerød
12 jun Greve UP-stævne • Greve Stadion • Greve
8-9 jun Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
5 jun Sønderjysk regionsmesterskab • Aabenraa Stadion • Aabenraa
4 jun DT master, 2. runde • Greve Stadion • Greve
4 jun DT master, 2. runde • Odense Stadion • Odense
2 jun DT vest, 1. division, indledende • Aabeneraa Stadion • Aabeneraa
2 jun DT øst, 1. division, indledende • Ballerup Stadion • Ballerup
1-2 jun Eurotrack • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg
1 jun DT elitedivision, indledende • Odense Stadion • Odense
28 maj Sparta UP-stævne • Østerbro Stadion • København
25 maj DMU hold, ØST indledende • Ballerup Stadion • Ballerup
15 maj Herlevstafetten og UP-stævne • Herlev Stadion • Herlev
13 maj DT master, 1. runde • Hvidovre Stadion • Hvidovre
13 maj DT master, 1. runde • Vejle Stadion • Vejle
13 maj DT master, 1. runde • Skive Stadion • Skive
13 maj DT master, 1. runde • Hillerød Stadion • Hillerød
13 maj Hvidovre sprintstævne • Hvidovre Stadion • Hvidovre
4-5 maj Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
9 mar Kronborg Games III • Snekkersten Idrætscenter • Snekkersten
5 mar Sparta Børnestævne • Sparta Hallen • København
23-24 feb DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
16-17 feb DM inde • Spar Nord Arena • Skive
16 feb Kapgang - DM inde • Spar Nord Arena • Skive
2 feb Kronborg Games II • Snekkersten Idrætscenter • Snekkersten
19-20 jan ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Balleup
12 jan Kronborg Games I • Snekkersten Idrætscenter • Snekkersten