Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2019
Arrangør: Amager AC
Køge Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 489 | 16.04 | 7 | Alberte Raff -04 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 | |
2 | 489 | 16.72 | 16 | Alberte Raff -04 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
3 | 490 | 33.48 | 29 | Alma Rath-Andersen -04 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:55 | |
4 | 491 | DNS | Daniel Spang Olsen -12 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:20 | ||
5 | 491 | 1.75 (w:+2.0) | 17 | Daniel Spang Olsen -12 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |
6 | 491 | 13.66 | 9 | Daniel Spang Olsen -12 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:50 | |
7 | 492 | DNS | David Beyer Reigstad -05 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
8 | 493 | 14.18 | 1 | Elisa Lindhard Olsen -04 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
9 | 493 | NM | Elisa Lindhard Olsen -04 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | ||
10 | 494 | 14.38 | 3 | Johanna Køncke Kofod -04 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
11 | 494 | 1.30 | 14 | Johanna Køncke Kofod -04 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
12 | 494 | 20.92 | 6 | Johanna Køncke Kofod -04 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 | |
13 | 495 | 37.18 | 22 | Lucca Alaia Gyring -07 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:10 | |
14 | 495 | 0.90 | 15 | Lucca Alaia Gyring -07 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:00 | |
15 | 495 | 9.49 | 19 | Lucca Alaia Gyring -07 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:00 | |
16 | 496 | 27.14 | 3 | Maja Felby -02 | 27.43 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:25 |
17 | 497 | 10.38 | 3 | Noah Kaad -09 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:30 | |
18 | 497 | DNS | Noah Kaad -09 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:50 | ||
19 | 497 | DNS | Noah Kaad -09 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:35 | ||
20 | 498 | 13.15 | 5 | Oliver Jankowski -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:40 | |
21 | 498 | 1.55.07 | 16 | Oliver Jankowski -11 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 | |
22 | 498 | 2.22 (w:-0.1) | 20 | Oliver Jankowski -11 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
23 | 498 | 3.12 | 11 | Oliver Jankowski -11 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
24 | 498 | DNS | Oliver Jankowski -11 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:45 | ||
25 | 499 | 10.27 | 2 | Rose Anna Gyring -11 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
26 | 499 | 10.16 | 4 | Rose Anna Gyring -11 | 10.27 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:45 |
27 | 499 | 3.25 (w:+1.7) | 5 | Rose Anna Gyring -11 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
28 | 499 | 20.31 | 4 | Rose Anna Gyring -11 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
29 | 500 | 12.30 | 3 | Viktor Klint Buchbjerg -07 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:55 | |
30 | 500 | 3.82 (w:+1.9) | 14 | Viktor Klint Buchbjerg -07 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:40 |