DT master, finale • Greve Stadion • Greve
1 sep., 2019
Arrangør: Hvidovre AM
FIF Hillerød/Helsingør
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | DNF | Calle Jacobsen -63 | 12.55 | 100 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 12:30 | ||
2 | 13.97 | 16 | Rasmus Foldager -74 | 100 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 12:30 | ||
3 | 16.90 | 11 | Jette Svendsen -62 | 16.66 | 100 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 12:30 | |
4 | PB | 1.13.01 | 6 | Smadar Markussen -75 | 1.20.72 | 400 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 14:50 |
5 | 58.70 | 12 | Zhuoyan Cai -80 | 58.20 | 400 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 14:50 | |
6 | SB | 6.06.04 | 12 | Smadar Markussen -75 | 5.57.45 | 1500 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 15:30 |
7 | 18.37.74 | 15 | Thomas Bredtoft -68 | 5000 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 13:15 | ||
8 | 22.16.56 | 7 | Jane Andersen -65 | 5000 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 13:15 | ||
9 | 1.10 | 9 | Tina M Nielsen -73 | 1.20 | Højdespring • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 15:40 | |
10 | =SB | 1.10 | 5 | Flemming Orneborg -41 | 1.28 | Højdespring • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 15:40 |
11 | 1.45 | 2 | Knud Erik Pedersen -60 | 1.48 | Højdespring • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 14:15 | |
12 | PB | 2.62 | 6 | Calle Jacobsen -63 | 2.60 | Stangspring • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 12:00 |
13 | 3.45 (w:+0.2) | 16 | Tina M Nielsen -73 | 3.48 | Længdespring • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 15:40 | |
14 | 3.47 (w:+1.2) | 3 | Flemming Orneborg -41 | 3.86 | Længdespring • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 15:40 | |
15 | 5.38 (w:+2.2) | 2 | Calle Jacobsen -63 | 5.42 | Længdespring • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 14:15 | |
16 | SB | 3.29 (w:+0.9) | 12 | Jette Svendsen -62 | 3.39 | Længdespring • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 15:40 |
17 | 9.31 | 4 | Dorte Maria Ramlov -60 | 9.75 | Kuglestød • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 14:30 | |
18 | SB | 9.94 | 5 | Viggo Svenningsen -60 | 9.24 | Kuglestød • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 15:45 |
19 | 8.50 | 10 | Flemming Aanaes -47 | Kuglestød • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 15:45 | ||
20 | 26.66 | 7 | Dorte Maria Ramlov -60 | 28.05 | Diskoskast • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 14:30 | |
21 | SB | 31.76 | 10 | Knud Erik Pedersen -60 | 31.82 | Diskoskast • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 14:30 |
22 | 39.74 | 2 | Dorte Maria Ramlov -60 | 40.74 | Hammerkast • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 12:00 | |
23 | 29.18 | 16 | Viggo Svenningsen -60 | 30.53 | Hammerkast • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 13:15 | |
24 | 30.55 | 13 | Knud Erik Pedersen -60 | 34.13 | Spydkast • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 12:00 | |
25 | SB | 22.67 | 14 | Jane Andersen -65 | 21.96 | Spydkast • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 13:15 |
26 | 2.31.34 | 11 | FIF-H/Helsingør -72 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 16:50 | ||
27 | 3.11.90 | 9 | FIF-H/Helsingør -69 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Mænd + Kvinder | Søndag kl. 16:50 |