ØST ungdom • Helsingør Atletikstadion • Helsingør
15-16 jun., 2019
Arrangør: Helsingør IF / Ballerup AK
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 112 | 3.54.30 | 3 | Cathrin Strandgaard -07 | 4.00.00 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 |
2 | 126 | DNS | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 11.73 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:50 | |
3 | 121 | 11.73 | 3 | Lydia Kure Friis -06 | 11.73 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:50 |
4 | 117 | 3.24.74 | 1 | Greta Keisala -06 | 3.28.44 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:00 |
5 | 120 | 3.29.65 | 4 | Kirstine Ingeborg Th Carstens -06 | 3.37.00 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:00 |
6 | 117 | DNS | Greta Keisala -06 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 | ||
7 | 118 | 1.49 | 1 | Ida Strandos -06 | 1.47 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 |
8 | 121 | 1.43 | 3 | Lydia Kure Friis -06 | 1.43 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 |
9 | 126 | 8.69 | 10 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 8.67 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:00 |
10 | 126 | 22.99 | 7 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 17.90 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:05 |
11 | 125 | 30.33 | 18 | Mathilde Mønsted Larsen -05 | 29.70 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 |
12 | 119 | NM | Kathrine Holst Hahn -04 | 2.60 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
13 | 111 | 25.07 | 1 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | 24.98 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 |
14 | 105 | 2.29.60 | 4 | Amalie Boeck -03 | 2.22.15 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:20 |
15 | 106 | 26.66 | 1 | Amalie Molander Pedersen -00 | 25.73 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:30 |
16 | 106 | 5.62 (w:+0.2) | 1 | Amalie Molander Pedersen -00 | 5.73 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:10 |
17 | 113 | DNS | Christopher Strandgaard -06 | 3.08.91 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:20 | |
18 | 130 | 3.20.80 | 3 | Villads Emil Rosenstand -06 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:20 | |
19 | 108 | 3.29.10 | 4 | Anton Grønborg -06 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:20 | |
20 | 116 | 8.68 | 3 | Frederik Dahl Larsen -06 | 9.05 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:05 |
21 | 116 | 27.36 | 3 | Frederik Dahl Larsen -06 | 24.34 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:20 |
22 | 129 | 28.00 | 14 | Timoleon Rescan -05 | 26.99 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:05 |
23 | 109 | 2.06.44 | 2 | Carl Emil Hjorth -04 | 2.08.80 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:05 |
24 | 110 | 2.25.08 | 11 | Carlos Ørn Tange Paldan -05 | 2.39.00 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:05 |
25 | 114 | 11.25.69 | 2 | David Holst Hahn -04 | 12.07.00 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:25 |
26 | 129 | 1.58 | 4 | Timoleon Rescan -05 | 1.58 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:05 |
27 | 129 | 4.45 (w:+0.0) | 11 | Timoleon Rescan -05 | 4.95 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
28 | 114 | 22.50 | 9 | David Holst Hahn -04 | 21.93 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 |
29 | 104 | 23.56 | 2 | Alfred Dahl Larsen -02 | 23.75 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:35 |
30 | 124 | 2.07.56 | 2 | Martin Møllgaard -03 | 2.04.28 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:10 |
31 | 127 | 1.65 | 1 | Oliver Fabricius Thomsen -03 | 1.65 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 |
32 | 122 | 5.80 (w:+0.0) | 2 | Magnus Askov-Hansen -03 | 5.73 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:20 |
33 | 104 | 5.18 (w:+0.4) | 3 | Alfred Dahl Larsen -02 | 6.02 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:20 |
34 | 115 | 2.27.15 | 1 | Emil Rasmussen -01 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:10 |