ØST ungdom • Helsingør Atletikstadion • Helsingør
15-16 jun., 2019
Arrangør: Helsingør IF / Ballerup AK
Bagsværd AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 34 | 13.72 | 5 | Anna Johansson -07 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:40 | |
2 | 34 | 3.50.23 | 2 | Anna Johansson -07 | 4.02.00 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 |
3 | 40 | 3.40.66 | 1 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 3.38.00 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 |
4 | 40 | 14.82 | 6 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 12.10 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:05 |
5 | 48 | 12.16 | 6 | Sophia Bosack -06 | 12.08 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:50 |
6 | 47 | 10.69 | 1 | Sarah Engsig-Karup -06 | 11.10 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:50 |
7 | 47 | 10.84 | 3 | Sarah Engsig-Karup -06 | 10.69 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:45 |
8 | 47 | 1.28 | 6 | Sarah Engsig-Karup -06 | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 |
9 | 48.05 | 8 | Bagsværd AC P13 | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:15 | ||
10 | 37 | 29.64 | 15 | Emilie sundbo -05 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 | |
11 | 33 | 2.10 | 4 | Anna Braad Olesen -05 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
12 | 37 | 3.92 (w:+0.0) | 18 | Emilie sundbo -05 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |
13 | 44 | 27.86 | 3 | Martine Rørbøl Markussen -05 | 26.12 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:40 |
14 | 32 | 27.58 | 7 | Amalie Thrane -03 | 27.34 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 |
15 | 38 | DNS | Helena Larsen -02 | 4.54 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | |
16 | 32 | 5.18 (w:+0.7) | 4 | Amalie Thrane -03 | 5.18 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:20 |
17 | 36 | 2.24.18 | 14 | Cecilie Møller-Jensen -01 | 2.14.22 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:20 |
18 | 45 | 12.33 | 6 | Oliver Tengvad -06 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:30 | |
19 | 46 | 12.16 | 6 | Oscar Merkens -06 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:30 | |
20 | 45 | DNS | Oliver Tengvad -06 | 1.10 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:45 | |
21 | 46 | 1.20 | 2 | Oscar Merkens -06 | 1.20 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:45 |
22 | 45 | 21.59 | 6 | Oliver Tengvad -06 | 17.80 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:20 |
23 | 46 | 23.15 | 4 | Oscar Merkens -06 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:20 | |
24 | 41 | 31.66 | 5 | Julius Klein -04 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
25 | 35 | DNS | Benjamin Klein -02 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 | ||
26 | 35 | 31.88 | 7 | Benjamin Klein -02 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:35 |