ØST ungdom • Helsingør Atletikstadion • Helsingør
15-16 jun., 2019
Arrangør: Helsingør IF / Ballerup AK
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 270 | 11.94 | 5 | Sophia Bonde -07 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:40 | |
2 | 248 | DNS | Asta Garder -07 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:40 | ||
3 | 270 | 12.26 | 7 | Sophia Bonde -07 | 11.94 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:40 |
4 | 270 | 1.20 | 7 | Sophia Bonde -07 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:05 |
5 | 248 | DNS | Asta Garder -07 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:05 | ||
6 | 270 | 7.28 | 3 | Sophia Bonde -07 | 7.23 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:25 |
7 | 265 | 18.12 | 4 | Mille Elmer -07 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:05 | |
8 | 248 | DNS | Asta Garder -07 | 1000 meter gang • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:50 | ||
9 | 242 | 11.93 | 5 | Alberte Kjærsgaard -06 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:50 | |
10 | 253 | 11.81 | 4 | Elisabeth R. Elsner -06 | 12.31 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:50 |
11 | 251 | 10.61 | 1 | Celina Hagihara -06 | 10.92 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:50 |
12 | 251 | 10.65 | 2 | Celina Hagihara -06 | 10.61 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:45 |
13 | 251 | 8.59 | 11 | Celina Hagihara -06 | 8.24 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:00 |
14 | 253 | 9.44 | 7 | Elisabeth R. Elsner -06 | 9.72 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:00 |
15 | 242 | 12.95 | 11 | Alberte Kjærsgaard -06 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:05 | |
16 | 45.38 | 7 | Københavns IF P13 | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:15 | ||
17 | 246 | 26.48 | 2 | Alma Witt -04 | 26.73 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 |
18 | 245 | 2.41.84 | 9 | Alma Juhl Horsgaard -05 | 2.38.77 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
19 | 410 | 2.26.91 | 3 | Esther Kirkeby -04 | 2.29.00 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
20 | 246 | 3.52 (w:-2.0) | 20 | Alma Witt -04 | 5.16 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 |
21 | 269 | 9.69 | 7 | Smilla Mygind -04 | 10.19 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 |
22 | 256 | 19.77 | 10 | Freja Veicherts -05 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:40 | |
23 | 256 | 22.38.10 | 1 | Freja Veicherts -05 | 24.43.20 | 3000 meter gang • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 |
24 | 266 | 27.08 | 5 | Nanna Elmer -03 | 27.91 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 |
25 | 257 | 29.01 | 12 | Frida Bungaard -03 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
26 | 243 | 2.50 | 2 | Alberte Ulrik -03 | 2.20 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:00 |
27 | 257 | 4.36 (w:-1.3) | 7 | Frida Bungaard -03 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | |
28 | 268 | 11.55 | 3 | Samuel Kærhøg -07 | 11.64 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:20 |
29 | 249 | 11.27 | 2 | August Juhl Horsgaard -07 | 11.20 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:20 |
30 | 268 | 11.47 | 13 | Samuel Kærhøg -07 | 11.55 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:30 |
31 | 249 | 11.22 | 12 | August Juhl Horsgaard -07 | 11.27 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:30 |
32 | 263 | 1.20 | 3 | Marvin Jensen -07 | 1.25 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:45 |
33 | 263 | 7.31 | 3 | Marvin Jensen -07 | 6.68 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:05 |
34 | 596 | 11.66 | 5 | Adam Skytte -06 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:30 | |
35 | 259 | 5.58.54 | 1 | Johan Nygård -06 | 1000 meter gang • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:50 | |
36 | 46.27 | 3 | Københavns IF D13 | 4 x 80 meter stafet • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 16:25 | ||
37 | 267 | 23.10 | 1 | NelooFalck -03 | 23.64 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:35 |
38 | 250 | 23.67 | 3 | August Østergaard -03 | 23.97 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:35 |
39 | 258 | 2.10.66 | 5 | Gustav Bendsen -03 | 2.05.08 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:10 |
40 | 247 | 15.39.99 | 1 | Asbjørn Birkelund -02 | 15.44.78 | 3000 meter gang • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:50 |
41 | 252 | DNS | Christoffer Åndahl -00 | 2.00 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:40 |