Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
17-18 aug., 2019
Arrangør: Sparta
Sparta Atletik og Motion
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 399 | 16.38 | 2 | Frederik Schou-Nielsen -96 | 15.83 | 150 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 11:45 |
2 | 414 | 16.38 | 2 | Jacob Hvorup -99 | 16.79 | 150 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 11:45 |
3 | 399 | 16.09 | 3 | Frederik Schou-Nielsen -96 | 16.38 | 150 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:10 |
4 | 414 | 16.47 | 4 | Jacob Hvorup -99 | 16.38 | 150 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:10 |
5 | 499 | 34.32 | 3 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:00 | |
6 | 419 | 35.72 | 5 | Johanne Hansen-Møller -10 | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:00 | |
7 | 403 | DNS | Frida Gram Jensen -11 | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:00 | ||
8 | 388 | 35.56 | 4 | Ellen Vincentsen -11 | 36.55 | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:00 |
9 | 538 | 36.56 | 8 | Tara Rose Mehrotra -10 | 37.39 | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:00 |
10 | 408 | 30.45 | 13 | Helene Salomonsen -07 | 30.47 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:15 |
11 | 435 | 32.42 | 20 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 32.28 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:15 |
12 | 466 | 28.70 | 3 | Pil Nedergaard -06 | 28.81 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:15 |
13 | 402 | DNS | Freja Isabel Knudsen -07 | 28.02 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:15 | |
14 | 377 | DNS | Christine Emilie Næsby -07 | 31.70 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:15 | |
15 | 428 | DNS | Laura Diaz Friis -06 | 29.92 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:15 | |
16 | 411 | 27.87 | 8 | Ingeborg Falck -04 | 27.56 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:15 |
17 | 358 | 35.35 | 4 | Asger Viggo Flensborg -10 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 | |
18 | 390 | 43.34 | 14 | Elyas Shirazi -11 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 | |
19 | 498 | 44.50 | 15 | Willy Thing -11 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 | |
20 | 356 | 26.28 | 2 | Anyel Weis -06 | 26.66 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:40 |
21 | 487 | 29.37 | 7 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 28.75 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:40 |
22 | 542 | DNS | Leo Maker -06 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:40 | ||
23 | 416 | DNF | Joel Frederik von d'Ahé -06 | 26.65 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:40 | |
24 | 485 | 27.87 | 3 | Thor Knudsen -07 | 27.63 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:40 |
25 | 381 | 24.57 | 2 | Dhruv Mehrotra -03 | 23.62 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:30 |
26 | 480 | 23.92 | 1 | Sofus Peter Lassen -03 | 23.42 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:30 |
27 | 441 | 2.45.72 | 6 | Madeleine Audrey A. Rasmussen -05 | 2.41.14 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:30 |
28 | 386 | 2.23.51 | 2 | Elisabeth Rønnstad -04 | 2.21.54 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:30 |
29 | 474 | 2.36.17 | 3 | Sarah Glad -03 | 2.28.32 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:30 |
30 | 439 | 2.03.01 | 1 | Luis Felipe Maillet -04 | 2.01.65 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:45 |
31 | 535 | DNS | Christian Clausen -96 | 1.49.50 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:05 | |
32 | 454 | 2.11.55 | 5 | Nassim Baiou -82 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:05 | |
33 | 536 | DNF | Christoffer Boll -92 | 1.53.93 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:05 | |
34 | 347 | 3.34.54 | 3 | Alma Ravn -09 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:15 | |
35 | 393 | 3.41.67 | 5 | Emilie Holm -08 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:15 | |
36 | 544 | 4.02.14 | 10 | Salma Mittag -08 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:15 | |
37 | 396 | 4.02.06 | 9 | Erika Livia Wischmann -09 | 3.55.22 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:15 |
38 | 373 | 3.40.67 | 7 | Cecilie Skaunsgaard -07 | 3.45 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:30 |
39 | 401 | 3.37.99 | 6 | Freja Abraham -06 | 3.33.40 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:30 |
40 | 497 | 3.20.89 | 1 | William Thøgersen -08 | 3.14.55 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 |
41 | 376 | 3.48.94 | 4 | Christian Skaunsgaard -09 | 3.47 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 |
42 | 350 | 3.12.26 | 4 | Anders Silleborg -07 | 3.11.65 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:45 |
43 | 444 | 3.20.21 | 5 | Mads Vincentsen -07 | 3.15.04 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:45 |
44 | 379 | 3.30.47 | 8 | Connor Joseph Mikkelsen -06 | 3.40.25 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:45 |
45 | 416 | DNS | Joel Frederik von d'Ahé -06 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:45 | ||
46 | 495 | 3.06.77 | 1 | William Hvass -06 | 3.05.08 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:45 |
47 | 362 | 10.94 | 1 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 10.35 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
48 | 408 | 11.62 | 3 | Helene Salomonsen -07 | 11.27 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
49 | 401 | DNS | Freja Abraham -06 | 14.31 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 | |
50 | 435 | 13.80 | 5 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 13.58 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
51 | 466 | 10.98 | 2 | Pil Nedergaard -06 | 10.83 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
52 | 440 | 10.60 | 1 | Luna Frid Hanberg -06 | 10.43 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
53 | 362 | 11.07 | 5 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 10.94 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:25 |
54 | 408 | 11.65 | 7 | Helene Salomonsen -07 | 11.62 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:25 |
55 | 466 | 11.05 | 4 | Pil Nedergaard -06 | 10.98 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:25 |
56 | 440 | 10.51 | 2 | Luna Frid Hanberg -06 | 10.60 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:25 |
57 | 421 | 12.69 | 2 | Josefine Hostrup Langkjær -04 | 13.09 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 |
58 | 425 | 13.91 | 3 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 13.21 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 |
59 | 412 | 14.75 | 4 | Ingrid Gram Jensen -05 | 13.98 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 |
60 | 368 | DNS | Bolette Nimskov -05 | 13.19 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
61 | 418 | 16.34 | 5 | Johanna C.B.Jessen -05 | 14.11 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 |
62 | 366 | DNS | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 12.66 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
63 | 421 | 12.53 | 3 | Josefine Hostrup Langkjær -04 | 12.69 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:10 |
64 | 425 | DNS | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 13.91 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:10 | |
65 | 412 | DNS | Ingrid Gram Jensen -05 | 14.75 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:10 | |
66 | 418 | DNS | Johanna C.B.Jessen -05 | 16.34 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:10 | |
67 | 444 | 15.11 | 3 | Mads Vincentsen -07 | 15.26 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:50 |
68 | 379 | 16.21 | 5 | Connor Joseph Mikkelsen -06 | 16.36 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:50 |
69 | 481 | 14.07 | 2 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 14.29 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:50 |
70 | 484 | 13.54 | 1 | Thea Sofie Haahr -91 | 13.51 | 100 meter hæk • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 14:15 |
71 | 455 | 16.76 | 3 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 15.64 | 100 meter hæk • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 14:15 |
72 | 427 | 15.16 | 2 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 14.53 | 100 meter hæk • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 14:15 |
73 | 484 | 13.55 | 1 | Thea Sofie Haahr -91 | 13.54 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:15 |
74 | 455 | 16.42 | 3 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 16.76 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:15 |
75 | 427 | 15.07 | 2 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 15.16 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:15 |
76 | 479 | DNF | Sofus Olivarius Vølund -04 | 14.78 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:25 | |
77 | 486 | 14.71 | 1 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:25 | |
78 | 462 | 15.45 | 1 | Oswald Carstensen -02 | 15.62 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
79 | 443 | DNS | Mads Rubek Vitoft -03 | 16.70 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 | |
80 | 381 | DNF | Dhruv Mehrotra -03 | 15.72 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 | |
81 | 414 | 15.68 | 1 | Jacob Hvorup -99 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:55 | |
82 | 410 | 1.49 | 2 | Ieva Stonciute -05 | 1.43 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:45 |
83 | 425 | 1.46 | 5 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:45 |
84 | 412 | 1.36 | 6 | Ingrid Gram Jensen -05 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:45 |
85 | 422 | 1.46 | 4 | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | 1.52 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:45 |
86 | 368 | DNS | Bolette Nimskov -05 | 1.46 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
87 | 418 | 1.31 | 8 | Johanna C.B.Jessen -05 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:45 |
88 | 366 | DNS | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 1.46 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
89 | 473 | 1.58 | 2 | Sara Bleibach Olsen -01 | 1.61 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:45 |
90 | 469 | 1.70 | 1 | Rikke Andersen -98 | 1.79 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:45 |
91 | 479 | 1.59 | 3 | Sofus Olivarius Vølund -04 | 1.65 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
92 | 486 | 1.70 | 1 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 1.85 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
93 | 369 | 1.41 | 6 | Carl Johan Zachariae -04 | 1.64 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
94 | 462 | 1.65 | 3 | Oswald Carstensen -02 | 1.71 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:10 |
95 | 457 | 1.77 | 1 | Nikolaj Grønbech -02 | 1.73 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:10 |
96 | 445 | 1.95 | 1 | Magnus Elsted -01 | 1.86 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:10 |
97 | 430 | 5.34 (w:+0.5) | 5 | Laura Tølløse -97 | 5.96 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 |
98 | 455 | 5.24 (w:-0.1) | 7 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 5.53 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 |
99 | 531 | 4.89 (w:+0.1) | 13 | Maria Skov Kragh -01 | 5.28 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 |
100 | 382 | 5.13 (w:+0.5) | 9 | Ditte Schmidt -97 | 5.28 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 |
101 | 469 | 5.10 (w:+0.0) | 10 | Rikke Andersen -98 | 5.31 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 |
102 | 490 | 4.92 (w:+1.0) | 12 | Victoria Lee Lendal -02 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 | |
103 | 436 | 4.93 (w:+0.2) | 11 | Louise Bach Moore -01 | 5.54 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 |
104 | 375 | 6.10 (w:+0.9) | 2 | Christian Gundersen -99 | 6.74 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:00 |
105 | 456 | DNS | Nicolai Lind Andersen -98 | 6.87 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:00 | |
106 | 499 | 3.34 (w:+0.0) | 3 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 3.67 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 |
107 | 419 | 3.63 (w:+0.9) | 2 | Johanne Hansen-Møller -10 | 3.32 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 |
108 | 403 | DNS | Frida Gram Jensen -11 | 3.40 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 | |
109 | 388 | 2.57 (w:+0.5) | 11 | Ellen Vincentsen -11 | 3.10 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 |
110 | 355 | 3.17 (w:+0.4) | 5 | Annamai Remy Christiansen -10 | 3.23 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 |
111 | 353 | 2.88 (w:+0.1) | 8 | Anna Visan Bahn -10 | 2.75 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 |
112 | 538 | 3.09 (w:+0.0) | 7 | Tara Rose Mehrotra -10 | 3.21 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 |
113 | 354 | 2.70 (w:-0.7) | 6 | Annabel Rose Mikkelsen -09 | 2.87 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:00 |
114 | 374 | 3.36 (w:+0.0) | 4 | Cecilie Zachariae -09 | 3.52 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:00 |
115 | 396 | 2.81 (w:-1.3) | 5 | Erika Livia Wischmann -09 | 2.97 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:00 |
116 | 413 | 3.70 (w:-0.2) | 2 | Isabella Zeberg Jensen -09 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:00 | |
117 | 397 | 4.31 (w:+0.6) | 2 | Esther Falck -08 | 4.42 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 |
118 | 347 | 4.65 (w:+0.0) | 1 | Alma Ravn -09 | 4.45 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 |
119 | 393 | 4.08 (w:+0.0) | 4 | Emilie Holm -08 | 4.02 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 |
120 | 406 | 3.21 (w:+0.0) | 15 | Helena Bang-Löwgren -09 | 3.49 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 |
121 | 468 | 4.00 (w:+0.0) | 7 | Queen Riege -08 | 4.12 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 |
122 | 491 | 2.66 (w:+0.0) | 17 | Vigga Birch Schneider -09 | 2.88 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 |
123 | 482 | DNS | Stella Deleuran -07 | 3.29 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 | |
124 | 402 | DNS | Freja Isabel Knudsen -07 | 5.04 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 | |
125 | 377 | DNS | Christine Emilie Næsby -07 | 4.09 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 | |
126 | 348 | 4.50 (w:+0.0) | 2 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 4.66 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 |
127 | 362 | 4.80 (w:+1.8) | 3 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 4.95 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 |
128 | 401 | DNS | Freja Abraham -06 | 4.42 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
129 | 448 | 3.90 (w:+0.0) | 15 | Marie Friis Houbak -06 | 3.68 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 |
130 | 451 | DNS | Mikaela Medina Sørensen -06 | 5.13 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
131 | 428 | DNS | Laura Diaz Friis -06 | 4.26 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
132 | 358 | 4.01 (w:+0.0) | 2 | Asger Viggo Flensborg -10 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 | |
133 | 493 | 3.59 (w:+0.0) | 6 | Villads Timm Christensen -10 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 | |
134 | 390 | 2.54 (w:+0.0) | 14 | Elyas Shirazi -11 | 2.31 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 |
135 | 498 | 2.41 (w:+0.0) | 15 | Willy Thing -11 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 | |
136 | 472 | 3.73 (w:+0.6) | 3 | Samuel Grønlund Brix -09 | 3.60 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 14:00 |
137 | 478 | 3.98 (w:-0.3) | 2 | Sofus Houman-Prassé -09 | 3.93 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 14:00 |
138 | 497 | 4.03 (w:+0.0) | 4 | William Thøgersen -08 | 3.73 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:00 |
139 | 494 | 3.94 (w:-0.7) | 5 | Villy Reedtz Funder -08 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:00 | |
140 | 442 | 3.61 (w:-0.1) | 6 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 3.48 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:00 |
141 | 417 | 4.35 (w:+0.0) | 2 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 4.36 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:00 |
142 | 460 | 4.57 (w:+0.3) | 1 | Oliver Mikkelsen -08 | 4.55 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:00 |
143 | 359 | NM | Asta Brøkner Smith -11 | 3.19 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:45 | |
144 | 499 | 5.82 | 1 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 5.76 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:45 |
145 | 355 | 4.28 | 4 | Annamai Remy Christiansen -10 | 3.62 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:45 |
146 | 353 | 4.31 | 3 | Anna Visan Bahn -10 | 3.96 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:45 |
147 | 397 | 6.40 | 6 | Esther Falck -08 | 6.67 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 |
148 | 406 | 5.42 | 9 | Helena Bang-Löwgren -09 | 5.09 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 |
149 | 468 | 5.97 | 7 | Queen Riege -08 | 6.52 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 |
150 | 374 | 5.39 | 11 | Cecilie Zachariae -09 | 5.75 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 |
151 | 544 | 5.12 | 12 | Salma Mittag -08 | 4.68 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 |
152 | 396 | 2.62 | 13 | Erika Livia Wischmann -09 | 3.59 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 |
153 | 362 | 8.20 | 10 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 9.15 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:40 |
154 | 408 | 8.05 | 12 | Helene Salomonsen -07 | 8.18 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:40 |
155 | 467 | DNS | Qirat Atif Ilyas -07 | 6.45 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:40 | |
156 | 466 | 10.56 | 4 | Pil Nedergaard -06 | 10.67 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:40 |
157 | 451 | DNS | Mikaela Medina Sørensen -06 | 8.68 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:40 | |
158 | 440 | 12.44 | 1 | Luna Frid Hanberg -06 | 12.61 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:40 |
159 | 348 | 11.52 | 2 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 12.66 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:40 |
160 | 493 | NM | Villads Timm Christensen -10 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:30 | ||
161 | 498 | 2.81 | 13 | Willy Thing -11 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:30 | |
162 | 442 | 7.06 | 6 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 6.57 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 |
163 | 417 | 8.84 | 2 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 9.05 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 |
164 | 460 | 9.19 | 1 | Oliver Mikkelsen -08 | 9.56 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 |
165 | 478 | 7.25 | 4 | Sofus Houman-Prassé -09 | 7.46 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 |
166 | 489 | 9.54 | 5 | Valdemar Kopp -06 | 9.17 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:15 |
167 | 385 | 7.71 | 9 | Eli Riege -06 | 7.83 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:15 |
168 | 356 | 10.59 | 2 | Anyel Weis -06 | 11.03 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:15 |
169 | 458 | 8.48 | 7 | Nikolaj Krüger -07 | 8.66 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:15 |
170 | 542 | 6.44 | 12 | Leo Maker -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:15 | |
171 | 360 | 22.24 | 9 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 | |
172 | 394 | 21.66 | 10 | Emilie Kirst -04 | 28.67 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 |
173 | 412 | 24.06 | 6 | Ingrid Gram Jensen -05 | 25.28 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 |
174 | 431 | 35.36 | 2 | Laura Zilstorff -02 | 34.77 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:30 |
175 | 433 | 53.56 | 1 | Lisa Brix Pedersen -96 | 57.11 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:30 |
176 | 426 | 20.12 | 12 | Kasper Schimmel Smith -05 | 21.22 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
177 | 486 | 45.51 | 1 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 48.10 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
178 | 443 | 39.28 | 3 | Mads Rubek Vitoft -03 | 38.32 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:00 |
179 | 457 | 39.34 | 2 | Nikolaj Grønbech -02 | 42.03 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:00 |
180 | 371 | 53.56 | 2 | Casper Jørgensen -99 | 56.58 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:00 |
181 | 351 | DNS | Andreas Høyby Ellegaard -93 | 57.73 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:00 | |
182 | 398 | 29.19 | 6 | Eva Tsinat Krause -04 | 31.17 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
183 | 422 | 29.52 | 5 | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | 33.36 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
184 | 418 | 19.14 | 14 | Johanna C.B.Jessen -05 | 20.17 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
185 | 366 | 25.28 | 9 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 22.19 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
186 | 426 | 25.72 | 7 | Kasper Schimmel Smith -05 | 27.03 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 |
187 | 369 | DNS | Carl Johan Zachariae -04 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | ||
188 | 375 | 46.43 | 2 | Christian Gundersen -99 | 52.17 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:30 |
189 | 415 | 61.19 | 1 | Jakob Slipsager -93 | 63.78 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:30 |