Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
17-18 aug., 2019
Arrangør: Sparta
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 261 | 20.60 | 6 | Celina Hagihara -06 | 19.00 | 150 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 |
2 | 282 | DNS | Rebekka la Cour Hillingsø -00 | 19.10 | 150 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 | |
3 | 270 | 19.90 | 5 | Katrine Lund -90 | 19.40 | 150 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 |
4 | 258 | DNS | Asta Garder -07 | 150 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 | ||
5 | 260 | 42.61 | 11 | Ayoe haisler -10 | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:00 | |
6 | 277 | 32.44 | 21 | Mille Elmer -07 | 31.59 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:15 |
7 | 261 | 27.45 | 2 | Celina Hagihara -06 | 26.76 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:15 |
8 | 258 | 29.12 | 5 | Asta Garder -07 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:15 | |
9 | 259 | 29.05 | 5 | August Juhl Horsgaard -07 | 27.98 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:40 |
10 | 541 | DNS | Silas Løbner Samsøe -03 | 25.90 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:30 | |
11 | 265 | DNS | Gustav Bendsen -03 | 2.05.86 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
12 | 534 | 2.10.47 | 3 | Martin Højland Nielsen -93 | 2.05.00 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:05 |
13 | 278 | 4.02.20 | 11 | mynte pilgård ostenfeldt -09 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:15 | |
14 | 272 | 3.39.12 | 4 | Klara Hatini Pedersen -08 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:15 | |
15 | 253 | 3.29.91 | 4 | Aliya Dahl -07 | 3.33.44 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:30 |
16 | 287 | 14.54 | 6 | Sophia Bonde -07 | 15.44 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
17 | 259 | 15.76 | 4 | August Juhl Horsgaard -07 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:50 | |
18 | 251 | DNS | Alberte Ulrik -03 | 16.87 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:15 | |
19 | 264 | 1.26 | 10 | Freja Veicherts -05 | 1.26 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:45 |
20 | 276 | 5.17 (w:+1.8) | 8 | Mathilde Zeuthen -99 | 5.46 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 |
21 | 284 | 2.32 (w:+0.8) | 14 | Selma Veicherts -11 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 | |
22 | 260 | 2.62 (w:+0.3) | 10 | Ayoe haisler -10 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 | |
23 | 288 | 3.48 (w:+0.0) | 3 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 3.11 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:00 |
24 | 278 | DNS | mynte pilgård ostenfeldt -09 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:00 | ||
25 | 285 | 2.25 (w:+0.0) | 18 | Signe Veicherts -08 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
26 | 272 | 3.82 (w:+0.0) | 9 | Klara Hatini Pedersen -08 | 3.32 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 |
27 | 277 | 3.78 (w:-0.6) | 11 | Mille Elmer -07 | 3.85 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 |
28 | 258 | DNS | Asta Garder -07 | 4.26 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 | |
29 | 287 | 3.99 (w:-1.1) | 8 | Sophia Bonde -07 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 | |
30 | 253 | 3.72 (w:+0.0) | 17 | Aliya Dahl -07 | 3.88 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 |
31 | 274 | 4.43 (w:+0.0) | 8 | Malika Bak Jensen -06 | 4.38 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 |
32 | 261 | 4.72 (w:+1.7) | 4 | Celina Hagihara -06 | 5.03 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 |
33 | 263 | 4.09 (w:+0.1) | 11 | Elisabeth R. Elsner -06 | 4.26 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 |
34 | 267 | 3.51 (w:-1.0) | 8 | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:00 | |
35 | 284 | 3.25 | 8 | Selma Veicherts -11 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:45 | |
36 | 285 | 5.50 | 8 | Signe Veicherts -08 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 | |
37 | 252 | 7.84 | 15 | aliya dahl -07 | 8.32 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:40 |
38 | 287 | 6.70 | 18 | Sophia Bonde -07 | 7.28 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:40 |
39 | 264 | 27.78 | 4 | Freja Veicherts -05 | 19.77 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 |