Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
17-18 aug., 2019
Arrangør: Sparta
Helsingør IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 153 | 3.90 (w:+0.0) | 8 | Filippa Redestam -08 | 3.97 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 |
2 | 153 | 30.34 | 10 | Filippa Redestam -08 | 30.52 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:15 |
3 | 159 | DNS | Natasha Burkal -06 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:15 | ||
4 | 159 | DNS | Natasha Burkal -06 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 | ||
5 | 154 | DNS | Isabel Nissen -06 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:40 | ||
6 | 532 | 18.35 | 12 | Clara Ruud Hansen -05 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 | |
7 | 158 | 22.31 | 11 | Marie Agergaard -05 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
8 | 532 | 25.99 | 8 | Clara Ruud Hansen -05 | 23.94 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
9 | 533 | 20.89 | 12 | Nanna Rye Gefke -05 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
10 | 163 | 41.89 | 13 | William Nordland Jaworski -10 | 39.84 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 |
11 | 157 | 37.89 | 7 | Ludvig Marschall -10 | 34.92 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 |
12 | 162 | 41.48 | 12 | Storm Vermund Gere -10 | 39.27 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 |
13 | 147 | 32.49 | 2 | Albert Redestam -10 | 32.97 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 |
14 | 163 | 2.99 (w:+0.0) | 12 | William Nordland Jaworski -10 | 3.04 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 |
15 | 157 | 3.70 (w:+0.0) | 4 | Ludvig Marschall -10 | 3.87 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 |
16 | 162 | 2.71 (w:+0.0) | 13 | Storm Vermund Gere -10 | 2.75 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 |
17 | 147 | 3.85 (w:+0.0) | 3 | Albert Redestam -10 | 3.68 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 |
18 | 163 | 4.05 | 10 | William Nordland Jaworski -10 | 4.47 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:30 |
19 | 157 | 3.86 | 12 | Ludvig Marschall -10 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:30 | |
20 | 162 | 4.46 | 9 | Storm Vermund Gere -10 | 4.05 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:30 |
21 | 147 | 6.01 | 5 | Albert Redestam -10 | 4.98 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:30 |
22 | 149 | 13.99 | 1 | Bertram Anders Wolff Larsen -06 | 14.50 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:50 |
23 | 151 | 22.07 | 9 | Carl Haansbæk Mortensen -05 | 24.98 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
24 | 155 | 28.48 | 7 | Julius Haansbæk Mortensen -05 | 29.56 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
25 | 151 | 34.95 | 3 | Carl Haansbæk Mortensen -05 | 36.72 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 |