ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Balleup
19-20 jan., 2019
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 275 | 30.09 | 8 | Eva Tsinat Krause -04 | 29.52 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
2 | 259 | DNS | Bolette Nimskov -05 | 28.71 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | |
3 | 273 | 27.55 | 3 | Emilie Voigt -05 | 27.62 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
4 | 332 | 31.68 | 15 | Signe Juhl Laursen -05 | 32.44 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
5 | 282 | DNS | Helena Reijnen -05 | 27.60 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | |
6 | 290 | 31.38 | 13 | Johanna C. B. Jessen -05 | 31.20 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
7 | 250 | 30.65 | 11 | Anna E B Pedersen -05 | 29.76 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
8 | 255 | 29.35 | 4 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 28.26 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
9 | 333 | 4.47.97 | 1 | Sofia Thøgersen -05 | 4.45.46 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 |
10 | 308 | DNS | Madeleine A. Rasmussen -05 | 5.26.65 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |
11 | 268 | 5.19.59 | 5 | Elvira Helleskov Batko -04 | 5.02.27 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 |
12 | 266 | 5.12.11 | 2 | Elisabeth Møller Rønnstad -04 | 4.52.21 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 |
13 | 275 | DNS | Eva Tsinat Krause -04 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | ||
14 | 259 | 10.29 | 3 | Bolette Nimskov -05 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | |
15 | 296 | 10.11 | 2 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 10.64 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:00 |
16 | 290 | 10.72 | 4 | Johanna C. B. Jessen -05 | 11.14 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:00 |
17 | 292 | DNS | Josefine Hostrup Langkjær -04 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | ||
18 | 259 | 10.16 | 4 | Bolette Nimskov -05 | 10.29 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
19 | 296 | 10.09 | 3 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 10.11 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
20 | 290 | 10.86 | 5 | Johanna C. B. Jessen -05 | 10.72 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
21 | 258 | 2.60 | 2 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 2.80 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
22 | 273 | 4.16 | 16 | Emilie Voigt -05 | 4.84 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
23 | 332 | 4.12 | 17 | Signe Juhl Laursen -05 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | |
24 | 258 | 5.17 | 2 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 5.06 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
25 | 360 | NM | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | 4.62 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | |
26 | 296 | 4.57 | 7 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 4.43 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
27 | 282 | DNS | Helena Reijnen -05 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | ||
28 | 290 | 4.42 | 9 | Johanna C. B. Jessen -05 | 4.66 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
29 | 292 | 3.82 | 20 | Josefine Hostrup Langkjær -04 | 4.76 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
30 | 250 | 3.91 | 19 | Anna E B Pedersen -05 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | |
31 | 255 | 4.35 | 11 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 4.51 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |