Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
17-18 aug., 2019
Arrangør: Sparta
Sparta Atletik og Motion
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 347 | 4.65 (w:+0.0) | 1 | Alma Ravn -09 | 4.45 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 |
2 | 348 | 4.50 (w:+0.0) | 2 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 4.66 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 |
3 | 353 | 2.88 (w:+0.1) | 8 | Anna Visan Bahn -10 | 2.75 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 |
4 | 354 | 2.70 (w:-0.7) | 6 | Annabel Rose Mikkelsen -09 | 2.87 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:00 |
5 | 355 | 3.17 (w:+0.4) | 5 | Annamai Remy Christiansen -10 | 3.23 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 |
6 | 358 | 4.01 (w:+0.0) | 2 | Asger Viggo Flensborg -10 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 | |
7 | 362 | 4.80 (w:+1.8) | 3 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 4.95 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 |
8 | 374 | 3.36 (w:+0.0) | 4 | Cecilie Zachariae -09 | 3.52 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:00 |
9 | 375 | 6.10 (w:+0.9) | 2 | Christian Gundersen -99 | 6.74 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:00 |
10 | 377 | DNS | Christine Emilie Næsby -07 | 4.09 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 | |
11 | 382 | 5.13 (w:+0.5) | 9 | Ditte Schmidt -97 | 5.28 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 |
12 | 388 | 2.57 (w:+0.5) | 11 | Ellen Vincentsen -11 | 3.10 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 |
13 | 390 | 2.54 (w:+0.0) | 14 | Elyas Shirazi -11 | 2.31 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 |
14 | 393 | 4.08 (w:+0.0) | 4 | Emilie Holm -08 | 4.02 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 |
15 | 396 | 2.81 (w:-1.3) | 5 | Erika Livia Wischmann -09 | 2.97 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:00 |
16 | 397 | 4.31 (w:+0.6) | 2 | Esther Falck -08 | 4.42 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 |
17 | 401 | DNS | Freja Abraham -06 | 4.42 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
18 | 402 | DNS | Freja Isabel Knudsen -07 | 5.04 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 | |
19 | 403 | DNS | Frida Gram Jensen -11 | 3.40 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 | |
20 | 406 | 3.21 (w:+0.0) | 15 | Helena Bang-Löwgren -09 | 3.49 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 |
21 | 413 | 3.70 (w:-0.2) | 2 | Isabella Zeberg Jensen -09 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:00 | |
22 | 417 | 4.35 (w:+0.0) | 2 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 4.36 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:00 |
23 | 419 | 3.63 (w:+0.9) | 2 | Johanne Hansen-Møller -10 | 3.32 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 |
24 | 428 | DNS | Laura Diaz Friis -06 | 4.26 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
25 | 430 | 5.34 (w:+0.5) | 5 | Laura Tølløse -97 | 5.96 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 |
26 | 436 | 4.93 (w:+0.2) | 11 | Louise Bach Moore -01 | 5.54 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 |
27 | 442 | 3.61 (w:-0.1) | 6 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 3.48 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:00 |
28 | 531 | 4.89 (w:+0.1) | 13 | Maria Skov Kragh -01 | 5.28 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 |
29 | 448 | 3.90 (w:+0.0) | 15 | Marie Friis Houbak -06 | 3.68 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 |
30 | 451 | DNS | Mikaela Medina Sørensen -06 | 5.13 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
31 | 455 | 5.24 (w:-0.1) | 7 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 5.53 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 |
32 | 456 | DNS | Nicolai Lind Andersen -98 | 6.87 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:00 | |
33 | 460 | 4.57 (w:+0.3) | 1 | Oliver Mikkelsen -08 | 4.55 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:00 |
34 | 468 | 4.00 (w:+0.0) | 7 | Queen Riege -08 | 4.12 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 |
35 | 469 | 5.10 (w:+0.0) | 10 | Rikke Andersen -98 | 5.31 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 |
36 | 472 | 3.73 (w:+0.6) | 3 | Samuel Grønlund Brix -09 | 3.60 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 14:00 |
37 | 478 | 3.98 (w:-0.3) | 2 | Sofus Houman-Prassé -09 | 3.93 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 14:00 |
38 | 482 | DNS | Stella Deleuran -07 | 3.29 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 | |
39 | 538 | 3.09 (w:+0.0) | 7 | Tara Rose Mehrotra -10 | 3.21 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 |
40 | 490 | 4.92 (w:+1.0) | 12 | Victoria Lee Lendal -02 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 | |
41 | 491 | 2.66 (w:+0.0) | 17 | Vigga Birch Schneider -09 | 2.88 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 |
42 | 493 | 3.59 (w:+0.0) | 6 | Villads Timm Christensen -10 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 | |
43 | 494 | 3.94 (w:-0.7) | 5 | Villy Reedtz Funder -08 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:00 | |
44 | 497 | 4.03 (w:+0.0) | 4 | William Thøgersen -08 | 3.73 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:00 |
45 | 498 | 2.41 (w:+0.0) | 15 | Willy Thing -11 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 | |
46 | 499 | 3.34 (w:+0.0) | 3 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 3.67 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:45 |