ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Balleup
19-20 jan., 2019
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 285 | DNS | Ida lyngby -02 | 5.01 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:00 | |
2 | 270 | 4.18 | 13 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:00 | |
3 | 345 | 5.31 | 2 | Victoria Lee Lendal -02 | 5.39 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:00 |
4 | 271 | DNS | Emilie Olivia Fayl von Hentaller -02 | 4.28 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:00 | |
5 | 293 | DNS | Josefine Sørensen -02 | 4.67 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:00 | |
6 | 318 | 5.07 | 5 | Marie Høgh Larsen -03 | 5.45 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:00 |
7 | 267 | 5.05 | 6 | Ellen Lawaetz -02 | 5.22 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:00 |
8 | 295 | 5.26 | 3 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 5.39 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:00 |
9 | 256 | 4.55 | 5 | Aurora Thostrup -06 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
10 | 319 | 4.85 | 1 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 4.90 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 |
11 | 251 | 3.76 | 12 | Anna Pape Liboriussen -06 | 3.74 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 |
12 | 300 | 4.04 | 7 | Laura Diaz Friis -06 | 4.00 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 |
13 | 278 | 3.71 | 13 | Freja Abraham -06 | 4.00 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 |
14 | 350 | 4.45 | 5 | Yasmine Abbouch -01 | 4.08 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:00 |
15 | 281 | 5.41 | 1 | Hannah Illum Petersen -00 | 5.69 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:00 |
16 | 316 | 5.15 | 3 | Maria Skov Kragh -01 | 5.21 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:00 |
17 | 304 | 5.28 | 2 | Louise Bach Moore -01 | 5.54 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:00 |
18 | 264 | 5.05 | 1 | Ditte Schmidt -97 | 5.06 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:00 |
19 | 279 | 4.59 | 1 | Freja Isabel Knudsen -07 | 4.72 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:30 |
20 | 303 | 3.44 | 12 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 3.68 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:30 |
21 | 331 | 3.58 | 8 | Selma E Ladefoged-Kromann -07 | 3.57 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:30 |
22 | 247 | 4.30 | 3 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 4.23 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:30 |
23 | 283 | DNS | Helene Salomonsen -07 | 3.66 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:30 | |
24 | 273 | 4.16 | 16 | Emilie Voigt -05 | 4.84 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
25 | 332 | 4.12 | 17 | Signe Juhl Laursen -05 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | |
26 | 258 | 5.17 | 2 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 5.06 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
27 | 360 | NM | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | 4.62 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | |
28 | 296 | 4.57 | 7 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 4.43 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
29 | 282 | DNS | Helena Reijnen -05 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | ||
30 | 290 | 4.42 | 9 | Johanna C. B. Jessen -05 | 4.66 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
31 | 292 | 3.82 | 20 | Josefine Hostrup Langkjær -04 | 4.76 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
32 | 250 | 3.91 | 19 | Anna E B Pedersen -05 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | |
33 | 255 | 4.35 | 11 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 4.51 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |