ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Balleup
19-20 jan., 2019
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 247 | 11.72 | 1 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 | |
2 | 248 | 12.07 | 3 | Anders Silleborg -07 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:30 | |
3 | 249 | 8.82 | 1 | Andreas Christoffersen -01 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:40 | |
4 | 254 | 11.30 | 6 | Asger Pape Liboriussen -05 | 11.62 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:20 |
5 | 259 | 10.29 | 3 | Bolette Nimskov -05 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | |
6 | 259 | 10.16 | 4 | Bolette Nimskov -05 | 10.29 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
7 | 261 | DNS | Celine Frisch Erichsen -07 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 | ||
8 | 272 | DNS | Emilie R Hansen -99 | 9.17 | 60 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 11:30 | |
9 | 275 | DNS | Eva Tsinat Krause -04 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | ||
10 | 283 | DNS | Helene Salomonsen -07 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 | ||
11 | 284 | 9.17 | 1 | Ida Beiter Bomme -01 | 60 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:30 | |
12 | 289 | DNS | Joel Frederik von de Ahé -06 | 10.14 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:45 | |
13 | 290 | 10.72 | 4 | Johanna C. B. Jessen -05 | 11.14 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:00 |
14 | 290 | 10.86 | 5 | Johanna C. B. Jessen -05 | 10.72 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
15 | 292 | DNS | Josefine Hostrup Langkjær -04 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | ||
16 | 295 | 9.27 | 2 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 9.93 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:10 |
17 | 296 | 10.11 | 2 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 10.64 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:00 |
18 | 296 | 10.09 | 3 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 10.11 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
19 | 297 | 12.56 | 7 | Kasper Schimmell Smith -05 | 12.64 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:20 |
20 | 298 | 9.24 | 2 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 9.36 | 60 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 11:30 |
21 | 310 | 9.08 | 3 | Mads Rubek Vitoft -03 | 9.93 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:40 |
22 | 319 | 11.30 | 1 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 12.39 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:15 |
23 | 320 | 9.79 | 3 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 9.50 | 60 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 11:30 |
24 | 321 | 8.80 | 1 | Nikolaj Grønbech -02 | 8.90 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:40 |
25 | 322 | DNS | Nikolaj Krüger -07 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:30 | ||
26 | 325 | 11.56 | 2 | Pil Nedergaard -06 | 11.43 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:15 |
27 | 331 | 15.01 | 7 | Selma E Ladefoged-Kromann -07 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 | |
28 | 335 | 9.72 | 1 | Sofus Olivarius Vølund -04 | 9.64 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:20 |