Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
17-18 aug., 2019
Arrangør: Sparta
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 251 | DNS | Alberte Ulrik -03 | 2.50 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 | |
2 | 254 | DNS | Alma Witt -04 | 46.07 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:00 | |
3 | 255 | 8.09 | 7 | Anna Enyo Boysen Chachah -10 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 10:20 | |
4 | 256 | 10.66 | 5 | Anna Lønborg -09 | 10.46 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:45 |
5 | 256 | 1.27.63 | 9 | Anna Lønborg -09 | 1.28.54 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:30 |
6 | 257 | 8.40 | 5 | Anton Arnum Kofoed -11 | 40 meter • Indl. | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:45 | |
7 | 257 | DNS | Anton Arnum Kofoed -11 | 8.40 | 40 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 11:40 | |
8 | 257 | 2.70 (w:+0.2) | 5 | Anton Arnum Kofoed -11 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:00 | |
9 | 258 | 11.72 | 2 | Asta Garder -07 | 11.12 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:55 |
10 | 258 | 11.52 | 3 | Asta Garder -07 | 11.72 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:10 |
11 | 259 | 11.36 | 2 | August Juhl Horsgaard -07 | 10.95 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:45 |
12 | 259 | 11.30 | 3 | August Juhl Horsgaard -07 | 11.36 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:05 |
13 | 259 | 4.18 (w:+0.0) | 6 | August Juhl Horsgaard -07 | 4.57 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:30 |
14 | 261 | 11.09 | 1 | Celina Hagihara -06 | 10.61 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 |
15 | 261 | 10.98 | 3 | Celina Hagihara -06 | 11.09 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:15 |
16 | 261 | 1.02.06 | 2 | Celina Hagihara -06 | 1.01.00 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 |
17 | 262 | DNS | Daphne Hatini Pedersen -12 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
18 | 262 | DNS | Daphne Hatini Pedersen -12 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:45 | ||
19 | 263 | 12.10 | 3 | Elisabeth R. Elsner -06 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | |
20 | 263 | 42.79 | 1 | Elisabeth R. Elsner -06 | 30.54 | Hammerkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:45 |
21 | 266 | 7.66 | 2 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 40 meter • Indl. | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:45 | |
22 | 266 | 7.57 | 2 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 7.66 | 40 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 11:40 |
23 | 266 | 2.02 (w:-0.8) | 9 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:00 | |
24 | 267 | 9.98 | 6 | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:05 | |
25 | 267 | 1.15.67 | 8 | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:40 | |
26 | 268 | 10.65 | 6 | Isabella Bonde -08 | 10.53 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:55 |
27 | 268 | DNS | Isabella Bonde -08 | 1.24.58 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
28 | 268 | 1.16 | 6 | Isabella Bonde -08 | 1.10 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:40 |
29 | 269 | NM | Katrine Holten Winther -89 | Trespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:05 | ||
30 | 270 | 1.00.76 | 1 | Katrine Lund -90 | 59.92 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:30 |
31 | 271 | 1.41 | 1 | Kevin Jensen -07 | 1.43 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:55 |
32 | 271 | 4.98 (w:-0.9) | 1 | Kevin Jensen -07 | 4.56 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:30 |
33 | 272 | 9.47 | 3 | Klara Hatini Pedersen -08 | 9.34 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:55 |
34 | 272 | 9.28 | 6 | Klara Hatini Pedersen -08 | 9.47 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:50 |
35 | 272 | 1.12.55 | 3 | Klara Hatini Pedersen -08 | 1.16.72 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:30 |
36 | 530 | 11.79 | 4 | Kristoffer Bonde -91 | 11.61 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 11:40 |
37 | 273 | 10.14 | 5 | Liv Nygård -08 | 10.06 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:55 |
38 | 274 | 11.50 | 1 | Malika Bak Jensen -06 | 11.32 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 |
39 | 274 | 11.44 | 5 | Malika Bak Jensen -06 | 11.50 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:15 |
40 | 534 | 4.30.39 | 5 | Martin Højland Nielsen -93 | 4.25.00 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:45 |
41 | 275 | 1.26 | 3 | Marvin Jensen -07 | 1.25 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:55 |
42 | 275 | 4.00 (w:-1.1) | 9 | Marvin Jensen -07 | 3.93 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:30 |
43 | 275 | 14.34 | 4 | Marvin Jensen -07 | 16.10 | Hammerkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:45 |
44 | 276 | 13.09 | 5 | Mathilde Zeuthen -99 | 13.20 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:40 |
45 | 277 | 18.31 | 9 | Mille Elmer -07 | 18.12 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:15 |
46 | 279 | 1.01.37 | 1 | Nanna Elmer -03 | 1.01.88 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 |
47 | 280 | 11.88 | 1 | Neloo Falck -03 | 11.73 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:25 |
48 | 280 | DNS | Neloo Falck -03 | 11.88 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
49 | 281 | 8.55 | 4 | Princecia nsubuga -11 | 40 meter • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:20 | |
50 | 281 | 2.40 (w:+0.3) | 3 | Princecia nsubuga -11 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 10:00 | |
51 | 282 | DNS | Rebekka la Cour Hillingsø -00 | 12.89 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:40 | |
52 | 283 | DNS | Samuel Kærhøg -07 | 11.47 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:45 | |
53 | 283 | DNS | Samuel Kærhøg -07 | 3.97 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:30 | |
54 | 287 | 12.40 | 3 | Sophia Bonde -07 | 11.94 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:55 |
55 | 287 | 2.11 | 2 | Sophia Bonde -07 | 2.20 | Stangspring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:00 |
56 | 288 | 9.58 | 2 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 9.49 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:45 |
57 | 288 | 15.67 | 10 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
58 | 289 | 9.43 | 4 | Tricia nsubuga -12 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:10 | |
59 | 289 | 1.92 (w:-2.7) | 11 | Tricia nsubuga -12 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:45 |