Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
28-29 sep., 2019
Arrangør: Greve Atletik
ROAR
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 17.10 | 11 | Silje Ellemann-Søtofte -08 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 32.73 | 6 | Alvin Irmark-Andersen -09 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
3 | 25.77 | 1 | Niels Ole Frederiksen -41 | Diskoskast • Finale | Mænd 75-79 år | Lørdag kl. 10:20 | |
4 | 14.04 | 3 | Astrid Legård Have Rasmussen -07 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:25 | |
5 | 12.71 | 1 | Martina Biagini -08 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:40 | |
6 | 10.42 | 2 | Markus Pallisgaard -10 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
7 | 10.42 | 2 | Nikolaj Ellemann-Søtofte -10 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
8 | 2.91 (w:+0.0) | 13 | Silje Ellemann-Søtofte -08 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
9 | 3.30 (w:+0.0) | 9 | Martina Biagini -08 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
10 | NM | Isabella Hardt -06 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | ||
11 | 5.71 | 19 | Anna Marie Christensen -07 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | |
12 | 12.33 | 1 | Filmon Merbhratom -99 (U) | 12.40 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 11:35 |
13 | 20.26 | 12 | Markus Pallisgaard -10 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:35 | |
14 | 34.67 | 3 | Nikolaj Ellemann-Søtofte -10 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:35 | |
15 | 14.12 | 3 | Astrid Legård Have Rasmussen -07 | 14.04 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:20 |
16 | 12.71 | 6 | Martina Biagini -08 | 12.71 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:35 |
17 | 48.39 | 1 | Theodor Hennecke -04 | 49.27 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
18 | 12.20 | 1 | Filmon Merbhratom -99 (U) | 12.33 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:55 |
19 | 4.17 (w:+0.4) | 2 | Sebastian Alban -03 | 4.50 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 |
20 | 10.57 | 6 | Markus Pallisgaard -10 | 10.42 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:15 |
21 | 10.46 | 5 | Nikolaj Ellemann-Søtofte -10 | 10.42 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:15 |
22 | 37.03 | 3 | Theodor Hennecke -04 | 35.14 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 |
23 | 34.33 | 5 | Alvin Irmark-Andersen -09 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:50 | |
24 | 2.86 (w:+0.0) | 18 | Anna Marie Christensen -07 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:05 | |
25 | 3.28 (w:+0.0) | 16 | Astrid Legård Have Rasmussen -07 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:05 | |
26 | 38.62 | 21 | Silje Ellemann-Søtofte -08 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:10 | |
27 | 31.14 | 6 | Martina Biagini -08 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:10 | |
28 | DNS | Markus Pallisgaard -10 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
29 | 3.05 (w:+0.3) | 5 | Nikolaj Ellemann-Søtofte -10 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |
30 | 3.53 (w:+0.0) | 5 | Alvin Irmark-Andersen -09 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 15:05 | |
31 | 38.51 | 12 | Anna Marie Christensen -07 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:25 | |
32 | 2.18.86 | 3 | Filmon Merbhratom -99 (U) | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:05 | |
33 | 3.88 (w:+0.0) | 6 | Isabella Hardt -06 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 | |
34 | 2.23.36 | 4 | ROAR ATLETIK | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:30 | |
35 | 2.25.05 | 6 | ROAR ATLETIK | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:55 |