DM ungdom • Greve Stadion • Greve
24-25 aug., 2019
Arrangør: Greve Atletik
Aalborg AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 463 | 9.73 | 8 | Alberte Brogaard Jensen -03 | 10.00 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:05 | |
2 | 463 | 13.43 | 2 | Alberte Brogaard Jensen -03 | 14.07 | Vægtkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
3 | 465 | SB | 1.00.88 | 2 | Anne B. Andersen -01 | 1.02.03 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:55 |
4 | 466 | 13.13 | 2 | Aranya Kanakalingam -03 | 12.76 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
5 | 466 | 13.15 | 6 | Aranya Kanakalingam -03 | 13.13 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:15 | |
6 | 467 | SB | 11.56 | 5 | Asger Østerby -97 | 11.57 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:25 |
7 | 467 | 11.59 | 7 | Asger Østerby -97 | 11.56 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:45 | |
8 | 468 | 44.76 | 3 | Astrid Thode Christensen -04 | 53.54 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
9 | 468 | 24.97 | 13 | Astrid Thode Christensen -04 | 28.32 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
10 | 469 | PB | 5.11.50 | 7 | Camilla Flyvbjerg -04 | 5.17.43 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 |
11 | 470 | DNS | Celia Dart Pryssing -05 | 25.98 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
12 | 471 | 13.36 | 2 | Christine Klitgaard -04 | 12.99 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
13 | 471 | 13.70 | 8 | Christine Klitgaard -04 | 13.36 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 | |
14 | 471 | 41.31 | 1 | Christine Klitgaard -04 | 40.93 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
15 | 472 | 26.53 | 10 | Emma Berntsen -04 | 30.80 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
16 | 472 | 29.15 | 8 | Emma Berntsen -04 | 29.90 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
17 | 473 | 59.54 | 3 | Emma S. Hansen -03 | 59.28 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:35 | |
18 | 474 | 1.47 | 9 | Eva Sabro Larsen -04 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 | |
19 | 474 | PB | 35.58 | 6 | Eva Sabro Larsen -04 | 34.42 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
20 | 475 | PB | 58.81 | 1 | Ida Jørgensen -01 | 1.01.45 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:55 |
21 | 476 | PB | 4.60 | 2 | Jacob Aagaard Jensen -97 | 4.50 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:40 |
22 | 477 | SB | 4.40 | 3 | Jakob Holt Jensen -97 | 4.15 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:40 |
23 | 477 | PB | 51.26 | 3 | Jakob Holt Jensen -97 | 50.02 | Spydkast • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:25 |
24 | 478 | PB | 1.06.80 | 2 | Johanne Westergaard -02 | 1.11.86 | 400 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 |
25 | 478 | 1.54 | 4 | Johanne Westergaard -02 | 1.57 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:40 | |
26 | 479 | PB | 4.51.65 | 10 | Jonathan Birk Nielsen -05 | 5.03.10 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
27 | 480 | SB | 1.50 | 4 | Julie K Schultz -00 | 1.39 | Højdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:15 |
28 | 480 | 9.57 | 6 | Julie K Schultz -00 | 9.84 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:20 | |
29 | 481 | 50.98 | 5 | Laura Sigsgaard Clausen -04 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
30 | 482 | 12.62 | 1 | Line Holm Jensen -00 | 12.42 | 100 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:55 | |
31 | 482 | 12.51 | 1 | Line Holm Jensen -00 | 12.62 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:35 | |
32 | 482 | 29.66 | 4 | Line Holm Jensen -00 | 36.22 | Spydkast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:30 | |
33 | 483 | 1.01.43 | 6 | Mille B. Olesen -02 | 59.95 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:35 | |
34 | 484 | PB | 4.11.30 | 6 | Nikolaj Richter -02 | 4.14.40 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:50 |
35 | 485 | 4.10.06 | 5 | Noah Kurzmann Skibsted -99 | 4.01.73 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:10 | |
36 | 486 | PB | 4.05.49 | 3 | Noel Mono -98 | 4.05.88 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:10 |
37 | 487 | 4.00.17 | 2 | Oliver Bjørslev -00 | 3.52.19 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:10 | |
38 | 488 | DNS | Signe Lehmann -02 | 1.12.77 | 400 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
39 | 490 | PB | 3.70 | 4 | Thomas Sabro Larsen -01 | 3.60 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:40 |
40 | 490 | 10.24 | 5 | Thomas Sabro Larsen -01 | 10.48 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:25 | |
41 | 491 | PB | 28.38 | 10 | Victoria Juul Giessing -05 | 27.51 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 |
42 | 52.18 | 3 | Aalborg AM | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 |