ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Balleup
19-20 jan., 2019
Arrangør: Ballerup AK
Ballerup AK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 48 | 8.99 | 2 | Frederikke Lundberg -07 | 9.24 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:10 |
2 | 66 | 8.81 | 1 | Sarah Jansteen Eskesen -07 | 8.98 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:10 |
3 | 44 | 11.72 | 8 | Dina Dina Ramadani -07 | 10.96 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:10 |
4 | 42 | DNS | Dagmar M. Karlsen -07 | 10.81 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:10 | |
5 | 55 | 10.12 | 6 | Maja Auerbach-Lind -07 | 10.02 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:10 |
6 | 48 | 9.01 | 5 | Frederikke Lundberg -07 | 8.99 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:15 |
7 | 66 | 8.81 | 3 | Sarah Jansteen Eskesen -07 | 8.81 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:15 |
8 | 48 | 2.04.80 | 5 | Frederikke Lundberg -07 | 2.14.66 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:40 |
9 | 66 | 2.02.79 | 4 | Sarah Jansteen Eskesen -07 | 2.13.66 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:40 |
10 | 44 | 4.69 | 10 | Dina Dina Ramadani -07 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:05 | |
11 | 51 | 1.59.69 | 3 | Kirsa Wirth -06 | 2.02.63 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:45 |
12 | 61 | 8.48 | 2 | Nanna Grubert -04 | 8.42 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
13 | 38 | 8.24 | 1 | Ashley Gnanogoh -05 | 8.11 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
14 | 53 | 9.16 | 6 | Lærke Elgaard Larsen -05 | 9.24 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
15 | 46 | DNS | Emma L. C. Medonos -04 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 | ||
16 | 47 | 8.79 | 4 | Filipa Roug -05 | 8.97 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
17 | 71 | 8.63 | 3 | Stine Baandrup Tingbæk -05 | 8.87 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
18 | 61 | 8.40 | 3 | Nanna Grubert -04 | 8.48 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
19 | 38 | 8.22 | 1 | Ashley Gnanogoh -05 | 8.24 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
20 | 47 | 8.79 | 7 | Filipa Roug -05 | 8.79 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
21 | 71 | 8.67 | 6 | Stine Baandrup Tingbæk -05 | 8.63 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
22 | 61 | 8.40 | 5 | Nanna Grubert -04 | 8.40 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |
23 | 38 | 8.29 | 2 | Ashley Gnanogoh -05 | 8.22 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |
24 | 52 | 2.43.32 | 7 | Luna Haugaard Christensen -05 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
25 | 69 | 2.46.96 | 8 | Silje Oddsen Larsen -04 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
26 | 37 | 2.33.96 | 3 | Annika Holther Olesen -05 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
27 | 45 | DNS | Ditte Münch -05 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
28 | 53 | 1.35 | 10 | Lærke Elgaard Larsen -05 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 |
29 | 71 | 1.35 | 7 | Stine Baandrup Tingbæk -05 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 |
30 | 38 | 10.15 | 2 | Ashley Gnanogoh -05 | 10.06 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
31 | 71 | 8.52 | 9 | Stine Baandrup Tingbæk -05 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
32 | 67 | 8.41 | 4 | Selma Bertram -03 | 8.41 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:55 |
33 | 41 | 8.32 | 3 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 8.33 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:55 |
34 | 56 | 2.20.83 | 2 | Majken Lützen -03 | 2.16.95 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:35 |
35 | 40 | 2.26.90 | 4 | Caroline Rødgaard-Jessen -02 | 2.24.34 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:35 |
36 | 35 | 2.25.84 | 3 | Alma Søttrup -03 | 2.20.64 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:35 |
37 | 65 | 11.71 | 3 | Rebecca Spigelhauer -02 | 10.82 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:55 |
38 | 57 | 10.20 | 7 | Margaret Darkwa -02 | 10.71 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:55 |
39 | 49 | 8.31 | 3 | Ida Lønne Jespersen -00 | 8.50 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:20 |
40 | 49 | 8.40 | 4 | Ida Lønne Jespersen -00 | 8.31 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 |
41 | 39 | 1.54.60 | 3 | August Skytte Christensen -07 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:55 | |
42 | 73 | DNS | Victor Colberg -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:20 | ||
43 | 34 | 9.24 | 5 | Alexander Foltmar -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:20 | |
44 | 54 | NT | Mads-Christian Eriksen -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | ||
45 | 43 | 8.06 | 3 | Daniel Bisgaard -05 | 8.10 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
46 | 58 | 7.99 | 3 | Mathias Højen -05 | 8.39 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
47 | 70 | 8.73 | 6 | Simon-Ronaldo B. L. Gonzales -04 | 8.96 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
48 | 359 | 7.42 | 1 | Mikkel David Marklund -04 | 7.52 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
49 | 68 | 8.84 | 7 | Silas Klentz Dahl -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
50 | 58 | 8.23 | 7 | Mathias Højen -05 | 7.99 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:55 |
51 | 359 | 7.50 | 2 | Mikkel David Marklund -04 | 7.42 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:55 |
52 | 70 | 2.34.23 | 8 | Simon-Ronaldo B. L. Gonzales -04 | 2.24.66 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 |
53 | 54 | DNS | Mads-Christian Eriksen -05 | 4.06 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:10 | |
54 | 43 | 4.91 | 6 | Daniel Bisgaard -05 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:10 | |
55 | 58 | 5.16 | 3 | Mathias Højen -05 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:10 | |
56 | 72 | DNS | Tobias Zornig -04 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
57 | 50 | 2.13.99 | 3 | Jonas Albertsen -03 | 2.12.76 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:55 |