Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
17-18 aug., 2019
Arrangør: Sparta
Sparta Atletik og Motion
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 344 | 4.16 (w:-0.1) | 7 | Aksel Birk Stjernstrøm -07 | 4.01 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:30 |
2 | 345 | 2.19 (w:-1.8) | 6 | Aksel Degn -13 | 1.91 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:45 |
3 | 346 | 2.43 (w:-1.0) | 5 | Alfred Hartung -12 | 2.44 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:45 |
4 | 350 | 4.33 (w:-1.2) | 5 | Anders Silleborg -07 | 4.53 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:30 |
5 | 352 | 4.39 (w:+3.1) | 14 | Anna E B Pedersen -05 | 4.42 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
6 | 356 | 5.45 (w:+3.5) | 2 | Anyel Weis -06 | 5.63 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:50 |
7 | 359 | 2.13 (w:+1.2) | 6 | Asta Brøkner Smith -11 | 2.36 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 10:00 |
8 | 360 | 4.60 (w:+0.2) | 9 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 4.49 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
9 | 363 | 1.45 (w:-0.7) | 15 | Axel Thorsø Sander -13 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:45 | |
10 | 364 | 1.81 (w:-2.3) | 14 | Baldi Kvist -13 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:45 | |
11 | 365 | 2.05 (w:-1.8) | 9 | Bendix Plenaa Thorngreen -13 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:45 | |
12 | 366 | 4.12 (w:+3.6) | 17 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 5.41 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
13 | 367 | 2.57 (w:-2.6) | 7 | Bjarni Berg Gíslason -11 | 2.67 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:00 |
14 | 368 | DNS | Bolette Nimskov -05 | 4.82 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
15 | 369 | 6.24 (w:+2.0) | 2 | Carl Johan Zachariae -04 | 6.41 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 |
16 | 370 | DNS | Carla marie frandsen -04 | 4.55 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
17 | 379 | 4.23 (w:+1.3) | 12 | Connor Joseph Mikkelsen -06 | 4.14 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:50 |
18 | 383 | DNS | Dusan Stefanovic -12 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:45 | ||
19 | 385 | 5.10 (w:+2.0) | 4 | Eli Riege -06 | 5.14 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:50 |
20 | 387 | 2.19 (w:-3.1) | 6 | Ella Gislum -12 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:45 | |
21 | 395 | 4.14 (w:-1.3) | 4 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
22 | 398 | 4.30 (w:+1.7) | 15 | Eva Tsinat Krause -04 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
23 | 404 | DNS | Hakeem Ali -05 | 5.69 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | |
24 | 529 | 2.30 (w:+2.3) | 4 | Hedvig Demidoff Nielsen -11 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 10:00 | |
25 | 409 | 3.27 (w:+1.6) | 1 | Holger Revsbech -12 | 3.01 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:45 |
26 | 411 | 5.27 (w:+1.6) | 2 | Ingeborg Falck -04 | 5.48 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
27 | 412 | 4.60 (w:+2.2) | 8 | Ingrid Gram Jensen -05 | 4.72 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
28 | 416 | 4.91 (w:+2.5) | 5 | Joel Frederik von d'Ahé -06 | 5.15 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:50 |
29 | 418 | 4.43 (w:+0.0) | 12 | Johanna C.B.Jessen -05 | 4.67 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
30 | 421 | 4.88 (w:+2.3) | 4 | Josefine Hostrup Langkjær -04 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
31 | 423 | 2.22 (w:-2.4) | 5 | Julia Kjær-Christensen -13 | 2.28 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:45 |
32 | 424 | 2.18 (w:+0.9) | 7 | Julie Silleborg -12 | 2.15 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:45 |
33 | 425 | 4.83 (w:+2.4) | 6 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 4.97 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
34 | 426 | 4.07 (w:+0.6) | 10 | Kasper Schimmel Smith -05 | 4.33 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 |
35 | 437 | 1.95 (w:-1.4) | 10 | Lovisa Grosso -13 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:45 | |
36 | 438 | 1.94 (w:-2.0) | 12 | Ludvig Thøgersen -13 | 1.69 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:45 |
37 | 443 | 5.92 (w:-1.2) | 3 | Mads Rubek Vitoft -03 | 5.68 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:50 |
38 | 444 | 4.39 (w:-0.8) | 3 | Mads Vincentsen -07 | 4.44 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:30 |
39 | 447 | 2.85 (w:+0.0) | 1 | Mariana Vargas -12 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:45 | |
40 | 452 | 2.39 (w:-2.6) | 3 | Mira Mai Henriksen -12 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:45 | |
41 | 453 | DNS | Nanna Schaldemose -04 | 4.49 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
42 | 457 | 5.92 (w:-3.7) | 4 | Nikolaj Grønbech -02 | 6.47 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:50 |
43 | 459 | 2.17 (w:-1.6) | 8 | Niovi Kastrinaki -13 | 2.12 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:45 |
44 | 461 | 1.92 (w:+0.2) | 13 | Oscar Ploug -13 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:45 | |
45 | 463 | 2.11 (w:-0.7) | 7 | Otto Hartung -13 | 1.91 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:45 |
46 | 464 | 2.28 (w:-0.9) | 4 | Paula Petersone Milcevic -13 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 11:45 | |
47 | 470 | 2.16 (w:+0.5) | 5 | Rosa Agathe Lønberg -11 | 2.37 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 10:00 |
48 | 476 | DNS | Signe Juhl Laursen -05 | 4.57 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
49 | 481 | 4.82 (w:+1.2) | 7 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 4.65 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:50 |
50 | 485 | 4.84 (w:-1.0) | 2 | Thor Knudsen -07 | 5.09 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:30 |
51 | 486 | 6.47 (w:+1.3) | 1 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 6.57 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 |
52 | 487 | 4.47 (w:+1.5) | 9 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 4.59 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:50 |
53 | 488 | NM | Tristan lohmann Smed -07 | 4.32 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:30 | |
54 | 492 | 6.19 (w:+1.0) | 3 | Vilhelm Krüger -04 | 6.69 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 |