DM ungdom • Greve Stadion • Greve
24-25 aug., 2019
Arrangør: Greve Atletik
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 372 | 13.57 | 4 | Josefine Langkjær -04 | 13.50 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
2 | 345 | NT | Bolette Nimskov -05 | 13.64 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
3 | 366 | NT | Ingeborg Falck -04 | 13.09 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
4 | 363 | 13.55 | 3 | Helena Reijnen -05 | 13.27 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
5 | 363 | 13.58 | 7 | Helena Reijnen -05 | 13.55 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 | |
6 | 374 | 12.70 | 2 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 12.37 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
7 | 380 | 12.64 | 1 | Klara Skriver Loessl -02 | 12.34 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
8 | 358 | 13.73 | 6 | Emilie Fayl von Hentaller -02 | 13.48 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
9 | 413 | 13.37 | 3 | Victoria Lee Lendal -02 | 12.73 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
10 | 397 | PB | 12.31 | 1 | Marie Høgh Larsen -03 | 12.32 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 |
11 | 374 | 12.74 | 4 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 12.70 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:15 | |
12 | 380 | 12.54 | 3 | Klara Skriver Loessl -02 | 12.64 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:15 | |
13 | 397 | 12.40 | 1 | Marie Høgh Larsen -03 | 12.31 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:15 | |
14 | 395 | DNS | Maria Skov Kragh -01 | 13.04 | 100 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:55 | ||
15 | 414 | 12.03 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 11.26 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:35 | |
16 | 412 | DNS | Tobias Jappe Bjerre -04 | 11.76 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:35 | ||
17 | 388 | 12.04 | 2 | Luis Maillet -04 | 11.77 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:35 | |
18 | 346 | 12.29 | 2 | Carl Johan Zachariae -04 | 11.95 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:35 | |
19 | 361 | 11.69 | 1 | Frederik Thorup Sørensen -04 | 11.36 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:35 | |
20 | 414 | 11.58 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 12.03 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:05 | |
21 | 388 | 12.06 | 4 | Luis Maillet -04 | 12.04 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:05 | |
22 | 346 | 12.20 | 5 | Carl Johan Zachariae -04 | 12.29 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:05 | |
23 | 361 | 11.61 | 2 | Frederik Thorup Sørensen -04 | 11.69 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:05 | |
24 | 393 | 12.67 | 6 | Malte Bank -03 | 12.35 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:05 | |
25 | 353 | 12.00 | 3 | Dhruv Mehrotra -03 | 11.62 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:05 | |
26 | 343 | 11.78 | 1 | Bertram Costa -02 | 11.36 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:05 | |
27 | 353 | DNS | Dhruv Mehrotra -03 | 12.00 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:50 | ||
28 | 343 | DQ | Bertram Costa -02 | 11.78 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:50 | ||
29 | 357 | 11.37 | 1 | Emil Frænde -00 | 10.92 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:15 | |
30 | 338 | 11.81 | 3 | Andreas Christoffersen -01 | 11.38 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:15 | |
31 | 411 | 11.13 | 1 | Tobias Gorgone Larsen -00 | 10.65 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:15 | |
32 | 357 | 11.08 | 2 | Emil Frænde -00 | 11.37 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:20 | |
33 | 338 | 11.62 | 4 | Andreas Christoffersen -01 | 11.81 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:20 | |
34 | 411 | 10.95 | 1 | Tobias Gorgone Larsen -00 | 11.13 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:20 | |
35 | 349 | 11.45 | 3 | Christian Gundersen -99 | 11.23 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:25 | |
36 | 400 | 11.58 | 6 | Nikolaj Graves -98 | 11.41 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:25 | |
37 | 368 | 11.10 | 3 | Jacob Hvorup -99 | 11.05 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:25 | |
38 | 407 | SB | 11.05 | 2 | Sebastian Pedersen -97 | 11.09 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:25 |
39 | 349 | 11.45 | 6 | Christian Gundersen -99 | 11.45 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:45 | |
40 | 368 | 11.10 | 5 | Jacob Hvorup -99 | 11.10 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:45 | |
41 | 407 | 11.09 | 4 | Sebastian Pedersen -97 | 11.05 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:45 |