Sønderjysk regionsmesterskab • Aabenraa Stadion • Aabenraa
5 jun., 2019
Arrangør: Aabenraa IG
Gråsten IG
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 48.33 | 2 | GIG 4x80m P13 | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag | |
2 | 12.07 | 1 | Maja Bost-Jacobsen -08 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Onsdag kl. 16:30 | |
3 | 4.20 (w:+0.0) | 1 | Eskild J Kraack -04 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Onsdag kl. 16:30 | |
4 | 7.01 | 2 | Kasper Hermann -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 16:30 | |
5 | 6.70 | 3 | Nicolaj Overgaard Hansen -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 16:30 | |
6 | 12.07 | 1 | Emma Bay -06 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 16:40 | |
7 | 3.70 (w:-0.8) | 10 | Signe Magaard -06 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 16:50 | |
8 | 3.85 (w:-1.5) | 5 | Emma Bay -06 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 16:50 | |
9 | 3.79 (w:+0.0) | 7 | Anna Hermann -06 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 16:50 | |
10 | 4.39 (w:+0.0) | 1 | Astrid Auning -06 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 16:50 | |
11 | 8.81 | 2 | Eskild J Kraack -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Onsdag kl. 16:50 | |
12 | NM | Anders Andersen -11 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Onsdag kl. 16:50 | ||
13 | NM | Anders Andersen -11 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Onsdag kl. 16:50 | ||
14 | 19.56 | 7 | Jonas Gülck -10 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Onsdag kl. 16:50 | |
15 | 3.96 | 1 | Maja Bost-Jacobsen -08 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Onsdag kl. 17:10 | |
16 | 38.41 | 1 | Nicolaj Overgaard Hansen -08 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 17:10 | |
17 | 7.00 | 7 | Signe Magaard -06 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 17:15 | |
18 | 8.48 | 4 | Anna Hermann -06 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 17:15 | |
19 | 8.73 | 3 | Astrid Auning -06 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 17:15 | |
20 | 8.98 | 5 | Jonas Gülck -10 | 40 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Onsdag kl. 17:25 | |
21 | 10.28 | 4 | Kasper Hermann -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 17:35 | |
22 | 2.83 | 5 | Anders Andersen -11 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Onsdag kl. 17:35 | |
23 | 1.70 | 9 | Jonas Gülck -10 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Onsdag kl. 17:35 | |
24 | 9.42 | 2 | Maja Bost-Jacobsen -08 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Onsdag kl. 17:45 | |
25 | 12.94 | 4 | Signe Magaard -06 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 17:55 | |
26 | 12.42 | 4 | Emma Bay -06 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 17:55 | |
27 | 12.61 | 5 | Anna Hermann -06 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 17:55 | |
28 | 12.41 | 2 | Astrid Auning -06 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 17:55 | |
29 | 5.59 | 4 | Maja Bost-Jacobsen -08 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Onsdag kl. 18:15 | |
30 | 14.60 | 1 | Eskild J Kraack -04 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Onsdag kl. 18:30 | |
31 | 7.60 | 5 | Anders Andersen -11 | 7.58 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Onsdag kl. 18:45 |
32 | 9.57 | 2 | Maja Bost-Jacobsen -08 | 9.42 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Onsdag kl. 18:50 |
33 | 10.36 | 6 | Kasper Hermann -08 | 10.28 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 18:55 |
34 | 4.26 | 7 | Anders Andersen -11 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Onsdag kl. 18:55 | |
35 | 12.43 | 7 | Emma Bay -06 | 12.42 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 19:05 |
36 | 12.41 | 6 | Anna Hermann -06 | 12.61 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 19:05 |
37 | 12.27 | 4 | Astrid Auning -06 | 12.41 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 19:05 |
38 | 3.49 | 3 | Kasper Hermann -08 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 19:10 | |
39 | 3.54 | 2 | Nicolaj Overgaard Hansen -08 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 19:10 |