Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
17-18 aug., 2019
Arrangør: Sparta
Amager Atletik Club
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | DNS | Ada Nissen Thyrsted -06 | 1.59.6 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:20 | |
2 | 6 | 11.07 | 3 | Ada Nissen Thyrsted -06 | 11.12 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
3 | 6 | DNS | Ada Nissen Thyrsted -06 | 11.07 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:25 | |
4 | 6 | 1.31 | 9 | Ada Nissen Thyrsted -06 | 1.33 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:50 |
5 | 6 | 4.11 (w:+0.5) | 9 | Ada Nissen Thyrsted -06 | 4.24 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 |
6 | 7 | 8.38 | 3 | Alexander Vedel Møller -12 | 7.84 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 |
7 | 7 | 2.67 (w:+0.0) | 3 | Alexander Vedel Møller -12 | 2.84 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:45 |
8 | 7 | 16.30 | 4 | Alexander Vedel Møller -12 | 19.62 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:35 |
9 | 8 | 1.54.57 | 4 | Anna Bjaaland Andersen -06 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:20 | |
10 | 8 | 3.27.66 | 2 | Anna Bjaaland Andersen -06 | 3.26.49 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:30 |
11 | 10 | DNS | Anna-Nova Kronberg Andersen -07 | 14.43 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 | |
12 | 10 | 3.29 (w:+0.0) | 17 | Anna-Nova Kronberg Andersen -07 | 3.39 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 |
13 | 10 | 5.62 | 20 | Anna-Nova Kronberg Andersen -07 | 6.65 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:40 |
14 | 10 | 15.04 | 11 | Anna-Nova Kronberg Andersen -07 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:15 | |
15 | 9 | 14.08 | 3 | Annabelle Viple -05 | 13.35 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 |
16 | 9 | 13.65 | 5 | Annabelle Viple -05 | 14.08 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:10 |
17 | 9 | 52.38 | 3 | Annabelle Viple -05 | 49.89 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:00 |
18 | 9 | DNS | Annabelle Viple -05 | 1.40 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
19 | 9 | 2.91 | 1 | Annabelle Viple -05 | 2.90 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
20 | 9 | DNS | Annabelle Viple -05 | 19.40 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
21 | 11 | 6.92 | 1 | Balder Breinholst -10 | 7.03 | 40 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 10:35 |
22 | 11 | 6.88 | 3 | Balder Breinholst -10 | 6.92 | 40 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 11:35 |
23 | 11 | 33.72 | 3 | Balder Breinholst -10 | 36.10 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 |
24 | 11 | 1.29.29 | 9 | Balder Breinholst -10 | 1.44.2 | 400 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 13:15 |
25 | 11 | 1.04 | 2 | Balder Breinholst -10 | 1.04 | Højdespring • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 11:45 |
26 | 11 | 3.60 (w:+0.0) | 5 | Balder Breinholst -10 | 3.58 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 |
27 | 11 | 6.26 | 4 | Balder Breinholst -10 | 6.35 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:30 |
28 | 12 | 11.13 | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 10.91 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:45 |
29 | 12 | 12.25 | 6 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 11.13 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:05 |
30 | 12 | DNS | Carl Bäckström Nielsen -07 | 26.83 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:40 | |
31 | 12 | DNS | Carl Bäckström Nielsen -07 | 4.80 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:30 | |
32 | 12 | 7.44 | 11 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 7.55 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:15 |
33 | 13 | DNS | Caroline Jørgensen -05 | 4.39 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
34 | 13 | 9.36 | 7 | Caroline Jørgensen -05 | 9.18 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:30 |
35 | 13 | 25.60 | 5 | Caroline Jørgensen -05 | 25.90 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 |
36 | 13 | 29.33 | 6 | Caroline Jørgensen -05 | 28.88 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:40 |
37 | 13 | DNS | Caroline Jørgensen -05 | 23.23 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
38 | 14 | 11.10 | 1 | Celina C.S. Jensen -07 | 11.31 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:55 |
39 | 14 | 11.21 | 1 | Celina C.S. Jensen -07 | 11.10 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:10 |
40 | 14 | 12.53 | 4 | Celina C.S. Jensen -07 | 11.61 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
41 | 14 | 1.36 | 5 | Celina C.S. Jensen -07 | 1.37 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:50 |
42 | 14 | 4.83 (w:+0.4) | 1 | Celina C.S. Jensen -07 | 4.73 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 |
43 | 15 | 12.17 | 4 | Clara Juul Pallesen -06 | 11.85 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 |
44 | 15 | 11.35 | 2 | Clara Juul Pallesen -06 | 10.58 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
45 | 15 | 11.20 | 6 | Clara Juul Pallesen -06 | 11.35 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:25 |
46 | 15 | 4.10 (w:+0.3) | 10 | Clara Juul Pallesen -06 | 4.08 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 |
47 | 16 | 4.23.60 | 4 | Emil Skovhøj -91 | 4.16.41 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:45 |
48 | 539 | 12.01 | 4 | Emil Zilmer Lund -07 | 11.88 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:45 |
49 | 539 | 12.25 | 6 | Emil Zilmer Lund -07 | 12.01 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:05 |
50 | 539 | 30.73 | 8 | Emil Zilmer Lund -07 | 29.75 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:40 |
51 | 539 | 3.27.44 | 7 | Emil Zilmer Lund -07 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:45 | |
52 | 539 | 1.16 | 7 | Emil Zilmer Lund -07 | 1.21 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:55 |
53 | 539 | 4.10 (w:-0.7) | 8 | Emil Zilmer Lund -07 | 4.13 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:30 |
54 | 537 | 12.36 | 4 | Estha Færch -07 | 12.04 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:55 |
55 | 537 | DNS | Estha Færch -07 | 31.35 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:15 | |
56 | 537 | DNS | Estha Færch -07 | 11.66 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 | |
57 | 537 | 1.26 | 15 | Estha Færch -07 | 1.31 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:50 |
58 | 537 | 4.29 (w:-0.7) | 3 | Estha Færch -07 | 4.26 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 |
59 | 19 | 9.55 | 3 | Felix Bäckström Nielsen -13 | 8.45 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 |
60 | 19 | 1.95 (w:+0.5) | 11 | Felix Bäckström Nielsen -13 | 2.42 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:45 |
61 | 19 | 13.87 | 7 | Felix Bäckström Nielsen -13 | 12.62 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:35 |
62 | 20 | DNS | Hussein Ali -04 | 3.16 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | |
63 | 20 | 6.00 | 8 | Hussein Ali -04 | 5.95 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
64 | 20 | 17.32 | 5 | Hussein Ali -04 | 15.33 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
65 | 21 | 1.14.12 | 4 | Johanne Lilleøre -08 | 1.16.29 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:30 |
66 | 21 | 3.42.34 | 6 | Johanne Lilleøre -08 | 3.50.9 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:15 |
67 | 21 | 4.01 (w:+0.0) | 5 | Johanne Lilleøre -08 | 3.77 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 |
68 | 22 | DNS | Jonas Wiese Kofoed-Nielsen -11 | 7.76 | 40 meter • Indl. | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:45 | |
69 | 22 | DNS | Jonas Wiese Kofoed-Nielsen -11 | 3.12 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:00 | |
70 | 23 | 3.61 | 1 | Kristian Kolbye -96 | 4.05 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:00 |
71 | 24 | 1.55 | 1 | Laura Bollerslev Andreasen -05 | 1.60 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:45 |
72 | 24 | 4.60 (w:+2.5) | 10 | Laura Bollerslev Andreasen -05 | 4.18 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
73 | 24 | 20.94 | 11 | Laura Bollerslev Andreasen -05 | 21.35 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 |
74 | 25 | 1.06 | 8 | Line Svare -08 | 1.19 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:40 |
75 | 25 | 3.55 (w:-0.5) | 13 | Line Svare -08 | 3.47 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 |
76 | 25 | 6.94 | 3 | Line Svare -08 | 7.14 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 |
77 | 25 | 36.32 | 3 | Line Svare -08 | 42.18 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 |
78 | 26 | 12.64 | 5 | Magnus Ravn Herche -03 | 12.36 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:25 |
79 | 26 | 12.79 | 2 | Magnus Ravn Herche -03 | 12.64 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 |
80 | 26 | 25.43 | 4 | Magnus Ravn Herche -03 | 25.36 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:30 |
81 | 27 | 12.39 | 3 | Sebastian Monneret -03 | 12.94 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:25 |
82 | 27 | DNS | Sebastian Monneret -03 | 12.39 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
83 | 27 | 3.31 | 3 | Sebastian Monneret -03 | 3.54 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 |
84 | 27 | 11.10 | 4 | Sebastian Monneret -03 | 11.77 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:45 |
85 | 28 | 2.84 (w:-1.0) | 16 | Silke Marie Bach Madsen -08 | 3.06 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 |
86 | 28 | 6.75 | 4 | Silke Marie Bach Madsen -08 | 6.45 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 |
87 | 29 | 1.22.66 | 8 | Siri Nissen Thyrsted -08 | 1.21.80 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:30 |
88 | 29 | 4.00.94 | 8 | Siri Nissen Thyrsted -08 | 3.59.34 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:15 |
89 | 30 | 7.65 | 1 | Storm Breinholst -13 | 7.41 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 |
90 | 30 | 38.84 | 9 | Storm Breinholst -13 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 | |
91 | 30 | 3.02 (w:+0.5) | 2 | Storm Breinholst -13 | 2.95 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:45 |
92 | 30 | 3.90 | 11 | Storm Breinholst -13 | 3.54 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:30 |
93 | 30 | 16.40 | 3 | Storm Breinholst -13 | 16.42 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:35 |
94 | 31 | DNS | Theis Læssøe -95 | 1.54.00 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:05 | |
95 | 32 | 7.61 | 5 | Vagn Bjørn -10 | 40 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 10:35 | |
96 | 32 | 36.46 | 5 | Vagn Bjørn -10 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 | |
97 | 32 | NT | Vagn Bjørn -10 | 1.18.0 | 400 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 13:15 | |
98 | 32 | 3.21 (w:+0.0) | 10 | Vagn Bjørn -10 | 3.44 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 |
99 | 32 | 5.92 | 6 | Vagn Bjørn -10 | 5.72 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:30 |
100 | 32 | 24.19 | 5 | Vagn Bjørn -10 | 21.50 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:30 |
101 | 33 | 25.93 | 5 | Viktor B Petersen -03 | 26.88 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:00 |
102 | 33 | DNS | Viktor B Petersen -03 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:30 | ||
103 | 34 | 7.25 | 4 | William Kühn Bjerre -10 | 7.64 | 40 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 10:35 |
104 | 34 | 7.29 | 7 | William Kühn Bjerre -10 | 7.25 | 40 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 11:35 |
105 | 34 | 37.88 | 6 | William Kühn Bjerre -10 | 41.15 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 |
106 | 34 | 0.91 | 4 | William Kühn Bjerre -10 | 0.97 | Højdespring • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 11:45 |
107 | 34 | 3.22 (w:+0.0) | 9 | William Kühn Bjerre -10 | 2.97 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 |
108 | 34 | 7.23 | 1 | William Kühn Bjerre -10 | 7.44 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:30 |
109 | 34 | 33.90 | 2 | William Kühn Bjerre -10 | 35.78 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:30 |