DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
23-24 feb., 2019
Arrangør: Skive AM
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 292 | 10.35 | 6 | Alberthe Wiedemann Simonsen -02 | 10.30 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:00 | |
2 | 293 | 11.77 | 2 | Amalie Pfeiffer -01 | 12.04 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:00 | |
3 | 294 | 2.02.34 | 5 | Anders Bang -02 | 1.59.16 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 | |
4 | 294 | 4.14.53 | 4 | Anders Bang -02 | 4.03.72 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:50 | |
5 | 295 | =PB | 7.38 | 3 | Andreas Christoffersen -01 | 7.38 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:40 |
6 | 295 | 7.46 | 5 | Andreas Christoffersen -01 | 7.38 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 18:55 | |
7 | 295 | PB | 23.70 | 3 | Andreas Christoffersen -01 | 24.09 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:15 |
8 | 295 | PB | 8.71 | 1 | Andreas Christoffersen -01 | 8.80 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:25 |
9 | 296 | 9.44.85 | 1 | Anna Mark Helwigh -00 | 3000 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:40 | ||
10 | 297 | SB | 10.69 | 8 | Annika G Truelsen -03 | 10.53 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 |
11 | 298 | PB | 10.16 | 5 | Asger Pape Liboriussen -05 | 10.39 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:20 |
12 | 298 | 1.55 | 7 | Asger Pape Liboriussen -05 | 1.65 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
13 | 298 | 4.72 | 10 | Asger Pape Liboriussen -05 | 4.90 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:15 | |
14 | 299 | 9.93 | 6 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 9.97 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
15 | 300 | PB | 7.32 | 1 | Bertram Costa -02 | 7.35 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:15 |
16 | 300 | 7.38 | 4 | Bertram Costa -02 | 7.32 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:45 | |
17 | 300 | PB | 4.10 | 2 | Bertram Costa -02 | 4.00 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 |
18 | 300 | 6.40 | 1 | Bertram Costa -02 | 6.48 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 | |
19 | 301 | PB | 9.87 | 2 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 9.94 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 8:45 |
20 | 301 | 9.91 | 5 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 9.87 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:40 | |
21 | 301 | SB | 2.70 | 3 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 2.60 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:15 |
22 | 301 | 4.54 | 10 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 5.17 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:40 | |
23 | 302 | 8.73 | 7 | Bolette Nimskov -05 | 8.50 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 | |
24 | 302 | 10.73 | 6 | Bolette Nimskov -05 | 10.16 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 8:45 | |
25 | 303 | PB | 7.91 | 4 | Carl Johan Zachariae -04 | 8.08 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 |
26 | 303 | PB | 5.55 | 3 | Carl Johan Zachariae -04 | 5.42 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:15 |
27 | 303 | 10.02 | 7 | Carl Johan Zachariae -04 | 10.33 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:15 | |
28 | 304 | 15.99 | 1 | Casper Jørgensen -99 | 16.02 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:20 | |
29 | 305 | PB | 8.74 | 3 | Christian Gundersen -99 | 8.75 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:25 |
30 | 305 | SB | 1.81 | 4 | Christian Gundersen -99 | 1.77 | Højdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:00 |
31 | 305 | 6.40 | 5 | Christian Gundersen -99 | 6.76 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:50 | |
32 | 306 | PB | 4.04.52 | 5 | Conrad Lind -01 | 4.08.08 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:20 |
33 | 306 | 9.11.44 | 5 | Conrad Lind -01 | 8.52.13 | 3000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:35 | |
34 | 307 | PB | 7.41 | 2 | Dhruv Mehrotra -03 | 7.54 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:15 |
35 | 307 | 7.43 | 7 | Dhruv Mehrotra -03 | 7.41 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:45 | |
36 | 307 | PB | 9.52 | 4 | Dhruv Mehrotra -03 | 10.21 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:20 |
37 | 307 | PB | 9.16 | 7 | Dhruv Mehrotra -03 | 9.52 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 |
38 | 307 | 3.89 | 16 | Dhruv Mehrotra -03 | 5.74 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 | |
39 | 307 | SB | 12.96 | 4 | Dhruv Mehrotra -03 | 12.37 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:20 |
40 | 308 | PB | 5.24 | 6 | Ditte Schmidt -97 | 5.05 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:45 |
41 | 309 | 2.20.51 | 4 | Elena Johansen -01 | 2.18.15 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:35 | |
42 | 310 | 2.30.41 | 8 | Elisabeth Møller Rønnstad -04 | 2.21.54 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:40 | |
43 | 310 | 5.08.72 | 10 | Elisabeth Møller Rønnstad -04 | 4.52.21 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:05 | |
44 | 311 | 1.54 | 5 | Ellen Lawaetz -02 | 1.55 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | |
45 | 311 | DNS | Ellen Lawaetz -02 | 5.05 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
46 | 312 | 2.35.24 | 14 | Elvira Helleskov Batko -04 | 2.27.37 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:40 | |
47 | 312 | 5.16.88 | 14 | Elvira Helleskov Batko -04 | 5.02.27 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:05 | |
48 | 313 | PB | 11.05 | 2 | Emilie Aimée Nielsen Kirst -04 | 9.92 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
49 | 314 | SB | 8.37 | 4 | Emilie R Hansen -99 | 8.40 | 60 meter • Indl. | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:50 |
50 | 314 | SB | 8.27 | 6 | Emilie R Hansen -99 | 8.37 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 19:00 |
51 | 314 | 9.59 | 3 | Emilie R Hansen -99 | 9.54 | 60 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 11:05 | |
52 | 315 | 8.39 | 4 | Emilie Voigt -05 | 8.28 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 | |
53 | 315 | 8.32 | 6 | Emilie Voigt -05 | 8.39 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:30 | |
54 | 315 | 27.77 | 9 | Emilie Voigt -05 | 27.55 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | |
55 | 315 | 10.73 | 7 | Emilie Voigt -05 | 10.21 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 8:45 | |
56 | 315 | PB | 5.06 | 3 | Emilie Voigt -05 | 4.79 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:40 |
57 | 316 | 7.86 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 7.81 | 60 meter • Indl. | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:50 | |
58 | 316 | PB | 7.76 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 7.86 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 19:00 |
59 | 316 | 25.52 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 25.08 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 16:20 | |
60 | 317 | =SB | 1.51 | 6 | Flora Chalmer -03 | 1.51 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 |
61 | 318 | =PB | 7.50 | 2 | Frederik Thorup Sørensen -04 | 7.50 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 |
62 | 318 | PB | 7.47 | 4 | Frederik Thorup Sørensen -04 | 7.50 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:35 |
63 | 318 | 24.73 | 5 | Frederik Thorup Sørensen -04 | 24.70 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:10 | |
64 | 319 | 4.55.74 | 11 | Gustav Herold -05 | 4.53.04 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | |
65 | 320 | 8.29 | 6 | Hannah Illum Petersen -00 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:30 | ||
66 | 320 | SB | 5.57 | 2 | Hannah Illum Petersen -00 | 5.41 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:20 |
67 | 321 | 9.41 | 3 | Ida Beiter Bomme -01 | 8.83 | 60 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:00 | |
68 | 321 | 5.51 | 3 | Ida Beiter Bomme -01 | 5.68 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:20 | |
69 | 321 | 10.66 | 4 | Ida Beiter Bomme -01 | 11.44 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:00 | |
70 | 322 | 8.55 | 5 | Ingeborg Falck -04 | 8.47 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 | |
71 | 322 | PB | 5.27 | 1 | Ingeborg Falck -04 | 5.10 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:40 |
72 | 323 | 10.85 | 7 | Ingrid Gram Jensen -05 | 10.74 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 8:45 | |
73 | 323 | PB | 1.44 | 9 | Ingrid Gram Jensen -05 | 1.40 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
74 | 323 | PB | 4.52 | 11 | Ingrid Gram Jensen -05 | 4.51 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:40 |
75 | 323 | 9.50 | 9 | Ingrid Gram Jensen -05 | 9.72 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
76 | 324 | PB | 7.13 | 2 | Jacop Hvorup -99 | 7.18 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 18:00 |
77 | 324 | PB | 7.11 | 4 | Jacop Hvorup -99 | 7.13 | 60 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 19:05 |
78 | 324 | PB | 22.64 | 2 | Jacop Hvorup -99 | 22.71 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:25 |
79 | 324 | PB | 50.52 | 3 | Jacop Hvorup -99 | 51.01 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:10 |
80 | 325 | PB | 4.34.77 | 12 | Jeppe Haghfelt -03 | 4.36.98 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:50 |
81 | 325 | PB | 9.42.27 | 5 | Jeppe Haghfelt -03 | 9.46.41 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 |
82 | 326 | 10.67 | 5 | Johanna C.B.Jessen -05 | 10.57 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 8:45 | |
83 | 326 | 4.42 | 12 | Johanna C.B.Jessen -05 | 4.64 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:40 | |
84 | 327 | 3.60 | 3 | Jonathan Thulstrup -01 | 3.70 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:00 | |
85 | 328 | PB | 8.58 | 6 | Josefine Langkjær -04 | 8.59 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 |
86 | 329 | 1.50 | 3 | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | |
87 | 329 | PB | 4.66 | 7 | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | 4.62 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:40 |
88 | 329 | 9.56 | 5 | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | 9.78 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:20 | |
89 | 329 | 8.15 | 16 | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | 8.86 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
90 | 330 | 8.01 | 2 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 7.92 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 | |
91 | 330 | 7.97 | 4 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 8.01 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:40 | |
92 | 330 | 25.93 | 5 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 25.74 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:45 | |
93 | 330 | 9.21 | 3 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 9.07 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:00 | |
94 | 330 | 9.21 | 6 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 9.21 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:45 | |
95 | 330 | 5.26 | 7 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 5.44 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 | |
96 | 331 | 10.24 | 4 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 10.09 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 8:45 | |
97 | 331 | 1.44 | 6 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | |
98 | 332 | 9.15 | 2 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 8.98 | 60 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 11:05 | |
99 | 332 | SB | 11.96 | 4 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 11.77 | Kuglestød • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:00 |
100 | 333 | 8.76 | 4 | Kenneth Pedersen -97 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:25 | ||
101 | 333 | 2.00 | 1 | Kenneth Pedersen -97 | 2.03 | Højdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:00 | |
102 | 333 | 6.85 | 2 | Kenneth Pedersen -97 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:50 | ||
103 | 334 | 7.82 | 1 | Klara Loessel -02 | 7.81 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 | |
104 | 334 | PB | 7.78 | 3 | Klara Loessel -02 | 7.82 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:40 |
105 | 334 | =PB | 9.02 | 3 | Klara Loessel -02 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:00 | |
106 | 334 | PB | 8.78 | 3 | Klara Loessel -02 | 9.02 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:45 |
107 | 334 | 3.70 | 1 | Klara Loessel -02 | 3.80 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | |
108 | 335 | =SB | 3.50 | 1 | Laura Grønbech -99 | 3.50 | Stangspring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 14:30 |
109 | 336 | 2.12.03 | 1 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 2.09.66 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:35 | |
110 | 336 | 4.35.79 | 1 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:10 | ||
111 | 337 | SB | 5.34 | 4 | Laura Tølløse -97 | 5.22 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:45 |
112 | 338 | 2.00.54 | 2 | Linus Lindquist -02 | 1.57.64 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 | |
113 | 338 | 4.10.71 | 1 | Linus Lindquist -02 | 4.01.87 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:50 | |
114 | 339 | PB | 27.58 | 12 | Liv Nedergaard -02 | 27.65 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:45 |
115 | 339 | 10.04 | 10 | Liv Nedergaard -02 | 10.69 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 | |
116 | 340 | 5.24 | 4 | Louise Bach Moore -01 | 5.28 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:20 | |
117 | 341 | 7.74 | 2 | Luis Maillet -04 | 7.68 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 | |
118 | 341 | 7.80 | 6 | Luis Maillet -04 | 7.74 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:35 | |
119 | 341 | 24.15 | 1 | Luis Maillet -04 | 24.01 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:10 | |
120 | 341 | PB | 2.09.96 | 2 | Luis Maillet -04 | 2.13.06 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:55 |
121 | 342 | 14.31 | 1 | Mads Lund -00 | 16.18 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:20 | |
122 | 343 | 10.64 | 6 | Mads Rubek Vitoft -03 | 9.04 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
123 | 343 | =PB | 3.80 | 3 | Mads Rubek Vitoft -03 | 3.80 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 |
124 | 344 | 9.79 | 5 | Malte Bank -03 | 9.71 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
125 | 344 | 3.20 | 10 | Malte Bank -03 | 3.30 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 | |
126 | 345 | DNS | Malthe Nielsen -99 | 4.00.12 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:45 | ||
127 | 345 | 9.33.57 | 1 | Malthe Nielsen -99 | 8.50.88 | 3000 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:00 | |
128 | 346 | 8.22 | 3 | Maria Selck -99 | 60 meter • Indl. | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:50 | ||
129 | 346 | DNS | Maria Selck -99 | 8.22 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 19:00 | ||
130 | 347 | 8.27 | 5 | Maria Skov Kragh -01 | 8.17 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:30 | |
131 | 347 | 5.11 | 5 | Maria Skov Kragh -01 | 5.15 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:20 | |
132 | 348 | 2.20.94 | 2 | Marie Falkebo Jensen -03 | 2.11.89 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:10 | |
133 | 348 | 4.51.67 | 3 | Marie Falkebo Jensen -03 | 4.45.09 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:35 | |
134 | 349 | 7.78 | 1 | Marie Høgh Larsen -03 | 7.77 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 | |
135 | 349 | PB | 7.71 | 2 | Marie Høgh Larsen -03 | 7.78 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:40 |
136 | 349 | PB | 25.53 | 2 | Marie Høgh Larsen -03 | 25.59 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:45 |
137 | 349 | PB | 5.55 | 4 | Marie Høgh Larsen -03 | 5.27 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 |
138 | 350 | 5.08.52 | 7 | Matilde Willer -00 | 4.58.27 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:10 | |
139 | 350 | 11.29.38 | 5 | Matilde Willer -00 | 3000 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:40 | ||
140 | 351 | 9.89 | 5 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 9.49 | 60 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 11:05 | |
141 | 351 | 5.48 | 3 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 5.52 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:45 | |
142 | 351 | PB | 12.67 | 3 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 12.35 | Kuglestød • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:00 |
143 | 352 | SB | 7.21 | 3 | Nicolai Lind Andersen -98 | 7.25 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 18:00 |
144 | 352 | 7.27 | 5 | Nicolai Lind Andersen -98 | 7.21 | 60 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 19:05 | |
145 | 352 | PB | 6.80 | 3 | Nicolai Lind Andersen -98 | 6.57 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:50 |
146 | 353 | PB | 7.36 | 4 | Nikolaj Graves -98 | 7.38 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 18:00 |
147 | 353 | =PB | 7.36 | 6 | Nikolaj Graves -98 | 7.36 | 60 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 19:05 |
148 | 353 | DNS | Nikolaj Graves -98 | 8.82 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:25 | ||
149 | 353 | PB | 1.75 | 5 | Nikolaj Graves -98 | 1.65 | Højdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:00 |
150 | 353 | 4.30 | 2 | Nikolaj Graves -98 | 4.40 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 16:00 | |
151 | 353 | PB | 12.74 | 4 | Nikolaj Graves -98 | 12.66 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:20 |
152 | 354 | 8.88 | 1 | Nikolaj Grønbech -02 | 8.66 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
153 | 354 | PB | 8.57 | 1 | Nikolaj Grønbech -02 | 8.88 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 |
154 | 354 | 4.20 | 1 | Nikolaj Grønbech -02 | 4.30 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 | |
155 | 354 | =PB | 6.33 | 2 | Nikolaj Grønbech -02 | 6.06 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 |
156 | 354 | 14.63 | 2 | Nikolaj Grønbech -02 | 15.10 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:50 | |
157 | 355 | 9.24.38 | 3 | Noah Nouri -02 | 9.21.37 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 | |
158 | 356 | DNS | Oliver Chabert -99 | 7.08 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 18:00 | ||
159 | 356 | 8.22 | 1 | Oliver Chabert -99 | 8.17 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:25 | |
160 | 356 | NM | Oliver Chabert -99 | 4.60 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 16:00 | ||
161 | 357 | SB | 8.18 | 5 | Olivia Thorsgaard -00 | 8.26 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:30 |
162 | 357 | 8.26 | 8 | Olivia Thorsgaard -00 | 8.18 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 18:50 | |
163 | 357 | 25.97 | 2 | Olivia Thorsgaard -00 | 25.17 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 16:05 | |
164 | 357 | 57.28 | 1 | Olivia Thorsgaard -00 | 56.02 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 10:45 | |
165 | 358 | 9.04 | 2 | Oswald Carstensen -02 | 9.01 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
166 | 358 | SB | 8.95 | 6 | Oswald Carstensen -02 | 9.04 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 |
167 | 358 | 1.65 | 6 | Oswald Carstensen -02 | 1.74 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:55 | |
168 | 358 | =SB | 3.80 | 4 | Oswald Carstensen -02 | 3.80 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 |
169 | 358 | SB | 5.64 | 9 | Oswald Carstensen -02 | 5.56 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 |
170 | 358 | 14.45 | 3 | Oswald Carstensen -02 | 14.66 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:50 | |
171 | 359 | AR | 1.79 | 1 | Rikke Andersen -98 | 1.75 | Højdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 11:55 |
172 | 359 | PB | 5.31 | 5 | Rikke Andersen -98 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:45 | |
173 | 360 | DNS | Sam Marcus -99 | 23.69 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:25 | ||
174 | 360 | DNS | Sam Marcus -99 | 52.06 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:10 | ||
175 | 361 | 5.21.52 | 14 | Sarah Glad -03 | 4.58.50 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:35 | |
176 | 361 | 11.32.90 | 9 | Sarah Glad -03 | 10.47.32 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | |
177 | 362 | PB | 13.67 | 2 | Sebastian Larsen -01 | 13.06 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:20 |
178 | 363 | DNS | Sebastian Pedersen -97 | 7.03 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 18:00 | ||
179 | 363 | DNS | Sebastian Pedersen -97 | 22.28 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:25 | ||
180 | 364 | 4.54.55 | 3 | Sofia Thøgersen -05 | 4.45.46 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:05 | |
181 | 364 | 10.22.93 | 2 | Sofia Thøgersen -05 | 10.13.69 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
182 | 365 | 8.41 | 6 | Sofie Spigelhauer -02 | 8.27 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 | |
183 | 365 | 27.20 | 9 | Sofie Spigelhauer -02 | 26.21 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:45 | |
184 | 365 | 1.01.95 | 5 | Sofie Spigelhauer -02 | 59.47 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:20 | |
185 | 366 | PB | 9.44 | 2 | Sofus Olivarius Vølund -04 | 9.72 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:20 |
186 | 366 | 10.58 | 7 | Sofus Olivarius Vølund -04 | 9.44 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:55 | |
187 | 366 | =PB | 1.64 | 3 | Sofus Olivarius Vølund -04 | 1.61 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
188 | 366 | 2.20 | 8 | Sofus Olivarius Vølund -04 | 2.60 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |
189 | DUR | 1.43.35 | 1 | Sparta | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:35 | ||
190 | 1.44.73 | 1 | Sparta | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 17:05 | |||
191 | 1.43.83 | 1 | Sparta | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 17:15 | |||
192 | 1.39.25 | 1 | Sparta | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:40 | |||
193 | 1.37.74 | 2 | Sparta | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:25 | |||
194 | 1.30.17 | 1 | Sparta | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:35 | |||
195 | 1.51.01 | 2 | Sparta I | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:50 | |||
196 | 1.54.37 | 4 | Sparta II | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:50 | |||
197 | 367 | 7.11 | 1 | Tobias G Larsen -00 | 6.97 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:40 | |
198 | 367 | 7.01 | 1 | Tobias G Larsen -00 | 7.11 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 18:55 | |
199 | 367 | DNS | Tobias G Larsen -00 | 21.79 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:15 | ||
200 | 368 | PB | 9.15 | 1 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 9.23 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:20 |
201 | 368 | DNF | Tobias Jappe Bjerre -04 | 9.15 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:55 | ||
202 | 368 | 1.79 | 1 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 1.91 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
203 | 368 | NM | Tobias Jappe Bjerre -04 | 6.08 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:15 | ||
204 | 368 | 13.93 | 1 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 14.40 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:15 | |
205 | 369 | PB | 8.24 | 5 | Victoria Lee Lendal -02 | 8.27 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 |
206 | 369 | SB | 5.36 | 5 | Victoria Lee Lendal -02 | 5.33 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 |
207 | 370 | 7.34 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 7.26 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 | |
208 | 370 | 7.34 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 7.34 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:35 | |
209 | 370 | 24.26 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 23.71 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:10 | |
210 | 370 | =PB | 8.94 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 8.94 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:20 |
211 | 370 | PB | 8.89 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 8.94 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:55 |
212 | 370 | SB | 6.32 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 6.29 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:15 |
213 | 371 | 2.02.13 | 1 | Willliam Devantier -00 | 1.49.72 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:45 | |
214 | 371 | 3.59.84 | 2 | Willliam Devantier -00 | 3.45.31 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:20 |