Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
28-29 sep., 2019
Arrangør: Greve Atletik
Viking
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 12.13 | 1 | Frederikke Lindblad Jørgensen -07 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:50 | |
2 | 12.50 | 6 | Frederikke Lindblad Jørgensen -07 | 12.13 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:45 |
3 | 12.31 | 3 | Katrine Gulev -06 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:35 | |
4 | 13.19 | 6 | Katrine Gulev -06 | 12.31 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
5 | 14.66 | 6 | Christoffer Andersen -07 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:00 | |
6 | 14.84 | 6 | Christoffer Andersen -07 | 14.66 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:10 |
7 | DNS | Mads Knudsen -04 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:10 | ||
8 | 30.91 | 3 | Frederikke Lindblad Jørgensen -07 | 30.9 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:25 |
9 | 31.58 | 15 | Anne Juul Jensen -06 | 33.2 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:40 |
10 | 35.21 | 20 | Anna Søgaard Olsen -05 | 34.0 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |
11 | 29.65 | 11 | Frida Kristensen -04 | 29.0 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |
12 | 29.85 | 2 | Frida Kristensen -04 | 29.0 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:50 |
13 | 40.07 | 16 | Christoffer Andersen -07 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:55 | |
14 | 2.05.45 | 14 | Frederikke Lindblad Jørgensen -07 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:55 | |
15 | 2.28.36 | 12 | Christoffer Andersen -07 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:50 | |
16 | 2.54.09 | 2 | Frida Kristensen -04 | 2.43 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:05 |
17 | 2.18.86 | 2 | Lasse Kure Hansen -96 | 2.16.21 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:05 |
18 | 4.34.83 | 1 | Lasse Kure Hansen -96 | 4.32.08 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 |
19 | 1.35 | 6 | Katrine Gulev -06 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
20 | DNS | Mads Knudsen -04 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
21 | 4.00 (w:+0.0) | 6 | Frederikke Lindblad Jørgensen -07 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:05 | |
22 | 3.19 (w:+1.2) | 9 | Christoffer Andersen -07 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |
23 | 7.22 | 5 | Frederikke Lindblad Jørgensen -07 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:35 | |
24 | 11.31 | 2 | Anne Juul Jensen -06 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 | |
25 | 6.08 | 19 | Katrine Gulev -06 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 | |
26 | 8.63 | 2 | Emil Juul Jensen -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:40 | |
27 | 4.29 | 12 | Christoffer Andersen -07 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:45 | |
28 | 35.49 | 1 | Anne Juul Jensen -06 | Diskoskast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:05 | |
29 | 36.31 | 1 | Anne Juul Jensen -06 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 | |
30 | 15.72 | 10 | Anna Søgaard Olsen -05 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 | |
31 | 23.33 | 12 | Mads Knudsen -04 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 | |
32 | DNS | Anne Juul Jensen -06 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | ||
33 | 15.42 | 7 | Christoffer Andersen -07 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:50 | |
34 | 30.09 | 7 | Emil Juul Jensen -08 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
35 | 2.16.60 | 4 | Viking | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 |