Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
28-29 sep., 2019
Arrangør: Greve Atletik
Københavns IF
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 9.84 | 3 | Isa Cornelia Zhao Olsen -12 | 40 meter • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:40 | |
2 | 8.13 | 1 | Svend Børsting Holdgaard -13 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | |
3 | 9.24 | 4 | Christian Elwert -12 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | |
4 | 13.26 | 6 | Gry Atangana Madsen -10 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | |
5 | 12.30 | 4 | Kaya Antanaskovic -11 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | |
6 | 12.10 | 5 | Lola Fjældhøj -11 | 12.30 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 |
7 | 13.35 | 7 | Gry Atangana Madsen -10 | 13.26 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 |
8 | 12.15 | 5 | Kaya Antanaskovic -11 | 12.30 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 |
9 | 11.67 | 1 | Lola Fjældhøj -11 | 12.10 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 |
10 | 9.38 | 1 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 9.48 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:10 |
11 | 9.36 | 2 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 9.38 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:45 |
12 | 9.39 | 3 | Klara Hatini Pedersen -08 | 9.28 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:20 |
13 | 9.32 | 4 | Klara Hatini Pedersen -08 | 9.39 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:55 |
14 | DNS | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 10.46 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
15 | 11.30 | 3 | Anton Arnum Kofoed -11 | 12.18 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 |
16 | 11.70 | 4 | Henok Kirmanen-Christiansen -10 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
17 | 11.14 | 3 | Anton Arnum Kofoed -11 | 11.30 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:15 |
18 | 11.79 | 5 | Henok Kirmanen-Christiansen -10 | 11.70 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:15 |
19 | DNS | Asta Garder -07 | 11.12 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:50 | |
20 | 12.34 | 2 | Karla Nielsen -08 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:50 | |
21 | 11.70 | 5 | Sophia Bonde -07 | 11.94 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:50 |
22 | 12.45 | 1 | Karla Nielsen -08 | 12.34 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:45 |
23 | 12.10 | 5 | Sophia Bonde -07 | 11.70 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:45 |
24 | 11.14 | 4 | Malika Bak Jensen -06 | 11.32 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:35 |
25 | 11.67 | 1 | Elisabeth R. Elsner -06 | 11.81 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:35 |
26 | 12.31 | 2 | Talulah Filippa Axelsson -06 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:35 | |
27 | 10.70 | 1 | Celina Hagihara -06 | 10.61 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:35 |
28 | 11.30 | 5 | Malika Bak Jensen -06 | 11.14 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
29 | 11.86 | 7 | Elisabeth R. Elsner -06 | 11.67 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
30 | DNS | Talulah Filippa Axelsson -06 | 12.31 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 | |
31 | 10.70 | 2 | Celina Hagihara -06 | 10.70 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
32 | DNS | August Juhl Horsgaard -07 | 10.95 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:00 | |
33 | 11.17 | 2 | Kevin Jensen -07 | 11.65 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:00 |
34 | 12.25 | 2 | Marvin Jensen -07 | 12.66 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:00 |
35 | 11.81 | 6 | Samuel Kærhøg -07 | 11.47 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:00 |
36 | 11.27 | 3 | Kevin Jensen -07 | 11.17 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:10 |
37 | 12.23 | 2 | Marvin Jensen -07 | 12.25 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:10 |
38 | 11.90 | 5 | Samuel Kærhøg -07 | 11.81 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:10 |
39 | 47.76 | 14 | Gry Atangana Madsen -10 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 15:15 | |
40 | 44.50 | 13 | Kaya Antanaskovic -11 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 15:15 | |
41 | 31.98 | 2 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 32.95 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:20 |
42 | 33.21 | 14 | Liv Nygaard -08 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:10 | |
43 | 31.04 | 4 | Klara Hatini Pedersen -08 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:10 | |
44 | 34.89 | 15 | Isabella Bonde -08 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:10 | |
45 | DNS | Asta Garder -07 | 29.12 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:25 | |
46 | DNS | Sophia Bonde -07 | 30.27 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:25 | |
47 | DNS | Alberte Kjærsgaard -06 | 33.06 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:40 | |
48 | 26.68 | 1 | Celina Hagihara -06 | 26.76 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:40 |
49 | DNS | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 41.01 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 15:05 | |
50 | 34.12 | 9 | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | 33.64 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:00 |
51 | DNS | Jonathan Kjær Mansfeldt -07 | 32.28 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:55 | |
52 | 28.09 | 4 | August Juhl Horsgaard -07 | 27.98 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:55 |
53 | 29.28 | 7 | Samuel Kærhøg -07 | 30.98 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:55 |
54 | 27.47 | 4 | Adam Skytte -06 | 28.40 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:30 |
55 | 33.11 | 12 | Johan Nygaard -06 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:30 | |
56 | 1.58.64 | 2 | Klara Hatini Pedersen -08 | 2.05.06 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:40 |
57 | 2.19.26 | 8 | Isabella Bonde -08 | 2.27.87 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:40 |
58 | 1.50.84 | 2 | Aliya Dahl -07 | 1.53.87 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:55 |
59 | 1.41.21 | 1 | Celina Hagihara -06 | 1.43.78 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:55 |
60 | 5.24.89 | 2 | Alma Juhl Horsgaard -05 | 5.19.33 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:05 |
61 | 12.45 | 4 | Liv Nygaard -08 | 12.06 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:40 |
62 | 13.47 | 2 | Isabella Bonde -08 | 13.74 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:40 |
63 | 12.41 | 5 | Liv Nygaard -08 | 12.45 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:35 |
64 | 13.56 | 5 | Isabella Bonde -08 | 13.47 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:35 |
65 | 12.98 | 6 | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:35 | |
66 | 13.02 | 5 | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | 12.98 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:30 |
67 | DNS | Sophia Bonde -07 | 15.44 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:25 | |
68 | 18.38 | 5 | Johan Nygaard -06 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:15 | |
69 | DNS | Johan Nygaard -06 | 18.38 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:10 | |
70 | 1.15 | 5 | Isabella Bonde -08 | 1.16 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 |
71 | 1.35 | 5 | Malika Bak Jensen -06 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
72 | 1.30 | 7 | Asta Garder -07 | 1.44 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:30 |
73 | 1.46 | 1 | Kevin Jensen -07 | 1.41 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:50 |
74 | 1.15 | 7 | Marvin Jensen -07 | 1.26 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:50 |
75 | 2.10 | 1 | Talulah Filippa Axelsson -06 | 1.80 | Stangspring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 |
76 | 2.10 | 2 | Sophia Bonde -07 | 2.20 | Stangspring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 |
77 | 2.15 (w:+0.0) | 8 | Isa Cornelia Zhao Olsen -12 | Længdespring • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:00 | |
78 | 2.21 (w:+0.0) | 10 | Gry Atangana Madsen -10 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:05 | |
79 | 2.32 (w:+1.4) | 9 | Kaya Antanaskovic -11 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:05 | |
80 | 2.63 (w:+0.0) | 7 | Lola Fjældhøj -11 | 2.42 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:05 |
81 | 3.36 (w:+0.0) | 4 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 3.48 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:05 |
82 | 3.54 (w:+0.0) | 8 | Liv Nygaard -08 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
83 | 3.00 (w:+0.7) | 12 | Olga Johanne Nørgaard Rathje -08 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
84 | 3.78 (w:-0.4) | 10 | Mille Elmer -07 | 3.85 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:05 |
85 | DNS | Asta Garder -07 | 4.35 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:05 | |
86 | 3.63 (w:+0.0) | 12 | Karla Nielsen -08 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:05 | |
87 | 4.12 (w:+1.4) | 5 | Malika Bak Jensen -06 | 4.43 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 |
88 | DNS | Alberte Kjærsgaard -06 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 | ||
89 | 4.18 (w:+0.0) | 3 | Elisabeth R. Elsner -06 | 4.26 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 |
90 | 4.19 (w:+0.3) | 3 | Talulah Filippa Axelsson -06 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 | |
91 | 4.80 (w:+0.7) | 2 | Celina Hagihara -06 | 5.03 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 |
92 | 2.40 (w:+0.0) | 3 | Svend Børsting Holdgaard -13 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:55 | |
93 | DNS | Christian Elwert -12 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:55 | ||
94 | 2.72 (w:+0.0) | 6 | Anton Arnum Kofoed -11 | 2.89 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 |
95 | DNS | Jonathan Kjær Mansfeldt -07 | 3.98 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |
96 | 4.58 (w:+1.4) | 2 | August Juhl Horsgaard -07 | 4.57 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 |
97 | 4.78 (w:+0.0) | 1 | Kevin Jensen -07 | 4.98 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 |
98 | 4.06 (w:+0.3) | 5 | Marvin Jensen -07 | 4.00 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 |
99 | 4.15 (w:+1.5) | 6 | Samuel Kærhøg -07 | 3.97 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 |
100 | 8.81 | 2 | Aliya Dahl -07 | 8.32 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:35 |
101 | 7.49 | 4 | Sophia Bonde -07 | 7.28 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:35 |
102 | 4.43 | 7 | Henok Kirmanen-Christiansen -10 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 14:00 | |
103 | DNS | Marvin Jensen -07 | 7.31 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:45 | |
104 | 39.91 | 2 | Elisabeth R. Elsner -06 | 42.79 | Hammerkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:05 |
105 | 13.71 | 5 | Henok Kirmanen-Christiansen -10 | Spydkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:35 | |
106 | 23.18 | 6 | Mille Elmer -07 | 18.31 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 |
107 | 31.44 | 1 | Kevin Jensen -07 | 22.34 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:50 |
108 | 9.98 | 11 | Johan Nygaard -06 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:50 | |
109 | 14.03 | 12 | Alma Juhl Horsgaard -05 | 14.40 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:40 |
110 | 7.58 | 8 | Isa Cornelia Zhao Olsen -12 | Boldkast • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 11:30 | |
111 | 14.06 | 10 | Lola Fjældhøj -11 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:00 | |
112 | 12.62 | 8 | Svend Børsting Holdgaard -13 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:45 | |
113 | 8.47 | 11 | Christian Elwert -12 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:45 | |
114 | 24.70 | 8 | Anton Arnum Kofoed -11 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:35 | |
115 | 29.84 | 5 | Henok Kirmanen-Christiansen -10 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:35 | |
116 | 42.92 | 2 | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | 35.15 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 |
117 | 2.19.62 | 3 | KIF P11 -08 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:20 | |
118 | DQ | KIF P13 -07 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:55 | ||
119 | 1.58.22 | 3 | KIF D13 -07 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:50 | |
120 | DNS | KIF D13 - 4x60hæk -07 | 4 x 60 meter hæk stafet • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:10 |