Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
28-29 sep., 2019
Arrangør: Greve Atletik
Bagsværd AC
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.01 | 4 | Eva Damborg -13 | 40 meter • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:40 | |
2 | 10.64 | 7 | Birna Dis Ingibjornsdottir -14 | 40 meter • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:40 | |
3 | 10.73 | 4 | Rasmus Ørnberg Lorentzen -13 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | |
4 | 12.52 | 5 | Asger Corneliussen -13 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | |
5 | 8.80 | 3 | Maksim Nikolic -12 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | |
6 | 10.14 | 2 | Laust Frøkjær Trærup -13 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | |
7 | 10.55 | 3 | Hugo Sølgaard -13 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | |
8 | 8.46 | 2 | Anton Møller Marker -12 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | |
9 | 9.77 | 6 | Elliot Pilegaard Christiansen -13 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | |
10 | 10.18 | 1 | Alberte Lerche -10 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | |
11 | 10.16 | 5 | Alberte Lerche -10 | 10.18 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 |
12 | 10.51 | 6 | Hannah Damborg -09 | 10.65 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:10 |
13 | 12.33 | 7 | Nora El Hassouni -09 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:10 | |
14 | 10.56 | 3 | Selma Ahlfors -09 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:10 | |
15 | 11.66 | 5 | Liva Johansson -09 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:10 | |
16 | 12.05 | 6 | Aia Tøfting Kongsgaard -09 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:10 | |
17 | 10.72 | 8 | Hannah Damborg -09 | 10.51 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:45 |
18 | DNS | Nora El Hassouni -09 | 12.33 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:45 | |
19 | 10.64 | 1 | Selma Ahlfors -09 | 10.56 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:45 |
20 | 11.82 | 5 | Liva Johansson -09 | 11.66 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:45 |
21 | DNS | Aia Tøfting Kongsgaard -09 | 12.05 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:45 | |
22 | DNS | Caroline Mynthe Vittrup -08 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:20 | ||
23 | 10.03 | 3 | Frederikke Søndergaard -08 | 10.29 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:20 |
24 | 10.01 | 3 | Frederikke Søndergaard -08 | 10.03 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:55 |
25 | 12.96 | 6 | Zilas Mikkelsen -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
26 | DNS | Yug Naik -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
27 | 11.04 | 3 | Milo Boye -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
28 | 11.20 | 2 | Bertram Nøddekær -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
29 | 13.41 | 4 | Zilas Mikkelsen -11 | 12.96 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:15 |
30 | DNS | Milo Boye -11 | 11.04 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:15 | |
31 | DNS | Bertram Nøddekær -11 | 11.20 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:15 | |
32 | 13.79 | 6 | Anna Johansson -07 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:50 | |
33 | 13.36 | 4 | Emma lawson-smith -07 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:50 | |
34 | 14.00 | 3 | Anna Johansson -07 | 13.79 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:45 |
35 | 13.59 | 2 | Emma lawson-smith -07 | 13.36 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:45 |
36 | 12.55 | 6 | Laura Lund -06 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:35 | |
37 | 12.32 | 4 | Sara Francisco Mouridsen -06 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:35 | |
38 | 12.13 | 6 | Sophia Bosack -06 | 12.16 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:35 |
39 | 12.32 | 7 | Laura Halberg Nome -06 | 12.74 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:35 |
40 | 12.33 | 5 | Sophie Nør Alsing -06 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:35 | |
41 | 11.08 | 3 | Sarah Engsig Karup -06 | 10.84 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:35 |
42 | 12.48 | 4 | Laura Lund -06 | 12.55 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
43 | 12.43 | 2 | Sara Francisco Mouridsen -06 | 12.32 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
44 | 12.33 | 3 | Sophia Bosack -06 | 12.13 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
45 | 12.28 | 1 | Laura Halberg Nome -06 | 12.32 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
46 | 12.45 | 3 | Sophie Nør Alsing -06 | 12.33 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
47 | 11.09 | 3 | Sarah Engsig Karup -06 | 11.08 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
48 | 14.39 | 3 | Henrik Berg -63 | 13.33 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 11:35 |
49 | 14.43 | 3 | Henrik Berg -63 | 14.39 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:55 |
50 | 36.86 | 6 | Alberte Lerche -10 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 15:15 | |
51 | 32.00 | 5 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 34.21 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:25 |
52 | DNS | Laura Lund -06 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:40 | ||
53 | 31.38 | 13 | Sara Francisco Mouridsen -06 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:40 | |
54 | 32.01 | 16 | Sophia Bosack -06 | 32.30 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:40 |
55 | 28.37 | 3 | Sarah Engsig Karup -06 | 28.52 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:40 |
56 | 38.19 | 10 | Milo Boye -11 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 15:05 | |
57 | 38.16 | 9 | Bertram Nøddekær -11 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 15:05 | |
58 | 32.38 | 2 | Aksel Kragh Winther -09 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:50 | |
59 | 32.60 | 5 | Anton Kyst -08 | 34.12 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:00 |
60 | 36.42 | 13 | Emil Kundal -08 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:00 | |
61 | 33.69 | 12 | Tobias Lerche -07 | 33.72 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:55 |
62 | 32.54 | 11 | Oliver Tengvad -06 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:30 | |
63 | 31.08 | 10 | Oscar Merkens -06 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:30 | |
64 | DNS | Henrik Berg -63 | 27.26 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:45 | |
65 | 2.18.81 | 6 | Hannah Damborg -09 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:40 | |
66 | 2.23.56 | 10 | Liva Johansson -09 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:40 | |
67 | 2.12.76 | 16 | Anna Johansson -07 | 2.15 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:55 |
68 | 2.00.13 | 11 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 2.00.87 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:55 |
69 | 1.54.55 | 6 | Laura Halberg Nome -06 | 1.57.94 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:55 |
70 | DNS | Emma lawson-smith -07 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:55 | ||
71 | 1.59.99 | 10 | Ida Caroline Mørck -06 | 2.02.95 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:55 |
72 | 4.46.39 | 2 | Klaus Præst Jaque -92 | 4.20.61 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 |
73 | 13.82 | 7 | Emil Kundal -08 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:35 | |
74 | 13.31 | 7 | Emil Kundal -08 | 13.82 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:30 |
75 | 13.10 | 6 | Sophia Bosack -06 | 12.52 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:25 |
76 | 10.72 | 2 | Sarah Engsig Karup -06 | 10.32 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:25 |
77 | 12.81 | 2 | Sophia Bosack -06 | 13.10 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:20 |
78 | 10.61 | 4 | Sarah Engsig Karup -06 | 10.72 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:20 |
79 | DNS | Caroline Mynthe Vittrup -08 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 | ||
80 | 1.00 | 10 | Liva Johansson -09 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 | |
81 | 1.00 | 9 | Frederikke Søndergaard -08 | 1.05 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 |
82 | DNS | Laura Lund -06 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
83 | 1.15 | 11 | Sophie Nør Alsing -06 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
84 | 1.40 | 2 | Sarah Engsig Karup -06 | 1.39 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:30 |
85 | 1.05 | 8 | Tobias Lerche -07 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:50 | |
86 | 1.15 | 6 | Oscar Merkens -06 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:50 | |
87 | DNS | Sophia Bosack -06 | 1.80 | Stangspring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 | |
88 | 1.85 (w:+0.0) | 10 | Eva Damborg -13 | Længdespring • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:00 | |
89 | 1.23 (w:+0.0) | 11 | Birna Dis Ingibjornsdottir -14 | Længdespring • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:00 | |
90 | 3.01 (w:+0.2) | 4 | Alberte Lerche -10 | 3.13 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:05 |
91 | 3.48 (w:+2.0) | 2 | Hannah Damborg -09 | 3.50 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:05 |
92 | DNS | Nora El Hassouni -09 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
93 | DNS | Aia Tøfting Kongsgaard -09 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
94 | 3.87 (w:+1.0) | 8 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 3.56 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:05 |
95 | 4.01 (w:+0.4) | 5 | Sophia Bosack -06 | 3.94 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 |
96 | 4.09 (w:+1.1) | 6 | Ida Caroline Mørck -06 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 | |
97 | 1.72 (w:+0.0) | 11 | Rasmus Ørnberg Lorentzen -13 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:55 | |
98 | 1.67 (w:+0.1) | 13 | Asger Corneliussen -13 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:55 | |
99 | 2.28 (w:+0.7) | 6 | Maksim Nikolic -12 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:55 | |
100 | 1.72 (w:+0.0) | 10 | Laust Frøkjær Trærup -13 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:55 | |
101 | 1.71 (w:+0.0) | 12 | Hugo Sølgaard -13 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:55 | |
102 | 2.37 (w:+0.0) | 4 | Anton Møller Marker -12 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:55 | |
103 | 2.09 (w:-0.2) | 8 | Elliot Pilegaard Christiansen -13 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:55 | |
104 | 1.76 (w:+0.0) | 10 | Zilas Mikkelsen -11 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |
105 | DNS | Yug Naik -11 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
106 | 3.20 (w:+0.0) | 3 | Milo Boye -11 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |
107 | 2.98 (w:+0.0) | 6 | Bertram Nøddekær -11 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |
108 | 3.55 (w:+0.0) | 4 | Aksel Kragh Winther -09 | 3.15 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 15:05 |
109 | 4.03 (w:+0.0) | 6 | Anton Kyst -08 | 3.99 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 15:20 |
110 | 2.63 (w:+0.0) | 11 | Tobias Lerche -07 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |
111 | 5.04 | 5 | Hannah Damborg -09 | 4.63 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:40 |
112 | 3.93 | 10 | Nora El Hassouni -09 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:40 | |
113 | DNS | Caroline Mynthe Vittrup -08 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:40 | ||
114 | 5.03 | 6 | Liva Johansson -09 | 4.05 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:40 |
115 | 3.43 | 12 | Aia Tøfting Kongsgaard -09 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:40 | |
116 | 4.36 | 8 | Frederikke Søndergaard -08 | 5.77 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:40 |
117 | 5.63 | 10 | Anna Johansson -07 | 5.64 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:35 |
118 | 6.13 | 7 | Emma lawson-smith -07 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:35 | |
119 | 7.00 | 17 | Laura Halberg Nome -06 | 5.60 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 |
120 | 9.03 | 7 | Sarah Engsig Karup -06 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 | |
121 | 9.52 | 6 | Ida Caroline Mørck -06 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 | |
122 | 4.85 | 6 | Zilas Mikkelsen -11 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 14:00 | |
123 | 22.71 | 3 | Ida Caroline Mørck -06 | Diskoskast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:05 | |
124 | 29.16 | 4 | Martine Markussen -05 | 29.12 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 |
125 | 15.15 | 3 | Anton Kyst -08 | Diskoskast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
126 | 15.87 | 2 | Emil Kundal -08 | Diskoskast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
127 | 33.18 | 5 | Julius Klein -04 | 34.10 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 |
128 | 42.30 | 1 | Ida Caroline Mørck -06 | Hammerkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:05 | |
129 | 41.71 | 1 | Julius Klein -04 | 39.62 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
130 | 14.30 | 4 | Zilas Mikkelsen -11 | Spydkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:35 | |
131 | 14.99 | 10 | Sara Francisco Mouridsen -06 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | |
132 | 13.47 | 13 | Sophia Bosack -06 | 15.58 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 |
133 | 13.10 | 14 | Sophie Nør Alsing -06 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | |
134 | 28.35 | 4 | Ida Caroline Mørck -06 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | |
135 | 17.75 | 10 | Oliver Tengvad -06 | 23.32 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:50 |
136 | 22.40 | 8 | Oscar Merkens -06 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:50 | |
137 | 25.36 | 6 | Martine Markussen -05 | 28.38 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:40 |
138 | 39.39 | 2 | Julius Klein -04 | 38.96 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
139 | 4.23 | 11 | Eva Damborg -13 | Boldkast • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 11:30 | |
140 | 6.11 | 10 | Birna Dis Ingibjornsdottir -14 | Boldkast • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 11:30 | |
141 | 15.72 | 12 | Hannah Damborg -09 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
142 | 11.63 | 9 | Rasmus Ørnberg Lorentzen -13 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:45 | |
143 | 4.02 | 14 | Asger Corneliussen -13 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:45 | |
144 | 17.05 | 4 | Maksim Nikolic -12 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:45 | |
145 | 8.31 | 12 | Laust Frøkjær Trærup -13 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:45 | |
146 | 8.20 | 13 | Hugo Sølgaard -13 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:45 | |
147 | 21.28 | 2 | Anton Møller Marker -12 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:45 | |
148 | 15.48 | 5 | Elliot Pilegaard Christiansen -13 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:45 | |
149 | 27.00 | 6 | Zilas Mikkelsen -11 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:35 | |
150 | DNS | Yug Naik -11 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:35 | ||
151 | 33.52 | 5 | Aksel Kragh Winther -09 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
152 | 2.04.36 | 2 | BAC P13 A -06 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:55 | |
153 | DNS | BAC P13 B | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:55 | ||
154 | 2.21.44 | 2 | BAC D11 -09 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:30 | |
155 | DNS | BAC D13 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:50 | ||
156 | 50.28 | 2 | BAC P13 -06 | 4 x 60 meter hæk stafet • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 |