Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
28-29 sep., 2019
Arrangør: Greve Atletik
Fremad Holbæk
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 12.18 | 5 | Simon Overgaard -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
2 | 10.46 | 5 | Freja Abildgaard -10 | 10.60 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 |
3 | 11.72 | 4 | Liva Cavella Helmer -10 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | |
4 | 11.66 | 3 | Mille Jørgensen -10 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | |
5 | 12.21 | 1 | Anton Juhl Seizberg -03 | 12.09 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:35 |
6 | 12.60 | 2 | Jason Overgaard -01 | 12.53 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 11:35 |
7 | DNS | Mike Andersen -94 | 12.00 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 11:35 | |
8 | DNS | Rasmus Thornbjerg Klausen -00 | 11.05 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 11:35 | |
9 | 20.30 | 11 | Simon Overgaard -11 | 22.44 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:35 |
10 | 3.27 (w:-1.3) | 2 | Freja Abildgaard -10 | 3.07 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:05 |
11 | 2.32 (w:-1.0) | 11 | Mille Jørgensen -10 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:05 | |
12 | 12.25 | 1 | Anton Juhl Seizberg -03 | 12.21 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:55 |
13 | 12.60 | 2 | Jason Overgaard -01 | 12.60 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:55 |
14 | DNS | Simon Overgaard -11 | 12.18 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:15 | |
15 | 10.64 | 8 | Freja Abildgaard -10 | 10.46 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 |
16 | 12.01 | 7 | Liva Cavella Helmer -10 | 11.72 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 |
17 | 12.30 | 8 | Mille Jørgensen -10 | 11.66 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 |
18 | 15.42 | 9 | Freja Abildgaard -10 | 16.10 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:00 |
19 | 12.24 | 12 | Mille Jørgensen -10 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:00 | |
20 | 39.47 | 8 | Liva Cavella Helmer -10 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 15:15 | |
21 | 3.46.90 | 3 | Ida Cavella Helmer -03 | 3.14.35 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:05 |
22 | 2.33.24 | 1 | Laura Cavella Helmer -01 | 2.27.78 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:05 |
23 | 2.10.34 | 2 | Hjalte Dalskov -05 | 2.07.86 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:05 |
24 | DNS | Mike Andersen -94 | 12.77 | Trespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:30 | |
25 | 4.25 | 4 | Freja Abildgaard -10 | 4.20 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:25 |
26 | 25.01 | 1 | Anton Juhl Seizberg -03 | 24.97 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:40 |
27 | 25.56 | 3 | Jason Overgaard -01 | 25.70 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:45 |
28 | DNS | Rasmus Thornbjerg Klausen -00 | 22.26 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:45 | |
29 | 2.16.38 | 4 | Freja Abildgaard -10 | 600 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 15:35 | |
30 | 2.25.56 | 6 | Liva Cavella Helmer -10 | 600 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 15:35 | |
31 | 5.42.28 | 3 | Nanna Cavella Helmer -05 | 5.49.40 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:05 |
32 | 5.22.74 | 11 | Gutav Thomsen -05 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:10 |