DM ungdom • Greve Stadion • Greve
24-25 aug., 2019
Arrangør: Greve Atletik
Aalborg AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 471 | 13.36 | 2 | Christine Klitgaard -04 | 12.99 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
2 | 471 | 13.70 | 8 | Christine Klitgaard -04 | 13.36 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 | |
3 | 471 | 26.38 | 4 | Christine Klitgaard -04 | 26.24 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 | |
4 | 491 | 28.57 | 16 | Victoria Juul Giessing -05 | 27.73 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 | |
5 | 471 | 41.31 | 1 | Christine Klitgaard -04 | 40.93 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
6 | 469 | PB | 2.26.35 | 6 | Camilla Flyvbjerg -04 | 2.26.60 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:25 |
7 | 469 | PB | 5.11.50 | 7 | Camilla Flyvbjerg -04 | 5.17.43 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 |
8 | 474 | 13.54 | 4 | Eva Sabro Larsen -04 | 13.47 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
9 | 474 | 13.28 | 5 | Eva Sabro Larsen -04 | 13.54 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
10 | 481 | 50.98 | 5 | Laura Sigsgaard Clausen -04 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
11 | 474 | 1.47 | 9 | Eva Sabro Larsen -04 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 | |
12 | 474 | 2.20 | 6 | Eva Sabro Larsen -04 | 2.60 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
13 | 481 | 2.00 | 7 | Laura Sigsgaard Clausen -04 | 2.30 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
14 | 491 | 9.52 | 12 | Victoria Juul Giessing -05 | 9.58 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:00 | |
15 | 468 | 9.55 | 11 | Astrid Thode Christensen -04 | 10.70 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:00 | |
16 | 468 | 32.81 | 3 | Astrid Thode Christensen -04 | 36.29 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
17 | 472 | 25.77 | 10 | Emma Berntsen -04 | 27.57 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
18 | 474 | PB | 35.58 | 6 | Eva Sabro Larsen -04 | 34.42 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
19 | 468 | 44.76 | 3 | Astrid Thode Christensen -04 | 53.54 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
20 | 470 | DNS | Celia Dart Pryssing -05 | 25.98 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
21 | 472 | 26.53 | 10 | Emma Berntsen -04 | 30.80 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
22 | 491 | PB | 28.38 | 10 | Victoria Juul Giessing -05 | 27.51 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 |
23 | 468 | 24.97 | 13 | Astrid Thode Christensen -04 | 28.32 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
24 | 472 | 29.15 | 8 | Emma Berntsen -04 | 29.90 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
25 | 52.18 | 3 | Aalborg AM | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 | |||
26 | 2.28.21 | 3 | Aalborg AM | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:35 | |||
27 | 466 | 13.13 | 2 | Aranya Kanakalingam -03 | 12.76 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
28 | 466 | 13.15 | 6 | Aranya Kanakalingam -03 | 13.13 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:15 | |
29 | 466 | DNS | Aranya Kanakalingam -03 | 27.16 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:05 | ||
30 | 483 | 1.01.43 | 6 | Mille B. Olesen -02 | 59.95 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:35 | |
31 | 473 | 59.54 | 3 | Emma S. Hansen -03 | 59.28 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:35 | |
32 | 483 | 2.19.40 | 4 | Mille B. Olesen -02 | 2.16.85 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:35 | |
33 | 473 | SB | 2.17.40 | 3 | Emma S. Hansen -03 | 2.19.43 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:35 |
34 | 478 | DNS | Johanne Westergaard -02 | 15.64 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:35 | ||
35 | 488 | DNS | Signe Lehmann -02 | 1.12.77 | 400 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
36 | 478 | PB | 1.06.80 | 2 | Johanne Westergaard -02 | 1.11.86 | 400 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 |
37 | 478 | 1.54 | 4 | Johanne Westergaard -02 | 1.57 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:40 | |
38 | 488 | 2.40 | 5 | Signe Lehmann -02 | 2.60 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:05 | |
39 | 466 | 5.43 (w:+2.2) | 4 | Aranya Kanakalingam -03 | 5.63 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:50 | |
40 | 463 | 9.73 | 8 | Alberte Brogaard Jensen -03 | 10.00 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:05 | |
41 | 463 | 19.22 | 7 | Alberte Brogaard Jensen -03 | 24.54 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:20 | |
42 | 463 | PB | 44.93 | 4 | Alberte Brogaard Jensen -03 | 44.47 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:15 |
43 | 463 | 13.43 | 2 | Alberte Brogaard Jensen -03 | 14.07 | Vægtkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
44 | 2.24.37 | 1 | Aalborg AM | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:15 | |||
45 | 482 | 12.62 | 1 | Line Holm Jensen -00 | 12.42 | 100 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:55 | |
46 | 482 | 12.51 | 1 | Line Holm Jensen -00 | 12.62 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:35 | |
47 | 482 | 25.96 | 1 | Line Holm Jensen -00 | 25.32 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:25 | |
48 | 475 | PB | 58.81 | 1 | Ida Jørgensen -01 | 1.01.45 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:55 |
49 | 465 | SB | 1.00.88 | 2 | Anne B. Andersen -01 | 1.02.03 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:55 |
50 | 475 | PB | 2.15.19 | 1 | Ida Jørgensen -01 | 2.19.83 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:40 |
51 | 465 | 2.21.84 | 4 | Anne B. Andersen -01 | 2.19.35 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:40 | |
52 | 480 | 18.13 | 1 | Julie K Schultz -00 | 15.73 | 100 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:45 | |
53 | 480 | SB | 1.50 | 4 | Julie K Schultz -00 | 1.39 | Højdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:15 |
54 | 482 | PB | 5.26 (w:+1.5) | 4 | Line Holm Jensen -00 | 5.15 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:15 |
55 | 480 | 9.57 | 6 | Julie K Schultz -00 | 9.84 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:20 | |
56 | 482 | 29.66 | 4 | Line Holm Jensen -00 | 36.22 | Spydkast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:30 | |
57 | 479 | PB | 2.17.48 | 14 | Jonathan Birk Nielsen -05 | 2.20.89 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 |
58 | 479 | PB | 4.51.65 | 10 | Jonathan Birk Nielsen -05 | 5.03.10 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
59 | 484 | PB | 2.01.99 | 5 | Nikolaj Richter -02 | 2.03.06 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:55 |
60 | 484 | PB | 4.11.30 | 6 | Nikolaj Richter -02 | 4.14.40 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:50 |
61 | 490 | 25.09 | 9 | Thomas Sabro Larsen -01 | 24.84 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:45 | |
62 | 464 | 2.00.58 | 5 | Andreas Rebstrup -00 | 1.58.88 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:05 | |
63 | 487 | 1.58.23 | 2 | Oliver Bjørslev -00 | 1.54.77 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:05 | |
64 | 487 | 4.00.17 | 2 | Oliver Bjørslev -00 | 3.52.19 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:10 | |
65 | 489 | 17.27.97 | 8 | Simon Høberg -00 | 5000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:40 | ||
66 | 487 | DNS | Oliver Bjørslev -00 | 15.13.01 | 5000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:40 | ||
67 | 490 | PB | 3.70 | 4 | Thomas Sabro Larsen -01 | 3.60 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:40 |
68 | 490 | 10.24 | 5 | Thomas Sabro Larsen -01 | 10.48 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:25 | |
69 | 490 | 29.98 | 4 | Thomas Sabro Larsen -01 | 31.91 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:00 | |
70 | 467 | 11.56 | 5 | Asger Østerby -97 | 11.57 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:25 | |
71 | 467 | 11.59 | 7 | Asger Østerby -97 | 11.56 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:45 | |
72 | 467 | 23.92 | 7 | Asger Østerby -97 | 23.82 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:55 | |
73 | 485 | PB | 1.59.22 | 2 | Noah Kurzmann Skibsted -99 | 1.59.63 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:10 |
74 | 486 | PB | 1.59.42 | 3 | Noel Mono -98 | 2.01.44 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:10 |
75 | 485 | 4.10.06 | 5 | Noah Kurzmann Skibsted -99 | 4.01.73 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:10 | |
76 | 486 | PB | 4.05.49 | 3 | Noel Mono -98 | 4.05.88 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:10 |
77 | 477 | SB | 4.40 | 3 | Jakob Holt Jensen -97 | 4.15 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:40 |
78 | 476 | PB | 4.60 | 2 | Jacob Aagaard Jensen -97 | 4.50 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:40 |
79 | 467 | DNS | Asger Østerby -97 | 6.23 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 17:05 | ||
80 | 477 | PB | 51.26 | 3 | Jakob Holt Jensen -97 | 50.02 | Spydkast • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:25 |