DT kvalifikation • Rudegaard Stadion • Holte
8 sep., 2019
Arrangør: Holte Altetik
M - Frederiksberg IF
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.35 | 2 | Frederik Regli -90 | #1 | 100 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:30 |
2 | 11.90 | 7 | Emil Grovn -98 | #2 | 100 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:30 |
3 | 23.01 | 2 | Sebastian Kordt Lassen -93 | #1 | 200 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 |
4 | NQ | Alfred Dahl Larsen -02 | #2 | 200 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 | |
5 | 54.07 | 3 | Sebastian S.P. Gaarn -92 | #1 | 400 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 16:25 |
6 | DNS | Julian Gregersen -98 | #2 | 400 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 16:25 | |
7 | 1.58.53 | 2 | Joachim Sieverts Nielsen -97 | #1 | 800 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:50 |
8 | 2.12.82 | 8 | Tummas Napoleon -95 | #2 | 800 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:50 |
9 | 4.11.18 | 2 | Joachim Sieverts Nielsen -97 | #1 | 1500 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 16:45 |
10 | 15.35.15 | 4 | Mohamed Hersi -94 | #1 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:55 |
11 | 10.18.38 | 3 | Martin Møllgaard -03 | #2 | 3000 meter forh. • Finale | Mænd | Søndag kl. 15:20 |
12 | 9.26.35 | 1 | Esben Krogh Rasmussen -93 | #1 | 3000 meter forh. • Finale | Mænd | Søndag kl. 15:20 |
13 | 19.48 | 2 | Oliver Ryborg Kjeldsen -95 | #1 | 110 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 15:50 |
14 | 1.30.05 | 4 | Mathias A. Olsen -91 | #1 | 400 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:00 |
15 | 1.54 | 9 | Alfred Dahl Larsen -02 | #1 | Højdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:40 |
16 | 1.59 | 5 | Max Bitsch -94 | #2 | Højdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:40 |
17 | 3.74 | 3 | Oliver Ryborg Kjeldsen -95 | #1 | Stangspring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:45 |
18 | 5.99 (w:+0.2) | 4 | Magnus askov-Hansen -03 | #1 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:30 |
19 | 6.11 (w:-0.3) | 3 | Oliver Ryborg Kjeldsen -95 | #2 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:30 |
20 | 11.20 (w:+0.9) | 5 | Max Bitsch -94 | #1 | Trespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:00 |
21 | DNS | Esben Krogh Rasmussen -93 | #2 | Trespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:00 | |
22 | 14.17 | 1 | Kenneth Mertz -89 | #1 | Kuglestød • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:00 |
23 | DNS | Allan Kristensen -63 | #2 | Kuglestød • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:00 | |
24 | 37.04 | 2 | Kenneth Mertz -89 | #1 | Diskoskast • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:15 |
25 | DNS | Allan Kristensen -63 | #2 | Diskoskast • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:15 | |
26 | DNS | Kenneth Mertz -89 | #1 | Hammerkast • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:45 | |
27 | 38.69 | 3 | Allan Kristensen -63 | #2 | Hammerkast • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:45 |
28 | 38.92 | 6 | Till Maul -95 | #2 | Spydkast • Finale | Mænd | Søndag kl. 16:00 |
29 | 45.02 | 5 | Waldemar Svejstrup -97 | #1 | Spydkast • Finale | Mænd | Søndag kl. 16:00 |
30 | DNS | Frederksberg IF - 2 | #2 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:20 | |
31 | 44.19 | 1 | Frederksberg IF - 1 | #1 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:20 |
32 | 3.42.14 | 3 | Frederksberg IF - 1 | #1 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Mænd | Søndag kl. 17:20 |
33 | DNS | Frederksberg IF - 2 | #2 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Mænd | Søndag kl. 17:20 |