DT kvalifikation • Rudegaard Stadion • Holte
8 sep., 2019
Arrangør: Holte Altetik
M - Skive AM
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.70 | 1 | Emil Mader Kjær -99 | #1 | 100 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:30 |
2 | 11.83 | 6 | Ali Basim Al-Timimi -03 | #2 | 100 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:30 |
3 | 22.68 | 1 | Emil Mader Kjær -99 | #1 | 200 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 |
4 | 24.19 | 4 | Ali Basim Al-Timimi -03 | #2 | 200 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 |
5 | 52.75 | 2 | Jakob Rose-Hansen -02 | #1 | 400 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 16:25 |
6 | 2.05.34 | 4 | Jakob Rose-Hansen -02 | #1 | 800 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:50 |
7 | 2.08.32 | 6 | Oliver Kirial Olsen -03 | #2 | 800 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:50 |
8 | 4.22.71 | 3 | Oliver Kirial Olsen -03 | #1 | 1500 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 16:45 |
9 | 15.28.69 | 2 | Jeppe Risvig -01 | #1 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:55 |
10 | 15.37 | 1 | Christian L. Nielsen -91 | #1 | 110 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 15:50 |
11 | 1.00.23 | 3 | Noah Birk Meissner -03 | #1 | 400 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:00 |
12 | 1.79 | 2 | Noah Birk Meissner -03 | #2 | Højdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:40 |
13 | 1.59 | 5 | Sebastian Dysterdich -95 | #1 | Højdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:40 |
14 | 3.74 | 2 | Christian L. Nielsen -91 | #1 | Stangspring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:45 |
15 | 6.55 (w:-0.5) | 1 | Christian L. Nielsen -91 | #1 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:30 |
16 | 10.28 (w:-0.4) | 6 | Sebastian Skouboe -99 | #1 | Trespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:00 |
17 | 12.08 | 3 | Jakob Strand -83 | #1 | Kuglestød • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:00 |
18 | 35.35 | 3 | Jakob Strand -83 | #1 | Diskoskast • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:15 |
19 | 45.35 | 2 | Jakob Strand -83 | #1 | Hammerkast • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:45 |
20 | 54.09 | 1 | Noah Birk Meissner -03 | #2 | Spydkast • Finale | Mænd | Søndag kl. 16:00 |
21 | 51.08 | 2 | Martin Lynderup -91 | #1 | Spydkast • Finale | Mænd | Søndag kl. 16:00 |
22 | DNS | Skive AM - 2 | #2 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:20 | |
23 | 44.48 | 2 | Skive AM - 1 | #1 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:20 |
24 | DNS | Skive AM - 2 | #2 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Mænd | Søndag kl. 17:20 | |
25 | 3.41.57 | 2 | Skive AM - 1 | #1 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Mænd | Søndag kl. 17:20 |