ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Balleup
19-20 jan., 2019
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 250 | 30.65 | 11 | Anna E B Pedersen -05 | 29.76 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
2 | 250 | 3.91 | 19 | Anna E B Pedersen -05 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | |
3 | 255 | DNS | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 9.14 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 | |
4 | 255 | 29.35 | 4 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 28.26 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
5 | 255 | 4.35 | 11 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 4.51 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
6 | 255 | 9.97 | 3 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 9.84 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
7 | 258 | 8.58 | 2 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 8.83 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
8 | 258 | 8.70 | 6 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 8.58 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
9 | 258 | 2.60 | 2 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 2.80 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
10 | 258 | 5.17 | 2 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 5.06 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
11 | 258 | 9.20 | 6 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 9.28 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
12 | 259 | 8.53 | 3 | Bolette Nimskov -05 | 8.89 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
13 | 259 | 8.50 | 4 | Bolette Nimskov -05 | 8.53 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
14 | 259 | 8.55 | 7 | Bolette Nimskov -05 | 8.50 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |
15 | 259 | DNS | Bolette Nimskov -05 | 28.71 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | |
16 | 259 | 10.29 | 3 | Bolette Nimskov -05 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | |
17 | 259 | 10.16 | 4 | Bolette Nimskov -05 | 10.29 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
18 | 266 | 5.12.11 | 2 | Elisabeth Møller Rønnstad -04 | 4.52.21 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 |
19 | 266 | 11.18.40 | 2 | Elisabeth Møller Rønnstad -04 | 10.30.65 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:15 |
20 | 268 | 2.35.31 | 4 | Elvira Helleskov Batko -04 | 2.27.37 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 |
21 | 268 | 5.19.59 | 5 | Elvira Helleskov Batko -04 | 5.02.27 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 |
22 | 273 | 8.33 | 1 | Emilie Voigt -05 | 8.29 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
23 | 273 | 8.28 | 2 | Emilie Voigt -05 | 8.33 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
24 | 273 | 8.31 | 3 | Emilie Voigt -05 | 8.28 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |
25 | 273 | 27.55 | 3 | Emilie Voigt -05 | 27.62 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
26 | 273 | 4.16 | 16 | Emilie Voigt -05 | 4.84 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
27 | 273 | 8.52 | 10 | Emilie Voigt -05 | 7.95 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
28 | 275 | 9.13 | 6 | Eva Tsinat Krause -04 | 9.03 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
29 | 275 | 30.09 | 8 | Eva Tsinat Krause -04 | 29.52 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
30 | 275 | DNS | Eva Tsinat Krause -04 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | ||
31 | 282 | DNS | Helena Reijnen -05 | 27.60 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | |
32 | 282 | DNS | Helena Reijnen -05 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | ||
33 | 286 | 1.35 | 7 | Ingrid Gram Jensen -05 | 1.40 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 |
34 | 286 | 9.64 | 4 | Ingrid Gram Jensen -05 | 8.29 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
35 | 290 | 9.11 | 5 | Johanna C. B. Jessen -05 | 9.12 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
36 | 290 | 31.38 | 13 | Johanna C. B. Jessen -05 | 31.20 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
37 | 290 | 10.72 | 4 | Johanna C. B. Jessen -05 | 11.14 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:00 |
38 | 290 | 10.86 | 5 | Johanna C. B. Jessen -05 | 10.72 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
39 | 290 | 1.30 | 11 | Johanna C. B. Jessen -05 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 |
40 | 290 | 4.42 | 9 | Johanna C. B. Jessen -05 | 4.66 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
41 | 292 | 8.59 | 2 | Josefine Hostrup Langkjær -04 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 | |
42 | 292 | 8.63 | 5 | Josefine Hostrup Langkjær -04 | 8.59 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
43 | 292 | DNS | Josefine Hostrup Langkjær -04 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | ||
44 | 292 | 3.82 | 20 | Josefine Hostrup Langkjær -04 | 4.76 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
45 | 360 | 1.53 | 1 | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | 1.45 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 |
46 | 360 | NM | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | 4.62 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | |
47 | 360 | 9.78 | 1 | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:25 | |
48 | 360 | 8.86 | 7 | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | 8.53 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
49 | 296 | 10.11 | 2 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 10.64 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:00 |
50 | 296 | 10.09 | 3 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 10.11 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
51 | 296 | 1.47 | 4 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 |
52 | 296 | 4.57 | 7 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 4.43 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
53 | 308 | DNS | Madeleine A. Rasmussen -05 | 2.41.36 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
54 | 308 | DNS | Madeleine A. Rasmussen -05 | 5.26.65 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |
55 | 326 | DNS | Saga Bergholm -05 | 2.51.07 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
56 | 326 | DNS | Saga Bergholm -05 | 1.40 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 | |
57 | 332 | 9.21 | 6 | Signe Juhl Laursen -05 | 9.57 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
58 | 332 | 31.68 | 15 | Signe Juhl Laursen -05 | 32.44 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
59 | 332 | 4.12 | 17 | Signe Juhl Laursen -05 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | |
60 | 332 | 6.99 | 16 | Signe Juhl Laursen -05 | 6.15 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
61 | 333 | 4.47.97 | 1 | Sofia Thøgersen -05 | 4.45.46 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 |
62 | 333 | 10.13.69 | 1 | Sofia Thøgersen -05 | 10.28.54 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:15 |