ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Balleup
19-20 jan., 2019
Arrangør: Ballerup AK
Ballerup AK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 61 | 8.48 | 2 | Nanna Grubert -04 | 8.42 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
2 | 38 | 8.24 | 1 | Ashley Gnanogoh -05 | 8.11 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
3 | 53 | 9.16 | 6 | Lærke Elgaard Larsen -05 | 9.24 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
4 | 46 | DNS | Emma L. C. Medonos -04 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 | ||
5 | 47 | 8.79 | 4 | Filipa Roug -05 | 8.97 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
6 | 71 | 8.63 | 3 | Stine Baandrup Tingbæk -05 | 8.87 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
7 | 61 | 8.40 | 3 | Nanna Grubert -04 | 8.48 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
8 | 38 | 8.22 | 1 | Ashley Gnanogoh -05 | 8.24 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
9 | 47 | 8.79 | 7 | Filipa Roug -05 | 8.79 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
10 | 71 | 8.67 | 6 | Stine Baandrup Tingbæk -05 | 8.63 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
11 | 61 | 8.40 | 5 | Nanna Grubert -04 | 8.40 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |
12 | 38 | 8.29 | 2 | Ashley Gnanogoh -05 | 8.22 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |
13 | 47 | DNS | Filipa Roug -05 | 28.87 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | |
14 | 52 | 2.43.32 | 7 | Luna Haugaard Christensen -05 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
15 | 69 | 2.46.96 | 8 | Silje Oddsen Larsen -04 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
16 | 37 | 2.33.96 | 3 | Annika Holther Olesen -05 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
17 | 45 | DNS | Ditte Münch -05 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
18 | 52 | 5.45.17 | 10 | Luna Haugaard Christensen -05 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |
19 | 69 | 5.41.41 | 9 | Silje Oddsen Larsen -04 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |
20 | 37 | 5.19.01 | 4 | Annika Holther Olesen -05 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |
21 | 38 | 9.80 | 1 | Ashley Gnanogoh -05 | 10.58 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:00 |
22 | 38 | 9.58 | 1 | Ashley Gnanogoh -05 | 9.80 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
23 | 53 | 1.35 | 10 | Lærke Elgaard Larsen -05 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 |
24 | 71 | 1.35 | 7 | Stine Baandrup Tingbæk -05 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 |
25 | 53 | 2.80 | 1 | Lærke Elgaard Larsen -05 | 2.60 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
26 | 61 | 5.26 | 1 | Nanna Grubert -04 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | |
27 | 38 | 4.76 | 4 | Ashley Gnanogoh -05 | 4.53 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
28 | 47 | 4.70 | 5 | Filipa Roug -05 | 4.59 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
29 | 71 | 4.56 | 8 | Stine Baandrup Tingbæk -05 | 10.40 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
30 | 38 | 10.15 | 2 | Ashley Gnanogoh -05 | 10.06 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
31 | 71 | 8.52 | 9 | Stine Baandrup Tingbæk -05 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |