DT finale • Odense Stadion • Odense
7 sep., 2019
Arrangør: Odense Atletik
M - Hvidovre AM
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4.02.33 | 4 | Abdi Hakin Ulad -91 | #1 | 1500 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 16:45 |
2 | 14.17.24 | 1 | Abdi Hakin Ulad -91 | #1 | 5000 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:55 |
3 | 56.02 | 3 | Alexandre Guidje -94 | #1 | 400 meter hæk • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:00 |
4 | 16.44 | 5 | Andreas B. Antoft -02 | #1 | 110 meter hæk • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:50 |
5 | 13.61 (w:-0.4) | 4 | Andreas B. Antoft -02 | #1 | Trespring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:00 |
6 | 10.79 | 4 | Andreas Trajkovski -93 | #1 | 100 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:30 |
7 | 7.10 (w:+0.8) | 3 | Andreas Trajkovski -93 | #1 | Længdespring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:30 |
8 | 47.87 | 9 | Bjørn Malskær -65 | #2 | Spydkast • Finale | Mænd | Lørdag kl. 16:00 |
9 | 11.40.09 | 5 | Daniel Rømer Mathiesen -99 | #2 | 3000 meter forh. • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:20 |
10 | 41.40 | 2 | Hvidovre AM - 1 -93 | #1 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:20 |
11 | 3.16.70 | 1 | Hvidovre AM - 1 -95 | #1 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Mænd | Lørdag kl. 17:20 |
12 | DNS | Hvidovre AM - 2 | #2 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Mænd | Lørdag kl. 17:20 | |
13 | DNS | Hvidovre AM - 2 -01 | #2 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:20 | |
14 | DNS | Jacob Chua Ziska -97 | #2 | 110 meter hæk • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:50 | |
15 | DNS | Jacob Chua Ziska -97 | #2 | Stangspring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:45 | |
16 | DNS | Jacob Chua Ziska -97 | #2 | Trespring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:00 | |
17 | DNS | Jacob Chua Ziska -97 | #2 | Trespring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:00 | |
18 | 1.74 | 6 | Jonas D. Linnemann -00 | #1 | Højdespring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:40 |
19 | 22.25 | 6 | Kasper Olsen -91 | #2 | 200 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:50 |
20 | 3.54 | 10 | Kenneth Thorsen -81 | #1 | Stangspring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:45 |
21 | DNF | Mathias Sikora -00 | #2 | 5000 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:55 | |
22 | 60.88 | 3 | Matthias Hagen -97 | #1 | Spydkast • Finale | Mænd | Lørdag kl. 16:00 |
23 | 9.74 | 8 | Mikael Chua Ziska -99 | #2 | Kuglestød • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:00 |
24 | 27.58 | 8 | Mikael Chua Ziska -99 | #2 | Diskoskast • Finale | Mænd | Lørdag kl. 13:15 |
25 | 11.18 | 5 | Mikkel Lindemand -02 | #2 | 100 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:30 |
26 | 6.47 (w:-1.2) | 5 | Mikkel Lindemand -02 | #2 | Længdespring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:30 |
27 | 21.70 | 2 | Nick Ekelund-Arenander -89 | #1 | 200 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:50 |
28 | 47.31 | 1 | Nick Ekelund-Arenander -89 | #1 | 400 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 16:25 |
29 | 2.07.08 | 12 | Nikolaj Dons -02 | #2 | 800 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 13:50 |
30 | 4.41.67 | 7 | Nikolaj Dons -02 | #2 | 1500 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 16:45 |
31 | DNF | Sebastian Hansen -01 | #1 | 3000 meter forh. • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:20 | |
32 | 1.59.43 | 9 | Sebastian Larvad -01 | #1 | 800 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 13:50 |
33 | 12.68 | 4 | Stefan Lehnert -99 | #1 | Kuglestød • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:00 |
34 | 38.91 | 6 | Stefan Lehnert -99 | #1 | Diskoskast • Finale | Mænd | Lørdag kl. 13:15 |
35 | 54.16 | 2 | Stefan Lehnert -99 | #1 | Hammerkast • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:45 |
36 | 1.64 | 11 | Tobias Riber Jakobsen -01 | #2 | Højdespring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:40 |
37 | 43.63 | 9 | Tobias Riber Jakobsen -01 | #2 | Hammerkast • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:45 |