DM mangekamp • Østerbro Stadion • København
31 aug. - 1 sep., 2019
Arrangør: Sparta
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 85 | 1.25 | 2 | William Buck -08 | 1.15 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 9:40 |
2 | 60 | 1.31 | 1 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 1.30 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 9:40 |
3 | 49 | 1.43 | 6 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 1.46 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
4 | 63 | 1.46 | 5 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
5 | 57 | DNS | Ingrid Gram Jensen -05 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
6 | 61 | 1.19 | 13 | Johanna C.B. Jessen -05 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
7 | 82 | 1.80 | 1 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 1.85 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 |
8 | 46 | 1.56 | 4 | Asger Pape Liboriussen -05 | 1.70 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 |
9 | 80 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | 1.65 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
10 | 84 | 1.71 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 1.68 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 |
11 | 62 | 1.55 | 5 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 1.48 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 |
12 | 53 | 1.55 | 10 | Dhruv Mehrotra -03 | 1.56 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 |
13 | 66 | 1.82 | 2 | Mads Rubek Vitoft -03 | 1.77 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 |
14 | 70 | 1.79 | 3 | Nikolaj Grønbech -02 | 1.77 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 |
15 | 48 | 1.52 | 11 | Bertram Costa -02 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
16 | 74 | 1.64 | 7 | Oswald Carstensen -02 | 1.71 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 |
17 | 106 | NM | Thea Haahr -91 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:00 | ||
18 | 68 | 1.52 | 9 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 1.57 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:00 |
19 | 56 | 1.52 | 8 | Ida Beiter Bomme -01 | 1.61 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:00 |
20 | 77 | 1.67 | 2 | Sandra Böll -94 | 1.75 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:00 |
21 | 45 | 1.55 | 4 | Anna Øbakke Lange -99 | 1.61 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:00 |
22 | 51 | 1.79 | 5 | Christian Gundersen -99 | 1.87 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:15 |
23 | 78 | 1.94 | 3 | Sebastian Pedersen -97 | 1.90 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:15 |
24 | 69 | 1.73 | 7 | Nikolaj Graves -98 | 1.76 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:15 |
25 | 72 | 1.94 | 2 | Oliver Chabert -99 | 1.91 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:15 |
26 | 58 | DNS | Jacob Hvorup -99 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:15 |