Kronborg Games III • Snekkersten Idrætscenter • Snekkersten
9 mar., 2019
Arrangør: Helsingør IF
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 401 | 9.41 | 15 | Bror Siem -07 | 60 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
2 | 99 | PB | 8.65 | 9 | Christian Thomas Nymann -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |
3 | 100 | PB | 9.18 | 27 | Ella Aurora Magelund Rasmussen -05 | 9.35 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 |
4 | 101 | DNS | Ellen Vering Therkelsen -05 | 9.23 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 | ||
5 | 102 | 10.50 | 23 | Elsa Kyster Hvelplund -08 | 10.28 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 | |
6 | 408 | 9.58 | 31 | Elvira Norton Ørsted Pedersen -08 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 | ||
7 | 103 | 10.69 | 26 | Erik Sneholt-Ottesen -08 | 10.52 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 | |
8 | 320 | 9.76 | 30 | Esther Alice Ravn -06 | 9.37 | 60 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 | |
9 | 105 | PB | 9.93 | 33 | Freja Egense -05 | 9.95 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 |
10 | 109 | PB | 9.15 | 13 | Ingrid Adsersen -06 | 9.80 | 60 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 |
11 | 110 | PB | 9.14 | 4 | Jonatan Horsholt -08 | 9.48 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
12 | 110 | 9.28 | 4 | Jonatan Horsholt -08 | 9.14 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:30 | |
13 | 112 | PB | 8.82 | 17 | Katrine Amtoft -05 | 8.89 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 |
14 | 115 | 10.75 | 38 | Louise C. B. Jessen -07 | 10.68 | 60 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 | |
15 | 435 | 10.41 | 20 | Lucien Rescan -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 | ||
16 | 437 | 9.33 | 19 | Lydia Kure Friis -06 | 60 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
17 | 117 | DNS | Mathilde Mønsted Larsen -05 | 8.81 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 | ||
18 | 119 | 9.09 | 11 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 9.04 | 60 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 | |
19 | 454 | PB | 8.01 | 1 | Oliver Fabricius Thomsen -03 | 8.19 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 |
20 | 454 | =PB | 8.01 | 1 | Oliver Fabricius Thomsen -03 | 8.01 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 |
21 | 120 | DNS | Philip Mølgaard -05 | 8.52 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | ||
22 | 121 | PB | 8.51 | 8 | Timoleon Rescan -05 | 8.52 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 |
23 | 471 | 9.07 | 12 | Tue Agger Maarbjerg -05 | 9.00 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |
24 | 122 | DNS | Villads Fredsted Andersen -06 | 8.69 | 60 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
25 | 123 | PB | 8.79 | 7 | Villads Lind -06 | 8.83 | 60 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 |
26 | 326 | DNS | Villiam Arendt Lemvigh -01 | 7.78 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:15 | ||
27 | 124 | 8.79 | 16 | Vilma Bahne Jessen -05 | 8.76 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 |