Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2019
Arrangør: Amager AC
Amager AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 674 | 9.20 | 3 | Alba Deleuran Lundbye -12 | 9.60 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:05 |
2 | 11 | 8.33 | 1 | Alexander Vedel Møller -12 | 8.32 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:20 |
3 | 12 | 10.73 | 1 | Alexandra Pettinger Brown -14 | 10.06 | 40 meter • Finale | Piger 4-5 år | Søndag kl. 10:00 |
4 | 13 | 9.85 | 5 | Alfa Faurby -12 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:05 | |
5 | 25 | 8.56 | 1 | Christian Philip -12 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:20 | |
6 | 28 | 10.48 | 7 | Elin Wagner Toftdahl -13 | 11.66 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:05 |
7 | 29 | 10.33 | 5 | Elina Lincoln Thygesen -13 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:05 | |
8 | 30 | 8.62 | 2 | Elisa Ledgaard Nørsten -12 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:05 | |
9 | 31 | 8.59 | 1 | Elizabeth Pettinger Brown -12 | 10.06 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:05 |
10 | 32 | 8.99 | 1 | Ellen Bondo Rahbek -12 | 9.52 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:05 |
11 | 33 | 10.37 | 5 | Elmer Deleuran Lundbye -13 | 11.32 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:20 |
12 | 36 | 9.52 | 5 | Emma Sofie Redden -12 | 10.72 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:05 |
13 | 38 | 9.07 | 3 | Felix Bäckström Nielsen -13 | 9.05 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:20 |
14 | 50 | 11.02 | 2 | Juliane Stepping Christensen -14 | 40 meter • Finale | Piger 4-5 år | Søndag kl. 10:00 | |
15 | 51 | 11.40 | 3 | Julie Ledgaard Nørsten -14 | 40 meter • Finale | Piger 4-5 år | Søndag kl. 10:00 | |
16 | 57 | DNS | Luca Sjøgren Pedersen -13 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:20 | ||
17 | 59 | 9.00 | 3 | Lykke Faurschou -12 | 9.15 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:05 |
18 | 62 | 9.36 | 4 | Marc Sindhøj -13 | 9.80 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:20 |
19 | 67 | 10.77 | 6 | Nicoline Krogh Dissing -13 | 10.08 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:05 |
20 | 69 | 12.55 | 4 | Nova Ørtoft-Pedersen -14 | 40 meter • Finale | Piger 4-5 år | Søndag kl. 10:00 | |
21 | 73 | 9.47 | 6 | Sara Vind -12 | 9.54 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:05 |
22 | 74 | 8.57 | 1 | Sebastian Gretlund -12 | 8.72 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:20 |
23 | 78 | 9.49 | 4 | Smilla Martin -13 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:05 | |
24 | 79 | DNS | Sophus Prada Wesselhoff -14 | 40 meter • Finale | Drenge 4-5 år | Søndag kl. 10:00 | ||
25 | 80 | 8.18 | 3 | Storm Breinholst -13 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:20 | |
26 | 81 | 9.14 | 4 | Suna. Shukri -12 | 9.05 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:05 |