Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København

17-18 aug, 2019
Arrangør: Sparta

Drenge 18-19 år
Dag • tid Klasse Øvelse (Tilmeldt • Start • Resultat) Status
1 • 10:00 Drenge 6-7 år 40 meter (16 - 15 - 15) Officiel
1 • 10:00 Drenge 14-15 år 100 meter • Indl. (15 - 14 - 14) Officiel
1 • 10:00 Drenge 11 år Højdespring (9 - 8 - 8) Officiel
1 • 10:00 Piger 13 år Stangspring (4 - 4 - 3) Officiel
1 • 10:00 Piger 14-15 år Stangspring (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 10:00 Piger 8 år Længdespring (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 10:00 Drenge 8 år Længdespring (11 - 9 - 9) Officiel
1 • 10:00 Piger 11 år Boldkast (11 - 11 - 11) Officiel
1 • 10:10 Piger 6-7 år 40 meter (13 - 11 - 11) Officiel
1 • 10:10 Piger 14-15 år 100 meter • Indl. (34 - 24 - 24) Officiel
1 • 10:20 Piger 9 år 40 meter (9 - 8 - 8) Officiel
1 • 10:30 Drenge 14-15 år Hammerkast (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 10:35 Drenge 9 år 40 meter • Indl. (14 - 14 - 14) Officiel
1 • 10:35 Drenge 13 år 80 meter • Indl. (14 - 14 - 14) Officiel
1 • 10:35 Drenge 14-15 år Længdespring (15 - 11 - 11) Officiel
1 • 10:45 Drenge 8 år 40 meter • Indl. (10 - 8 - 8) Officiel
1 • 10:45 Drenge 12 år 80 meter • Indl. (13 - 9 - 9) Officiel
1 • 10:45 Drenge 6-7 år Længdespring (16 - 15 - 15) Officiel
1 • 10:45 Piger 6-7 år Boldkast (11 - 10 - 10) Officiel
1 • 10:45 Piger 9 år Boldkast (10 - 9 - 9) Officiel
1 • 10:55 Piger 11 år 60 meter • Indl. (16 - 16 - 16) Officiel
1 • 10:55 Piger 12 år 80 meter • Indl. (20 - 16 - 16) Officiel
1 • 11:00 Piger 16-17 år Kuglestød (4 - 2 - 2) Officiel
1 • 11:00 Kvinder senior Kuglestød (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 11:05 Drenge 11 år 60 meter • Indl. (13 - 13 - 13) Officiel
1 • 11:05 Piger 13 år 80 meter • Indl. (20 - 17 - 17) Officiel
1 • 11:20 Piger 8 år 40 meter (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 11:25 Drenge 16-17 år 100 meter • Indl. (9 - 7 - 7) Officiel
1 • 11:35 Drenge 9 år 40 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 11:35 Piger 14-15 år 100 meter • Finale (8 - 7 - 7) Officiel
1 • 11:35 Drenge 6-7 år Boldkast (16 - 15 - 15) Officiel
1 • 11:40 Drenge 8 år 40 meter • Finale (8 - 5 - 5) Officiel
1 • 11:40 Mænd senior 100 meter • Indl. (19 - 17 - 17) Officiel
1 • 11:45 Piger 10 år 60 meter (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 11:45 Piger 9 år Højdespring (3 - 2 - 2) Officiel
1 • 11:45 Drenge 9 år Højdespring (6 - 5 - 5) Officiel
1 • 11:45 Piger 6-7 år Længdespring (13 - 11 - 11) Officiel
1 • 11:45 Drenge 16-17 år Kuglestød (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 11:45 Mænd senior Kuglestød (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 11:45 Piger 13 år Hammerkast (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 11:45 Drenge 13 år Hammerkast (6 - 5 - 5) Officiel
1 • 11:50 Piger 11 år 60 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 11:55 Drenge 10 år 60 meter (4 - 4 - 4) Officiel
1 • 11:55 Drenge 14-15 år 100 meter • Finale (8 - 6 - 6) Officiel
1 • 12:00 Drenge 11 år 60 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 12:00 Drenge 13 år 80 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 12:00 Piger 16-17 år Stangspring (4 - 1 - 1) Officiel
1 • 12:00 Kvinder senior Stangspring (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 12:00 Drenge 14-15 år Stangspring (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 12:00 Drenge 16-17 år Stangspring (4 - 4 - 3) Officiel
1 • 12:00 Mænd senior Stangspring (3 - 3 - 2) Officiel
1 • 12:00 Piger 14-15 år Længdespring (33 - 19 - 19) Officiel
1 • 12:05 Drenge 12 år 80 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 12:10 Piger 12 år 80 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 12:15 Piger 13 år 80 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 12:25 Piger 16-17 år 100 meter (7 - 7 - 7) Officiel
1 • 12:25 Drenge 11 år Boldkast (10 - 10 - 10) Officiel
1 • 12:30 Drenge 16-17 år 100 meter • Finale (7 - 2 - 2) Officiel
1 • 12:30 Drenge 9 år Boldkast (13 - 11 - 11) Officiel
1 • 12:40 Kvinder senior 100 meter (8 - 6 - 6) Officiel
1 • 12:40 Piger 11 år Højdespring (12 - 12 - 12) Officiel
1 • 12:40 Piger 14-15 år Hammerkast (11 - 11 - 11) Officiel
1 • 12:50 Mænd senior 100 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 12:50 Drenge 16-17 år Længdespring (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 13:00 Drenge 14-15 år Kuglestød (10 - 9 - 8) Officiel
1 • 13:05 Piger 9 år 400 meter (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 13:15 Drenge 9 år 400 meter (14 - 14 - 12) Officiel
1 • 13:15 Piger 13 år Spydkast (19 - 17 - 17) Officiel
1 • 13:30 Piger 11 år 400 meter (13 - 9 - 9) Officiel
1 • 13:30 Drenge 12 år Længdespring (19 - 14 - 13) Officiel
1 • 13:40 Drenge 11 år 400 meter (15 - 14 - 14) Officiel
1 • 13:50 Piger 13 år Højdespring (22 - 20 - 20) Officiel
1 • 13:50 Drenge 13 år Længdespring (16 - 14 - 14) Officiel
1 • 14:00 Piger 14-15 år 300 meter hæk (8 - 4 - 3) Officiel
1 • 14:10 Drenge 14-15 år 300 meter hæk (5 - 3 - 3) Officiel
1 • 14:10 Piger 16-17 år Hammerkast (2 - 1 - 1) Officiel
1 • 14:10 Kvinder senior Hammerkast (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 14:10 Drenge 16-17 år Hammerkast (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 14:10 Mænd senior Hammerkast (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 14:25 Kvinder senior 1500 meter (3 - 2 - 2) Officiel
1 • 14:30 Piger 14-15 år Kuglestød (20 - 19 - 15) Officiel
1 • 14:45 Mænd senior 1500 meter (7 - 7 - 7) Officiel
1 • 14:45 Piger 16-17 år Længdespring (6 - 4 - 4) Officiel
1 • 15:05 Drenge 13 år 600 meter (16 - 15 - 15) Officiel
1 • 15:05 Kvinder senior Trespring (3 - 2 - 1) Officiel
1 • 15:05 Mænd senior Trespring (3 - 2 - 2) Officiel
1 • 15:20 Piger 13 år 600 meter (18 - 13 - 13) Officiel
1 • 15:40 Piger 14-15 år 300 meter (14 - 10 - 10) Officiel
1 • 15:40 Drenge 13 år Spydkast (8 - 7 - 7) Officiel
1 • 15:55 Drenge 14-15 år 300 meter (13 - 12 - 12) Officiel
1 • 15:55 Drenge 13 år Højdespring (9 - 7 - 7) Officiel
1 • 16:10 Piger 16-17 år 400 meter (7 - 7 - 7) Officiel
1 • 16:20 Drenge 16-17 år 400 meter (6 - 4 - 3) Officiel
1 • 16:30 Kvinder senior 400 meter (4 - 4 - 4) Officiel
1 • 16:40 Mænd senior 400 meter (8 - 4 - 4) Officiel
2 • 10:00 Piger 9 år 200 meter (12 - 11 - 11) Officiel
2 • 10:00 Drenge 14-15 år Højdespring (11 - 9 - 9) Officiel
2 • 10:00 Piger 11 år Længdespring (20 - 18 - 18) Officiel
2 • 10:00 Drenge 9 år Længdespring (17 - 15 - 15) Officiel
2 • 10:00 Drenge 11 år Kuglestød (9 - 8 - 8) Officiel
2 • 10:00 Piger 14-15 år Spydkast (21 - 17 - 16) Officiel
2 • 10:15 Piger 13 år 200 meter (33 - 24 - 24) Officiel
2 • 10:40 Drenge 13 år 200 meter (12 - 9 - 8) Officiel
2 • 10:45 Piger 9 år Kuglestød (9 - 9 - 8) Officiel
2 • 11:00 Drenge 9 år 200 meter (15 - 15 - 15) Officiel
2 • 11:00 Drenge 16-17 år Diskoskast (6 - 6 - 6) Officiel
2 • 11:00 Mænd senior Diskoskast (4 - 3 - 3) Officiel
2 • 11:15 Piger 16-17 år 200 meter (10 - 9 - 8) Officiel
2 • 11:30 Drenge 16-17 år 200 meter (7 - 5 - 5) Officiel
2 • 11:30 Piger 12 år Længdespring (24 - 18 - 18) Officiel
2 • 11:30 Drenge 9 år Kuglestød (15 - 15 - 13) Officiel
2 • 11:45 Mænd senior 150 meter • Indl. (13 - 12 - 11) Officiel
2 • 11:45 Piger 14-15 år Højdespring (16 - 11 - 10) Officiel
2 • 11:45 Piger 9 år Længdespring (15 - 14 - 14) Officiel
2 • 11:45 Drenge 14-15 år Spydkast (9 - 7 - 7) Officiel
2 • 12:00 Drenge 11 år 1000 meter (5 - 5 - 5) Officiel
2 • 12:15 Piger 11 år 1000 meter (12 - 11 - 11) Officiel
2 • 12:30 Piger 13 år 1000 meter (10 - 9 - 9) Officiel
2 • 12:30 Piger 16-17 år Diskoskast (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 12:30 Kvinder senior Diskoskast (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 12:45 Drenge 13 år 1000 meter (14 - 11 - 11) Officiel
2 • 12:45 Piger 11 år Kuglestød (13 - 13 - 13) Officiel
2 • 13:00 Kvinder senior 150 meter (8 - 6 - 6) Officiel
2 • 13:00 Kvinder senior Længdespring (13 - 13 - 13) Officiel
2 • 13:00 Mænd senior Længdespring (4 - 2 - 2) Officiel
2 • 13:00 Drenge 11 år Længdespring (9 - 9 - 9) Officiel
2 • 13:10 Mænd senior 150 meter • Finale (8 - 7 - 7) Officiel
2 • 13:10 Drenge 16-17 år Højdespring (6 - 5 - 5) Officiel
2 • 13:10 Mænd senior Højdespring (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 13:30 Piger 13 år 60 meter hæk • Indl. (21 - 15 - 15) Officiel
2 • 13:50 Drenge 13 år 80 meter hæk (7 - 5 - 5) Officiel
2 • 13:50 Drenge 14-15 år Diskoskast (13 - 12 - 12) Officiel
2 • 14:00 Piger 14-15 år 80 meter hæk • Indl. (14 - 10 - 9) Officiel
2 • 14:00 Piger 10 år Længdespring (7 - 6 - 6) Officiel
2 • 14:00 Drenge 10 år Længdespring (5 - 4 - 4) Officiel
2 • 14:15 Piger 16-17 år 100 meter hæk • Indl. (3 - 1 - 1) Officiel
2 • 14:15 Kvinder senior 100 meter hæk • Indl. (5 - 3 - 3) Officiel
2 • 14:15 Drenge 13 år Kuglestød (13 - 13 - 13) Officiel
2 • 14:30 Piger 14-15 år 800 meter (7 - 6 - 6) Officiel
2 • 14:30 Piger 16-17 år 800 meter (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 14:30 Piger 13 år Længdespring (25 - 19 - 19) Officiel
2 • 14:30 Drenge 16-17 år Spydkast (6 - 5 - 5) Officiel
2 • 14:30 Drenge 18-19 år Spydkast (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 14:30 Mænd senior Spydkast (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 14:45 Drenge 14-15 år 800 meter (15 - 14 - 13) Officiel
2 • 14:45 Piger 16-17 år Højdespring (3 - 2 - 2) Officiel
2 • 14:45 Kvinder senior Højdespring (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 15:00 Drenge 16-17 år 800 meter (7 - 5 - 4) Officiel
2 • 15:05 Mænd senior 800 meter (8 - 6 - 5) Officiel
2 • 15:15 Piger 16-17 år 100 meter hæk • Finale (1 - 0 - 0) Officiel
2 • 15:15 Kvinder senior 100 meter hæk • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 15:15 Piger 14-15 år Diskoskast (15 - 14 - 14) Officiel
2 • 15:25 Drenge 14-15 år 100 meter hæk (5 - 5 - 4) Officiel
2 • 15:40 Piger 13 år Kuglestød (24 - 21 - 21) Officiel
2 • 15:55 Drenge 16-17 år 110 meter hæk (6 - 3 - 2) Officiel
2 • 15:55 Mænd senior 110 meter hæk (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 16:10 Piger 14-15 år 80 meter hæk • Finale (8 - 5 - 5) Officiel
2 • 16:25 Piger 13 år 60 meter hæk • Finale (8 - 7 - 7) Officiel
Antal tilmeldte: 1554
Antal startende: 1323
Antal resultater: 1295
Starter team