ØST ungdom • Helsingør Atletikstadion • Helsingør
15-16 jun., 2019
Arrangør: Helsingør IF / Ballerup AK
Alle øvelser
80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast1000 meter gang3000 meter gang4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet
800 meter • Finale • Piger 14-15 år • Søndag kl. 12:15
# | Resultat | Navn | Team | 1/1000 | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2.16.96 | Sofia Thøgersen -05 | Sparta | .954 | |
2 | 2.23.36 | Elisabeth Møller Rønnstad -04 | Sparta | .353 | |
3 | 2.26.91 | Esther Kirkeby -04 | Københavns IF | .910 | |
4 | SB | 2.29.55 | Luna Haugaard Christensen -05 | Ballerup AK | .545 |
5 | 2.33.97 | Ida Kiil -05 | Gentofte IK | .962 | |
6 | 2.34.84 | Clara Spaanheden -05 | Korsør AM | .834 | |
7 | 2.36.14 | Mathilde Mikkelsen -04 | Blovsterød Løverne | .134 | |
8 | 2.38.55 | Nanna Helmer -05 | Fremad Holbæk | .546 | |
9 | 2.41.84 | Alma Juhl Horsgaard -05 | Københavns IF | .832 | |
10 | 2.42.20 | Laura Nielsen -04 | Korsør AM | .195 | |
11 | 2.44.23 | Emma Fokdal -04 | Gentofte IK | .224 | |
12 | 2.45.16 | Nikoline Graae -05 | Trongårdens IF | .158 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2.50 | Emma Fokdal -04 | Gentofte IK | 141 | ||
2 | 2.29.00 | Esther Kirkeby -04 | Københavns IF | 410 | ||
3 | Laura Nielsen -04 | Korsør AM | 276 | |||
4 | Ida Kiil -05 | Gentofte IK | 144 | |||
5 | 2.33.11 | Luna Haugaard Christensen -05 | Ballerup AK | 68 | 2.33.11 | |
6 | 2.38.77 | Alma Juhl Horsgaard -05 | Københavns IF | 245 | ||
7 | 2.23.41 | Mathilde Mikkelsen -04 | Blovsterød Løverne | 93 | ||
8 | 2.17.36 | Sofia Thøgersen -05 | Sparta | 384 | ||
9 | 2.21.54 | Elisabeth Møller Rønnstad -04 | Sparta | 318 | ||
10 | 2.37.35 | Nanna Helmer -05 | Fremad Holbæk | 135 | ||
11 | 2.51.84 | Nikoline Graae -05 | Trongårdens IF | 404 | ||
12 | Clara Spaanheden -05 | Korsør AM | 272 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2.50 | Emma Fokdal -04 | Gentofte IK | 141 | ||
2 | 2.17.36 | Sofia Thøgersen -05 | Sparta | 384 | ||
3 | 2.21.54 | Elisabeth Møller Rønnstad -04 | Sparta | 318 | ||
4 | 2.23.41 | Mathilde Mikkelsen -04 | Blovsterød Løverne | 93 | ||
5 | 2.29.00 | Esther Kirkeby -04 | Københavns IF | 410 | ||
6 | 2.33.11 | Luna Haugaard Christensen -05 | Ballerup AK | 68 | 2.33.11 | |
7 | 2.37.35 | Nanna Helmer -05 | Fremad Holbæk | 135 | ||
8 | 2.38.77 | Alma Juhl Horsgaard -05 | Københavns IF | 245 | ||
9 | 2.51.84 | Nikoline Graae -05 | Trongårdens IF | 404 | ||
10 | Ida Kiil -05 | Gentofte IK | 144 | |||
11 | Clara Spaanheden -05 | Korsør AM | 272 | |||
12 | Laura Nielsen -04 | Korsør AM | 276 | |||
13 | 2.27.37 | DNS | Elvira Helleskov Batko -04 | Sparta | 320 | |
14 | 2.52.91 | DNS | Sarah Jakobsen -04 | IK Olympia | 236 | |
15 | DNS | Fie Ettrup -05 | Korsør AM | 274 |