DT vest, 1. division, indledende • Aabenraa Stadion • Aabenraa
2 jun, 2019
Arrangør: Aabenraa IG
Diskoskast • Finale • Kvinder • Søndag kl. 12:00
1.0 kg
Forsøg: 6
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 31.80 | 7,00 | Lise Lotte Jepsen -00 | K - Aabenraa IG | 28.18 | 29.00 | 25.83 | 31.80 | 30.85 | 31.80 |
2 | 23.76 | Helle Guldborg Nielsen -70 | K - Aabenraa IG | 22.15 | X | X | X | 23.76 | X | |
3 | 23.65 | 5,00 | Nanna Tveen Høgsjerg -03 | K - Skive AM | 19.48 | X | X | 21.56 | X | 23.65 |
4 | 23.12 | 4,00 | Emilie Mejls Ramsgaard -01 | K - AK Holstebro | 22.64 | 22.08 | 22.94 | X | 22.84 | 23.12 |
5 | 21.89 | 3,00 | Therese Johansen -99 | K - Århus Frem Atletik | 21.89 | 21.37 | 19.83 | 19.26 | X | 20.16 |
6 | 16.98 | 2,00 | Mathilde A. Hansen -03 | K - Esbjerg AM | 16.98 | 16.58 | 14.74 | X | 15.48 | 13.30 |
7 | 16.14 | 1,00 | Ida Nørgaard -04 | K - Kolding KFUM | X | 14.20 | 16.14 | 14.83 | 13.07 | 13.60 |
8 | 13.45 | Trine Tanggaard -03 | K - Esbjerg AM | X | 12.28 | 11.76 | 13.45 | 12.90 | 12.00 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | #1 | Emilie Mejls Ramsgaard -01 | K - AK Holstebro | |
2 | #1 | Lise Lotte Jepsen -00 | K - Aabenraa IG | |
3 | #1 | Nanna Tveen Høgsjerg -03 | K - Skive AM | |
4 | #1 | Ida Nørgaard -04 | K - Kolding KFUM | |
5 | #1 | Mathilde A. Hansen -03 | K - Esbjerg AM | |
6 | #1 | Therese Johansen -99 | K - Århus Frem Atletik | |
8 | #2 | Helle Guldborg Nielsen -70 | K - Aabenraa IG | |
9 | #2 | Trine Tanggaard -03 | K - Esbjerg AM |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | #1 | Emilie Mejls Ramsgaard -01 | K - AK Holstebro | |
2 | #1 | Mathilde A. Hansen -03 | K - Esbjerg AM | |
3 | #1 | Ida Nørgaard -04 | K - Kolding KFUM | |
4 | #1 | Nanna Tveen Høgsjerg -03 | K - Skive AM | |
5 | #1 | Lise Lotte Jepsen -00 | K - Aabenraa IG | |
6 | #1 | Therese Johansen -99 | K - Århus Frem Atletik | |
7 | #2 | Trine Tanggaard -03 | K - Esbjerg AM | |
8 | #2 | Helle Guldborg Nielsen -70 | K - Aabenraa IG |