ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Balleup
19-20 jan., 2019
Arrangør: Ballerup AK
Længdespring • Finale • Piger 14-15 år • Søndag kl. 14:35
Planke
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 8
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5.26 | Nanna Grubert -04 | Ballerup AK | 4.72 | 4.89 | 5.26 | 4.91 | 4.86 | X |
2 | 5.17 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta | X | X | 5.17 | 5.12 | 5.11 | X |
3 | 4.79 | Sarah Rasmussen -04 | HG ATM | 4.48 | 4.67 | 4.32 | 4.58 | 4.70 | 4.79 |
4 | 4.76 | Ashley Gnanogoh -05 | Ballerup AK | 4.73 | X | 4.76 | 4.62 | 4.64 | 4.66 |
5 | 4.70 | Filipa Roug -05 | Ballerup AK | 4.51 | 4.70 | X | X | X | 4.12 |
6 | 4.64 | Ida-Marie Skøt Nielsen -04 | HG ATM | 4.55 | 4.42 | 4.59 | 4.52 | 4.64 | 4.41 |
7 | 4.57 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | Sparta | 4.48 | 4.51 | 4.41 | 4.32 | 4.57 | 4.50 |
8 | 4.56 | Stine Baandrup Tingbæk -05 | Ballerup AK | 4.18 | 4.35 | 4.56 | 4.37 | 3.98 | 4.29 |
9 | 4.42 | Johanna C. B. Jessen -05 | Sparta | X | X | 4.42 | |||
10 | 4.35 | Alvilde Lawaetz -05 | Slagelse Atletik DELTA | X | 4.35 | 4.26 | |||
11 | 4.35 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | Sparta | 4.35 | X | X | |||
12 | 4.28 | Thea Lei Hansgaard -05 | Trongårdens IF | X | X | 4.28 | |||
13 | 4.27 | Zara Unal -05 | Herlev Atletik | 4.04 | 4.27 | 4.10 | |||
14 | 4.24 | Solvej Møller -05 | Greve Atletik | 4.24 | 4.08 | 3.86 | |||
15 | 4.19 | Signe von Rosen -04 | Bagsværd AC | 4.19 | 3.88 | 4.09 | |||
16 | 4.16 | Emilie Voigt -05 | Sparta | X | 4.16 | X | |||
17 | 4.12 | Signe Juhl Laursen -05 | Sparta | X | X | 4.12 | |||
18 | 4.06 | Vilma Bahne Jessen -05 | Frederiksberg IF | 3.59 | 4.01 | 4.06 | |||
19 | 3.91 | Anna E B Pedersen -05 | Sparta | 3.91 | 3.50 | X | |||
20 | 3.82 | Josefine Hostrup Langkjær -04 | Sparta | X | X | 3.82 | |||
21 | 3.78 | Signe Hammers Christoffersen -05 | IK Hellas | 3.59 | 3.78 | 3.75 | |||
NM | Pauline Bennett Thorup -04 | Trongårdens IF | X | X | X | ||||
NM | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | Sparta | X | X | X |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3.88 | Signe Hammers Christoffersen -05 | IK Hellas | 200 | |
2 | 4.84 | Emilie Voigt -05 | Sparta | 273 | |
3 | Anna E B Pedersen -05 | Sparta | 250 | ||
4 | 4.78 | Ida-Marie Skøt Nielsen -04 | HG ATM | 168 | |
5 | Zara Unal -05 | Herlev Atletik | 166 | ||
6 | 4.43 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | Sparta | 296 | |
7 | 10.40 | Stine Baandrup Tingbæk -05 | Ballerup AK | 71 | |
8 | 4.51 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | Sparta | 255 | |
9 | 4.00 | Signe von Rosen -04 | Bagsværd AC | 32 | |
10 | 5.06 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta | 258 | |
11 | 4.62 | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | Sparta | 360 | |
12 | 4.76 | Josefine Hostrup Langkjær -04 | Sparta | 292 | |
13 | DNS | Helena Reijnen -05 | Sparta | 282 | |
14 | 4.40 | Vilma Bahne Jessen -05 | Frederiksberg IF | 114 | |
15 | 4.62 | Sarah Rasmussen -04 | HG ATM | 172 | |
16 | 4.63 | Thea Lei Hansgaard -05 | Trongårdens IF | 353 | |
17 | Signe Juhl Laursen -05 | Sparta | 332 | ||
18 | Solvej Møller -05 | Greve Atletik | 147 | ||
19 | Nanna Grubert -04 | Ballerup AK | 61 | ||
20 | 4.53 | Ashley Gnanogoh -05 | Ballerup AK | 38 | |
21 | 4.59 | Filipa Roug -05 | Ballerup AK | 47 | |
22 | 4.49 | Pauline Bennett Thorup -04 | Trongårdens IF | 352 | |
23 | 4.66 | Johanna C. B. Jessen -05 | Sparta | 290 | |
24 | 4.32 | Alvilde Lawaetz -05 | Slagelse Atletik DELTA | 237 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 10.40 | Stine Baandrup Tingbæk -05 | Ballerup AK | 71 | |
2 | 5.06 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta | 258 | |
3 | 4.84 | Emilie Voigt -05 | Sparta | 273 | |
4 | 4.78 | Ida-Marie Skøt Nielsen -04 | HG ATM | 168 | |
5 | 4.76 | Josefine Hostrup Langkjær -04 | Sparta | 292 | |
6 | 4.66 | Johanna C. B. Jessen -05 | Sparta | 290 | |
7 | 4.63 | Thea Lei Hansgaard -05 | Trongårdens IF | 353 | |
8 | 4.62 | Sarah Rasmussen -04 | HG ATM | 172 | |
9 | 4.62 | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | Sparta | 360 | |
10 | 4.59 | Filipa Roug -05 | Ballerup AK | 47 | |
11 | 4.53 | Ashley Gnanogoh -05 | Ballerup AK | 38 | |
12 | 4.51 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | Sparta | 255 | |
13 | 4.49 | Pauline Bennett Thorup -04 | Trongårdens IF | 352 | |
14 | 4.43 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | Sparta | 296 | |
15 | 4.40 | Vilma Bahne Jessen -05 | Frederiksberg IF | 114 | |
16 | 4.32 | Alvilde Lawaetz -05 | Slagelse Atletik DELTA | 237 | |
17 | 4.00 | Signe von Rosen -04 | Bagsværd AC | 32 | |
18 | 3.88 | Signe Hammers Christoffersen -05 | IK Hellas | 200 | |
19 | Nanna Grubert -04 | Ballerup AK | 61 | ||
20 | Solvej Møller -05 | Greve Atletik | 147 | ||
21 | Zara Unal -05 | Herlev Atletik | 166 | ||
22 | Anna E B Pedersen -05 | Sparta | 250 | ||
23 | Signe Juhl Laursen -05 | Sparta | 332 | ||
24 | DNS | Helena Reijnen -05 | Sparta | 282 |