Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
17-18 aug., 2019
Arrangør: Sparta
Længdespring • Finale • Kvinder senior • Søndag kl. 13:00
Planke
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 8
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5.99 (w:+1.0) | Isabell Paprotny -97 | Esbjerg Atletik og Motion | 5.83 +0.4 | 5.80 +0.0 | 5.74 +1.0 | X | X | 5.99 +1.0 |
2 | 5.73 (w:+0.9) | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 4.85 +0.0 | X | 5.73 +0.9 | 5.59 +1.2 | 4.96 +0.0 | 5.42 +1.2 |
3 | 5.68 (w:+0.7) | Stella Jørgensen -96 | Aarhus 1900 | X | 5.67 +0.3 | 5.56 +0.0 | X | 5.48 +0.4 | 5.68 +0.7 |
4 | 5.57 (w:-0.1) | Moa Ullgren -96 | SWE-Athletics 24 Seven SK | X | 5.57 -0.1 | 5.52 +2.8 | 5.57 +0.0 | X | 4.17 +2.5 |
5 | 5.34 (w:+0.5) | Laura Tølløse -97 | Sparta Atletik og Motion | X | 5.33 +0.0 | 4.98 +0.0 | X | 5.34 +0.5 | 5.22 +3.2 |
6 | 5.30 (w:+0.0) | Anja Olsson -01 | SWE-Malmö AI | X | 5.30 +0.0 | 5.30 +0.6 | 3.72 +1.9 | X | X |
7 | 5.24 (w:-0.1) | Nickoline Skifter Andersen -98 | Sparta Atletik og Motion | 5.23 +1.2 | 4.93 -0.4 | 5.24 -0.1 | 5.13 +1.1 | 5.13 +1.9 | 5.24 +2.0 |
8 | 5.17 (w:+1.8) | Mathilde Zeuthen -99 | Københavns IF | 5.17 +1.8 | X | 3.82 +0.0 | X | 5.06 +0.9 | X |
9 | 5.13 (w:+0.5) | Ditte Schmidt -97 | Sparta Atletik og Motion | X | 5.13 +0.5 | 4.93 +0.0 | |||
10 | 5.10 (w:+0.0) | Rikke Andersen -98 | Sparta Atletik og Motion | 5.04 +0.0 | 5.10 +0.0 | 5.00 -0.5 | |||
11 | 4.93 (w:+0.2) | Louise Bach Moore -01 | Sparta Atletik og Motion | X | 4.93 +0.2 | X | |||
12 | 4.92 (w:+1.0) | Victoria Lee Lendal -02 | Sparta Atletik og Motion | X | X | 4.92 +1.0 | |||
13 | 4.89 (w:+0.1) | Maria Skov Kragh -01 | Sparta Atletik og Motion | X | 4.87 +0.0 | 4.89 +0.1 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 5.28 | Ditte Schmidt -97 | Sparta Atletik og Motion | 382 | |
2 | 5.53 | Nickoline Skifter Andersen -98 | Sparta Atletik og Motion | 455 | |
3 | 5.71 | Stella Jørgensen -96 | Aarhus 1900 | 525 | |
4 | 5.31 | Rikke Andersen -98 | Sparta Atletik og Motion | 469 | |
5 | 5.96 | Laura Tølløse -97 | Sparta Atletik og Motion | 430 | |
6 | 5.28 | Maria Skov Kragh -01 | Sparta Atletik og Motion | 531 | |
7 | 5.46 | Mathilde Zeuthen -99 | Københavns IF | 276 | |
8 | Victoria Lee Lendal -02 | Sparta Atletik og Motion | 490 | ||
9 | Anja Olsson -01 | SWE-Malmö AI | 296 | ||
10 | 5.94 | Isabell Paprotny -97 | Esbjerg Atletik og Motion | 79 | |
11 | 5.87 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 137 | |
12 | 5.54 | Louise Bach Moore -01 | Sparta Atletik og Motion | 436 | |
13 | 5.96 | Moa Ullgren -96 | SWE-Athletics 24 Seven SK | 35 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 5.96 | Moa Ullgren -96 | SWE-Athletics 24 Seven SK | 35 | |
2 | 5.96 | Laura Tølløse -97 | Sparta Atletik og Motion | 430 | |
3 | 5.94 | Isabell Paprotny -97 | Esbjerg Atletik og Motion | 79 | |
4 | 5.87 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 137 | |
5 | 5.71 | Stella Jørgensen -96 | Aarhus 1900 | 525 | |
6 | 5.54 | Louise Bach Moore -01 | Sparta Atletik og Motion | 436 | |
7 | 5.53 | Nickoline Skifter Andersen -98 | Sparta Atletik og Motion | 455 | |
8 | 5.46 | Mathilde Zeuthen -99 | Københavns IF | 276 | |
9 | 5.31 | Rikke Andersen -98 | Sparta Atletik og Motion | 469 | |
10 | 5.28 | Ditte Schmidt -97 | Sparta Atletik og Motion | 382 | |
11 | 5.28 | Maria Skov Kragh -01 | Sparta Atletik og Motion | 531 | |
12 | Anja Olsson -01 | SWE-Malmö AI | 296 | ||
13 | Victoria Lee Lendal -02 | Sparta Atletik og Motion | 490 |