ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Balleup
19-20 jan., 2019
Arrangør: Ballerup AK
60 meter • Indl. • Piger 18-19 år • Lørdag kl. 11:20
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 6
# | Q | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:X | |||||
1 | Q | 8.18 | Ida Beiter Bomme -01 | Sparta | .174 |
2 | q | 8.27 | Maria Skov Kragh -01 | Sparta | .267 |
3 | q | 8.48 | Andrea Øbro Jacbobsen -01 | Frederiksberg IF | .475 |
4 | q | 8.58 | Jasmin Boe Rasmussen -00 | Greve Atletik | .578 |
HEAT 2 • w:X | |||||
1 | Q | 8.20 | Alberte Riber Jakobsen -01 | Hvidovre AM | .191 |
2 | q | 8.27 | Olivia Thorsgaard -00 | Sparta | .264 |
3 | q | 8.31 | Ida Lønne Jespersen -00 | Ballerup AK | .306 |
4 | q | 8.59 | Lili Kökény -01 | Sparta | .590 |
5 | 9.23 | Yasmine Abbouch -01 | Sparta | .228 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
3 | 8.15 | Ida Beiter Bomme -01 | Sparta | 284 | |
4 | 8.59 | Jasmin Boe Rasmussen -00 | Greve Atletik | 141 | |
5 | 8.28 | Maria Skov Kragh -01 | Sparta | 316 | |
6 | 8.50 | Andrea Øbro Jacbobsen -01 | Frederiksberg IF | 85 | |
HEAT 2 | |||||
3 | 8.50 | Ida Lønne Jespersen -00 | Ballerup AK | 49 | |
4 | Alberte Riber Jakobsen -01 | Hvidovre AM | 182 | ||
5 | 9.39 | Yasmine Abbouch -01 | Sparta | 350 | |
6 | 8.01 | Olivia Thorsgaard -00 | Sparta | 323 | |
7 | 8.36 | Lili Kökény -01 | Sparta | 301 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 8.01 | Olivia Thorsgaard -00 | Sparta | 323 | |
2 | 8.15 | Ida Beiter Bomme -01 | Sparta | 284 | |
3 | 8.28 | Maria Skov Kragh -01 | Sparta | 316 | |
4 | 8.36 | Lili Kökény -01 | Sparta | 301 | |
5 | 8.50 | Ida Lønne Jespersen -00 | Ballerup AK | 49 | |
6 | 8.50 | Andrea Øbro Jacbobsen -01 | Frederiksberg IF | 85 | |
7 | 8.59 | Jasmin Boe Rasmussen -00 | Greve Atletik | 141 | |
8 | 9.39 | Yasmine Abbouch -01 | Sparta | 350 | |
9 | Alberte Riber Jakobsen -01 | Hvidovre AM | 182 | ||
10 | 8.23 | DNS | Louise Bach Moore -01 | Sparta | 304 |