Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2019
Arrangør: Amager AC
Længdespring • Finale • Piger 10-11 år • Lørdag kl. 14:30
1 meter zoneafsæt
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 6
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||||
3 | 4.11 (w:+2.2) | Amalie Hesthaven -08 | Gentofte IK | 3.95 +3.2 | 3.99 X | 3.89 +3.4 | 4.01 +0.5 | 3.99 +3.4 | 4.11 +2.2 |
4 | 4.01 (w:+3.1) | Louise Lehman Jensen -08 | Frederiksberg IF | 3.73 +2.6 | 3.82 +2.3 | 3.32 +2.2 | 3.95 +4.3 | 4.01 +3.1 | 4.00 +3.2 |
8 | 3.78 (w:+3.0) | Vilma Viggers Fabild -08 | Frederiksberg IF | 3.73 +3.8 | 3.42 +1.6 | 3.78 +3.0 | 3.64 +2.2 | 3.77 +2.4 | 3.76 +2.2 |
9 | 3.73 (w:+3.7) | Smilla Wilsborg Slatanach -08 | FIF Hillerød | 3.38 +1.9 | 3.47 +1.9 | 3.60 +0.3 | 3.52 +1.1 | X | 3.73 +3.7 |
10 | 3.58 (w:-1.2) | Johanne Marie Lilleøre -08 | Amager AC | 3.58 -1.2 | 3.55 +1.6 | 3.55 +2.4 | 3.50 +2.5 | 3.57 +2.5 | 3.50 +0.0 |
14 | 3.27 (w:+2.2) | Helena Holm Lund -08 | FRO-Bragdid | 3.27 +2.2 | 2.96 +1.1 | 3.22 +2.8 | 3.21 +1.6 | 3.10 +2.2 | 3.15 +4.1 |
15 | 3.20 (w:+2.2) | Hannah Damborg -09 | Bagsværd AC | 3.18 +2.4 | 3.20 +2.2 | 3.04 +1.8 | |||
16 | 3.20 (w:+2.9) | Siri Nissen Thyrsted -08 | Amager AC | 3.20 +2.9 | 2.98 +1.0 | 3.09 +1.7 | |||
19 | 3.11 (w:+2.9) | Flora Høgh Sander -09 | Amager AC | 3.07 +2.2 | 2.98 +2.4 | 3.11 +2.9 | |||
22 | 3.00 (w:+0.3) | Emilia Milt Mikkelsen -09 | Ballerup AK | 2.93 +2.7 | 2.87 +1.1 | 3.00 +0.3 | |||
23 | 2.82 (w:+1.2) | Heiða Jacobsen -08 | FRO-Bragdid | 2.82 +1.2 | 2.61 +2.6 | 2.76 +0.0 | |||
24 | 2.81 (w:+1.2) | Amalie Gedsø Færge -09 | Ballerup AK | 2.62 +1.7 | 2.81 +1.2 | 2.61 +3.1 | |||
27 | 2.77 (w:+1.8) | Signe Lender Ringgaard -09 | Bagsværd AC | 2.61 +2.3 | 2.77 +1.8 | 2.61 +2.6 | |||
28 | 2.70 (w:+0.0) | Liva Johansson -09 | Bagsværd AC | 2.70 +0.0 | X | 2.67 +3.2 | |||
29 | 2.61 (w:+2.7) | Aia Tøfting Kongsgaard -09 | Bagsværd AC | 2.61 +2.7 | 2.40 +1.8 | 2.33 +1.7 | |||
30 | 2.24 (w:+4.3) | Nora El Hassouni -09 | Bagsværd AC | 2.24 +4.3 | 2.18 +0.9 | X | |||
HEAT 2 | |||||||||
1 | 4.19 (w:-0.6) | Emma King -08 | Københavns IF | 4.05 +0.0 | 4.09 -1.4 | 4.19 -0.6 | 4.08 +1.2 | 3.90 -0.3 | 3.94 +0.3 |
2 | 4.12 (w:+0.3) | Elin Lundberg -08 | SWE-IF Kronan | 4.05 -1.5 | 4.12 +0.3 | 4.08 -1.4 | 3.95 -1.2 | 3.96 -0.9 | X |
5 | 3.97 (w:-1.1) | Ashanti Johansen -08 | Korsør AM | 3.97 -1.1 | 3.87 +0.0 | 3.88 +0.5 | 3.95 +0.0 | 3.72 +0.6 | X |
6 | 3.97 (w:-1.1) | Sofie Skovgaard Olesen -08 | Greve Atletik | 3.69 +0.3 | 3.37 +0.9 | 3.80 +0.3 | 3.65 +0.0 | 3.90 -1.7 | 3.97 -1.1 |
7 | 3.80 (w:-1.4) | Claire Scott -08 | Korsør AM | 3.70 -1.8 | 3.50 -1.2 | 3.72 +0.0 | X | 3.80 -1.4 | 3.54 +0.0 |
11 | 3.47 (w:-0.9) | Leila Faljic -08 | Greve Atletik | 3.37 -0.1 | 3.47 -0.9 | 3.25 -0.9 | 3.39 -0.5 | 3.41 -1.1 | 3.47 -0.2 |
12 | 3.32 (w:-1.7) | Klara Hatini Pedersen -08 | Københavns IF | 3.23 -0.7 | 3.24 -0.3 | 3.32 -1.7 | |||
13 | 3.28 (w:-0.1) | Johanne Ellesøe Petersen -08 | Slagelse Atletik DELTA | 3.28 -0.1 | 3.14 -0.7 | 3.11 +0.0 | |||
17 | 3.17 (w:-0.7) | Anna Lønborg -09 | Københavns IF | 3.04 +1.1 | 3.17 -0.7 | 3.14 -0.6 | |||
18 | 3.13 (w:-1.6) | Isabella Bonde -08 | Københavns IF | 2.52 +0.0 | 3.13 -1.6 | 2.69 +0.0 | |||
20 | 3.05 (w:-1.5) | Louise Plamboeck -08 | IK Olympia | 2.98 +0.1 | 3.05 -1.5 | 2.90 +0.0 | |||
21 | 3.02 (w:-0.1) | Sophie Filtenborg Brandt -09 | Københavns IF | 2.75 +0.0 | 3.02 -0.1 | 2.99 -1.6 | |||
25 | 2.80 (w:+0.0) | Lærke Pelsen -09 | Viking Atletik | 2.80 +0.0 | 2.48 -0.7 | 2.60 -1.7 | |||
26 | 2.79 (w:+0.0) | Ronja Revall -09 | Greve Atletik | 2.51 +0.0 | 2.79 +0.0 | 2.52 -1.0 |
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4.19 (w:-0.6) | Emma King -08 | Københavns IF | 4.05 +0.0 | 4.09 -1.4 | 4.19 -0.6 | 4.08 +1.2 | 3.90 -0.3 | 3.94 +0.3 |
2 | 4.12 (w:+0.3) | Elin Lundberg -08 | SWE-IF Kronan | 4.05 -1.5 | 4.12 +0.3 | 4.08 -1.4 | 3.95 -1.2 | 3.96 -0.9 | X |
3 | 4.11 (w:+2.2) | Amalie Hesthaven -08 | Gentofte IK | 3.95 +3.2 | 3.99 X | 3.89 +3.4 | 4.01 +0.5 | 3.99 +3.4 | 4.11 +2.2 |
4 | 4.01 (w:+3.1) | Louise Lehman Jensen -08 | Frederiksberg IF | 3.73 +2.6 | 3.82 +2.3 | 3.32 +2.2 | 3.95 +4.3 | 4.01 +3.1 | 4.00 +3.2 |
5 | 3.97 (w:-1.1) | Ashanti Johansen -08 | Korsør AM | 3.97 -1.1 | 3.87 +0.0 | 3.88 +0.5 | 3.95 +0.0 | 3.72 +0.6 | X |
6 | 3.97 (w:-1.1) | Sofie Skovgaard Olesen -08 | Greve Atletik | 3.69 +0.3 | 3.37 +0.9 | 3.80 +0.3 | 3.65 +0.0 | 3.90 -1.7 | 3.97 -1.1 |
7 | 3.80 (w:-1.4) | Claire Scott -08 | Korsør AM | 3.70 -1.8 | 3.50 -1.2 | 3.72 +0.0 | X | 3.80 -1.4 | 3.54 +0.0 |
8 | 3.78 (w:+3.0) | Vilma Viggers Fabild -08 | Frederiksberg IF | 3.73 +3.8 | 3.42 +1.6 | 3.78 +3.0 | 3.64 +2.2 | 3.77 +2.4 | 3.76 +2.2 |
9 | 3.73 (w:+3.7) | Smilla Wilsborg Slatanach -08 | FIF Hillerød | 3.38 +1.9 | 3.47 +1.9 | 3.60 +0.3 | 3.52 +1.1 | X | 3.73 +3.7 |
10 | 3.58 (w:-1.2) | Johanne Marie Lilleøre -08 | Amager AC | 3.58 -1.2 | 3.55 +1.6 | 3.55 +2.4 | 3.50 +2.5 | 3.57 +2.5 | 3.50 +0.0 |
11 | 3.47 (w:-0.9) | Leila Faljic -08 | Greve Atletik | 3.37 -0.1 | 3.47 -0.9 | 3.25 -0.9 | 3.39 -0.5 | 3.41 -1.1 | 3.47 -0.2 |
12 | 3.32 (w:-1.7) | Klara Hatini Pedersen -08 | Københavns IF | 3.23 -0.7 | 3.24 -0.3 | 3.32 -1.7 | |||
13 | 3.28 (w:-0.1) | Johanne Ellesøe Petersen -08 | Slagelse Atletik DELTA | 3.28 -0.1 | 3.14 -0.7 | 3.11 +0.0 | |||
14 | 3.27 (w:+2.2) | Helena Holm Lund -08 | FRO-Bragdid | 3.27 +2.2 | 2.96 +1.1 | 3.22 +2.8 | 3.21 +1.6 | 3.10 +2.2 | 3.15 +4.1 |
15 | 3.20 (w:+2.2) | Hannah Damborg -09 | Bagsværd AC | 3.18 +2.4 | 3.20 +2.2 | 3.04 +1.8 | |||
16 | 3.20 (w:+2.9) | Siri Nissen Thyrsted -08 | Amager AC | 3.20 +2.9 | 2.98 +1.0 | 3.09 +1.7 | |||
17 | 3.17 (w:-0.7) | Anna Lønborg -09 | Københavns IF | 3.04 +1.1 | 3.17 -0.7 | 3.14 -0.6 | |||
18 | 3.13 (w:-1.6) | Isabella Bonde -08 | Københavns IF | 2.52 +0.0 | 3.13 -1.6 | 2.69 +0.0 | |||
19 | 3.11 (w:+2.9) | Flora Høgh Sander -09 | Amager AC | 3.07 +2.2 | 2.98 +2.4 | 3.11 +2.9 | |||
20 | 3.05 (w:-1.5) | Louise Plamboeck -08 | IK Olympia | 2.98 +0.1 | 3.05 -1.5 | 2.90 +0.0 | |||
21 | 3.02 (w:-0.1) | Sophie Filtenborg Brandt -09 | Københavns IF | 2.75 +0.0 | 3.02 -0.1 | 2.99 -1.6 | |||
22 | 3.00 (w:+0.3) | Emilia Milt Mikkelsen -09 | Ballerup AK | 2.93 +2.7 | 2.87 +1.1 | 3.00 +0.3 | |||
23 | 2.82 (w:+1.2) | Heiða Jacobsen -08 | FRO-Bragdid | 2.82 +1.2 | 2.61 +2.6 | 2.76 +0.0 | |||
24 | 2.81 (w:+1.2) | Amalie Gedsø Færge -09 | Ballerup AK | 2.62 +1.7 | 2.81 +1.2 | 2.61 +3.1 | |||
25 | 2.80 (w:+0.0) | Lærke Pelsen -09 | Viking Atletik | 2.80 +0.0 | 2.48 -0.7 | 2.60 -1.7 | |||
26 | 2.79 (w:+0.0) | Ronja Revall -09 | Greve Atletik | 2.51 +0.0 | 2.79 +0.0 | 2.52 -1.0 | |||
27 | 2.77 (w:+1.8) | Signe Lender Ringgaard -09 | Bagsværd AC | 2.61 +2.3 | 2.77 +1.8 | 2.61 +2.6 | |||
28 | 2.70 (w:+0.0) | Liva Johansson -09 | Bagsværd AC | 2.70 +0.0 | X | 2.67 +3.2 | |||
29 | 2.61 (w:+2.7) | Aia Tøfting Kongsgaard -09 | Bagsværd AC | 2.61 +2.7 | 2.40 +1.8 | 2.33 +1.7 | |||
30 | 2.24 (w:+4.3) | Nora El Hassouni -09 | Bagsværd AC | 2.24 +4.3 | 2.18 +0.9 | X |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
1 | Johanne Marie Lilleøre -08 | Amager AC | 47 | ||
2 | Vilma Viggers Fabild -08 | Frederiksberg IF | 260 | ||
3 | Nora El Hassouni -09 | Bagsværd AC | 118 | ||
4 | Heiða Jacobsen -08 | FRO-Bragdid | 163 | ||
5 | Smilla Wilsborg Slatanach -08 | FIF Hillerød | 201 | ||
6 | Emilia Milt Mikkelsen -09 | Ballerup AK | 135 | ||
7 | Aia Tøfting Kongsgaard -09 | Bagsværd AC | 89 | ||
8 | Helena Holm Lund -08 | FRO-Bragdid | 164 | ||
9 | Amalie Gedsø Færge -09 | Ballerup AK | 129 | ||
10 | 2.66 | Signe Lender Ringgaard -09 | Bagsværd AC | 123 | |
11 | 2.93 | Flora Høgh Sander -09 | Amager AC | 39 | |
12 | 2.95 | Liva Johansson -09 | Bagsværd AC | 111 | |
13 | 3.20 | Hannah Damborg -09 | Bagsværd AC | 100 | |
14 | 3.29 | Siri Nissen Thyrsted -08 | Amager AC | 77 | |
15 | 3.89 | Amalie Hesthaven -08 | Gentofte IK | 274 | |
16 | 4.00 | Louise Lehman Jensen -08 | Frederiksberg IF | 241 | |
HEAT 2 | |||||
1 | Claire Scott -08 | Korsør AM | 449 | ||
2 | Ronja Revall -09 | Greve Atletik | 303 | ||
3 | DNS | Lisa Sofie Christensen -09 | Holte IF | 344 | |
4 | Klara Hatini Pedersen -08 | Københavns IF | 471 | ||
5 | Louise Plamboeck -08 | IK Olympia | 433 | ||
6 | Elin Lundberg -08 | SWE-IF Kronan | 396 | ||
7 | Ashanti Johansen -08 | Korsør AM | 448 | ||
8 | Anna Lønborg -09 | Københavns IF | 456 | ||
9 | Lærke Pelsen -09 | Viking Atletik | 655 | ||
10 | Leila Faljic -08 | Greve Atletik | 295 | ||
11 | 3.06 | DNS | Benedicte Mathiasen -09 | IK Hellas | 413 |
12 | 3.19 | Isabella Bonde -08 | Københavns IF | 467 | |
13 | 3.30 | Johanne Ellesøe Petersen -08 | Slagelse Atletik DELTA | 514 | |
14 | 3.80 | Sofie Skovgaard Olesen -08 | Greve Atletik | 304 | |
15 | 4.14 | Emma King -08 | Københavns IF | 463 | |
16 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | Københavns IF | 488 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4.14 | Emma King -08 | Københavns IF | 463 | |
2 | 4.00 | Louise Lehman Jensen -08 | Frederiksberg IF | 241 | |
3 | 3.89 | Amalie Hesthaven -08 | Gentofte IK | 274 | |
4 | 3.80 | Sofie Skovgaard Olesen -08 | Greve Atletik | 304 | |
5 | 3.30 | Johanne Ellesøe Petersen -08 | Slagelse Atletik DELTA | 514 | |
6 | 3.29 | Siri Nissen Thyrsted -08 | Amager AC | 77 | |
7 | 3.20 | Hannah Damborg -09 | Bagsværd AC | 100 | |
8 | 3.19 | Isabella Bonde -08 | Københavns IF | 467 | |
9 | 2.95 | Liva Johansson -09 | Bagsværd AC | 111 | |
10 | 2.93 | Flora Høgh Sander -09 | Amager AC | 39 | |
11 | 2.66 | Signe Lender Ringgaard -09 | Bagsværd AC | 123 | |
12 | Johanne Marie Lilleøre -08 | Amager AC | 47 | ||
13 | Aia Tøfting Kongsgaard -09 | Bagsværd AC | 89 | ||
14 | Nora El Hassouni -09 | Bagsværd AC | 118 | ||
15 | Amalie Gedsø Færge -09 | Ballerup AK | 129 | ||
16 | Emilia Milt Mikkelsen -09 | Ballerup AK | 135 | ||
17 | Helena Holm Lund -08 | FRO-Bragdid | 164 | ||
18 | Heiða Jacobsen -08 | FRO-Bragdid | 163 | ||
19 | Smilla Wilsborg Slatanach -08 | FIF Hillerød | 201 | ||
20 | Vilma Viggers Fabild -08 | Frederiksberg IF | 260 | ||
21 | Leila Faljic -08 | Greve Atletik | 295 | ||
22 | Ronja Revall -09 | Greve Atletik | 303 | ||
23 | Elin Lundberg -08 | SWE-IF Kronan | 396 | ||
24 | Louise Plamboeck -08 | IK Olympia | 433 | ||
25 | Ashanti Johansen -08 | Korsør AM | 448 | ||
26 | Claire Scott -08 | Korsør AM | 449 | ||
27 | Anna Lønborg -09 | Københavns IF | 456 | ||
28 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | Københavns IF | 488 | ||
29 | Klara Hatini Pedersen -08 | Københavns IF | 471 | ||
30 | Lærke Pelsen -09 | Viking Atletik | 655 | ||
31 | 3.06 | DNS | Benedicte Mathiasen -09 | IK Hellas | 413 |
32 | DNS | Tilde Ravnsbæk -09 | Greve Atletik | 306 | |
33 | DNS | Lisa Sofie Christensen -09 | Holte IF | 344 |