Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2019
Arrangør: Amager AC
Længdespring • Finale • Piger 12-13 år • Lørdag kl. 12:45
1 meter zoneafsæt
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 6
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||||
3 | 4.31 (w:+3.2) | Selin Ruzhdi -06 | Amager AC | 4.31 +3.2 | 4.24 +0.9 | 4.08 +1.7 | 4.09 +0.8 | 3.95 +0.0 | 4.13 -0.1 |
5 | 4.24 (w:+2.4) | Ada Nissen Thyrsted -06 | Amager AC | 4.24 +2.4 | 4.02 +2.0 | 4.12 +2.3 | 3.85 +1.9 | 3.89 +0.3 | 3.87 -0.5 |
6 | 4.23 (w:+1.3) | Estha Færch -07 | Amager AC | 4.01 -0.1 | 4.10 +1.6 | 4.17 +1.2 | 4.11 +3.0 | 4.09 +1.3 | 4.23 +1.3 |
8 | 4.11 (w:+1.4) | Isabella Kehler Krabbe -06 | Amager AC | 3.96 +4.3 | 3.93 +1.9 | 3.81 +2.7 | X | 4.11 +1.4 | 3.48 +0.1 |
9 | 4.09 (w:+2.9) | Asta Marie Holck Hansen -07 | Frederiksberg IF | 4.04 +0.8 | 4.09 +2.9 | X | X | 3.89 +3.5 | 4.01 +1.3 |
10 | 4.08 (w:+1.8) | Clara Juul Pallesen -06 | Amager AC | X | 3.90 +1.3 | 4.08 +1.8 | 3.50 +1.7 | 3.66 +2.2 | X |
14 | 3.86 (w:+2.2) | Kirstine Ingeborg Th Carstens -06 | Frederiksberg IF | 3.76 +3.5 | 3.86 +2.2 | 3.71 +1.8 | |||
18 | 3.75 (w:+0.1) | Sophia Bosack -06 | Bagsværd AC | 3.75 +0.1 | 3.60 +2.5 | 3.56 +1.5 | |||
19 | 3.62 (w:+1.9) | Ingrid Olivarius Vølund -07 | Bagsværd AC | 3.62 +1.9 | X | 3.40 +0.1 | |||
20 | 3.61 (w:+0.2) | Naja Lildholdt -06 | Amager AC | 3.59 +0.6 | 3.61 +0.2 | 3.35 +0.3 | |||
22 | 3.56 (w:-0.7) | Ida Caroline Mørck -06 | Bagsværd AC | 3.56 -0.7 | 3.37 -0.6 | 3.52 +2.5 | |||
24 | 3.46 (w:+2.1) | Anna Johansson -07 | Bagsværd AC | 3.46 +2.1 | X | X | |||
27 | 3.32 (w:+2.1) | Selma Munk Plum -07 | Frederiksberg IF | 3.32 +2.1 | X | 3.15 +3.5 | |||
28 | 3.29 (w:+0.0) | Ingrid Sander Clausen -06 | Frederiksberg IF | 3.25 +0.1 | 2.91 -0.1 | 3.29 +0.0 | |||
30 | 3.12 (w:+0.2) | Karoline Thillemann Jørgensen -07 | Frederiksberg IF | X | X | 3.12 +0.2 | |||
HEAT 2 | |||||||||
1 | 5.07 (w:+0.0) | Sille Kurylak Hansen -06 | IK Hellas | 4.83 +0.4 | 4.74 +0.9 | 4.89 +0.9 | 4.55 +0.0 | 4.75 +0.0 | 5.07 +0.0 |
2 | 4.65 (w:+0.0) | Celina Hagihara -06 | Københavns IF | 4.49 +0.3 | 4.51 +0.4 | 4.54 +0.9 | 4.40 +0.0 | 4.39 +0.0 | 4.65 +0.0 |
4 | 4.26 (w:+0.1) | Asta Garder -07 | Københavns IF | 4.20 +0.4 | X | 4.26 +0.1 | 4.20 +0.0 | 4.15 +0.1 | 4.11 +0.0 |
7 | 4.18 (w:+0.0) | Elisabeth Elsner -06 | Københavns IF | 4.08 +0.8 | 4.05 +1.0 | 4.15 +0.0 | 4.18 +0.0 | 4.16 +0.4 | 4.18 +0.0 |
11 | 3.97 (w:+0.1) | Frederikke Jørgensen -07 | Viking Atletik | 3.90 +0.9 | 3.70 +0.8 | 3.82 +0.0 | 3.97 +0.1 | X | X |
12 | 3.92 (w:+0.3) | Caroline Ringhofer -06 | Hvidovre AM | 3.91 +0.4 | 3.92 +0.3 | 3.85 +0.0 | 3.83 +0.5 | 3.84 +0.0 | 3.87 +0.0 |
13 | 3.88 (w:+0.0) | Aliya Dahl -07 | Københavns IF | 3.88 +0.0 | 3.74 +0.3 | 2.74 +0.0 | |||
15 | 3.86 (w:+0.6) | Ida Svedenbom -06 | SWE-IF Kronan | 3.86 +0.6 | 3.56 +0.0 | 3.48 +0.0 | |||
16 | 3.79 (w:+0.6) | Liv Håkansson -07 | SWE-IF Kronan | 3.79 +0.6 | 3.69 +1.0 | 3.72 +1.1 | |||
17 | 3.77 (w:+1.2) | Malou Bonde -07 | IK Olympia | 3.54 +0.4 | 3.77 +1.2 | 3.71 +0.2 | |||
21 | 3.59 (w:+1.3) | Frida Revall -06 | Greve Atletik | 3.59 +1.3 | 3.58 +1.0 | 2.26 +0.2 | |||
23 | 3.47 (w:+1.2) | Liva Adelmann Christoffersen -07 | Trongårdens IF | 3.47 +1.2 | 3.27 +0.1 | 3.33 +1.2 | |||
25 | 3.39 (w:+0.2) | Mie Sühler -06 | IK Olympia | 3.37 +0.9 | 3.30 +0.5 | 3.39 +0.2 | |||
26 | 3.38 (w:+0.0) | Cecilia Nielsen -07 | IK Hellas | 3.10 +1.8 | 3.16 +1.2 | 3.38 +0.0 | |||
29 | 3.29 (w:+0.7) | Viola Jensen -06 | Greve Atletik | 3.29 +0.7 | 3.24 +0.0 | 3.08 +0.1 | |||
31 | 2.75 (w:+0.7) | Freruz Leake Elias -06 | IK Olympia | 2.42 +1.0 | X | 2.75 +0.7 |
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5.07 (w:+0.0) | Sille Kurylak Hansen -06 | IK Hellas | 4.83 +0.4 | 4.74 +0.9 | 4.89 +0.9 | 4.55 +0.0 | 4.75 +0.0 | 5.07 +0.0 |
2 | 4.65 (w:+0.0) | Celina Hagihara -06 | Københavns IF | 4.49 +0.3 | 4.51 +0.4 | 4.54 +0.9 | 4.40 +0.0 | 4.39 +0.0 | 4.65 +0.0 |
3 | 4.31 (w:+3.2) | Selin Ruzhdi -06 | Amager AC | 4.31 +3.2 | 4.24 +0.9 | 4.08 +1.7 | 4.09 +0.8 | 3.95 +0.0 | 4.13 -0.1 |
4 | 4.26 (w:+0.1) | Asta Garder -07 | Københavns IF | 4.20 +0.4 | X | 4.26 +0.1 | 4.20 +0.0 | 4.15 +0.1 | 4.11 +0.0 |
5 | 4.24 (w:+2.4) | Ada Nissen Thyrsted -06 | Amager AC | 4.24 +2.4 | 4.02 +2.0 | 4.12 +2.3 | 3.85 +1.9 | 3.89 +0.3 | 3.87 -0.5 |
6 | 4.23 (w:+1.3) | Estha Færch -07 | Amager AC | 4.01 -0.1 | 4.10 +1.6 | 4.17 +1.2 | 4.11 +3.0 | 4.09 +1.3 | 4.23 +1.3 |
7 | 4.18 (w:+0.0) | Elisabeth Elsner -06 | Københavns IF | 4.08 +0.8 | 4.05 +1.0 | 4.15 +0.0 | 4.18 +0.0 | 4.16 +0.4 | 4.18 +0.0 |
8 | 4.11 (w:+1.4) | Isabella Kehler Krabbe -06 | Amager AC | 3.96 +4.3 | 3.93 +1.9 | 3.81 +2.7 | X | 4.11 +1.4 | 3.48 +0.1 |
9 | 4.09 (w:+2.9) | Asta Marie Holck Hansen -07 | Frederiksberg IF | 4.04 +0.8 | 4.09 +2.9 | X | X | 3.89 +3.5 | 4.01 +1.3 |
10 | 4.08 (w:+1.8) | Clara Juul Pallesen -06 | Amager AC | X | 3.90 +1.3 | 4.08 +1.8 | 3.50 +1.7 | 3.66 +2.2 | X |
11 | 3.97 (w:+0.1) | Frederikke Jørgensen -07 | Viking Atletik | 3.90 +0.9 | 3.70 +0.8 | 3.82 +0.0 | 3.97 +0.1 | X | X |
12 | 3.92 (w:+0.3) | Caroline Ringhofer -06 | Hvidovre AM | 3.91 +0.4 | 3.92 +0.3 | 3.85 +0.0 | 3.83 +0.5 | 3.84 +0.0 | 3.87 +0.0 |
13 | 3.88 (w:+0.0) | Aliya Dahl -07 | Københavns IF | 3.88 +0.0 | 3.74 +0.3 | 2.74 +0.0 | |||
14 | 3.86 (w:+2.2) | Kirstine Ingeborg Th Carstens -06 | Frederiksberg IF | 3.76 +3.5 | 3.86 +2.2 | 3.71 +1.8 | |||
15 | 3.86 (w:+0.6) | Ida Svedenbom -06 | SWE-IF Kronan | 3.86 +0.6 | 3.56 +0.0 | 3.48 +0.0 | |||
16 | 3.79 (w:+0.6) | Liv Håkansson -07 | SWE-IF Kronan | 3.79 +0.6 | 3.69 +1.0 | 3.72 +1.1 | |||
17 | 3.77 (w:+1.2) | Malou Bonde -07 | IK Olympia | 3.54 +0.4 | 3.77 +1.2 | 3.71 +0.2 | |||
18 | 3.75 (w:+0.1) | Sophia Bosack -06 | Bagsværd AC | 3.75 +0.1 | 3.60 +2.5 | 3.56 +1.5 | |||
19 | 3.62 (w:+1.9) | Ingrid Olivarius Vølund -07 | Bagsværd AC | 3.62 +1.9 | X | 3.40 +0.1 | |||
20 | 3.61 (w:+0.2) | Naja Lildholdt -06 | Amager AC | 3.59 +0.6 | 3.61 +0.2 | 3.35 +0.3 | |||
21 | 3.59 (w:+1.3) | Frida Revall -06 | Greve Atletik | 3.59 +1.3 | 3.58 +1.0 | 2.26 +0.2 | |||
22 | 3.56 (w:-0.7) | Ida Caroline Mørck -06 | Bagsværd AC | 3.56 -0.7 | 3.37 -0.6 | 3.52 +2.5 | |||
23 | 3.47 (w:+1.2) | Liva Adelmann Christoffersen -07 | Trongårdens IF | 3.47 +1.2 | 3.27 +0.1 | 3.33 +1.2 | |||
24 | 3.46 (w:+2.1) | Anna Johansson -07 | Bagsværd AC | 3.46 +2.1 | X | X | |||
25 | 3.39 (w:+0.2) | Mie Sühler -06 | IK Olympia | 3.37 +0.9 | 3.30 +0.5 | 3.39 +0.2 | |||
26 | 3.38 (w:+0.0) | Cecilia Nielsen -07 | IK Hellas | 3.10 +1.8 | 3.16 +1.2 | 3.38 +0.0 | |||
27 | 3.32 (w:+2.1) | Selma Munk Plum -07 | Frederiksberg IF | 3.32 +2.1 | X | 3.15 +3.5 | |||
28 | 3.29 (w:+0.0) | Ingrid Sander Clausen -06 | Frederiksberg IF | 3.25 +0.1 | 2.91 -0.1 | 3.29 +0.0 | |||
29 | 3.29 (w:+0.7) | Viola Jensen -06 | Greve Atletik | 3.29 +0.7 | 3.24 +0.0 | 3.08 +0.1 | |||
30 | 3.12 (w:+0.2) | Karoline Thillemann Jørgensen -07 | Frederiksberg IF | X | X | 3.12 +0.2 | |||
31 | 2.75 (w:+0.7) | Freruz Leake Elias -06 | IK Olympia | 2.42 +1.0 | X | 2.75 +0.7 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
1 | Asta Marie Holck Hansen -07 | Frederiksberg IF | 213 | ||
2 | Sophia Bosack -06 | Bagsværd AC | 124 | ||
3 | Selma Munk Plum -07 | Frederiksberg IF | 254 | ||
4 | DNS | Regina Araluce -06 | Copenhagen IS | 189 | |
5 | 2.69 | Karoline Thillemann Jørgensen -07 | Frederiksberg IF | 235 | |
6 | 3.12 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | Bagsværd AC | 104 | |
7 | 3.30 | Anna Johansson -07 | Bagsværd AC | 92 | |
8 | 3.34 | Ingrid Sander Clausen -06 | Frederiksberg IF | 231 | |
9 | 3.48 | DNS | Anna-Nova Kronberg Andersen -07 | Amager AC | 20 |
10 | 3.56 | Ida Caroline Mørck -06 | Bagsværd AC | 103 | |
11 | 3.77 | Naja Lildholdt -06 | Amager AC | 66 | |
12 | 4.01 | Kirstine Ingeborg Th Carstens -06 | Frederiksberg IF | 239 | |
13 | 4.06 | Clara Juul Pallesen -06 | Amager AC | 26 | |
14 | 4.17 | Isabella Kehler Krabbe -06 | Amager AC | 45 | |
15 | 4.24 | Ada Nissen Thyrsted -06 | Amager AC | 9 | |
16 | 4.26 | Estha Færch -07 | Amager AC | 37 | |
17 | 4.62 | Selin Ruzhdi -06 | Amager AC | 76 | |
18 | 4.75 | DNS | Sarah Engsig-Karup -06 | Bagsværd AC | 121 |
HEAT 2 | |||||
1 | 3.58 | Aliya Dahl -07 | Københavns IF | 453 | |
2 | 4.40 | Asta Garder -07 | Københavns IF | 458 | |
3 | Caroline Ringhofer -06 | Hvidovre AM | 356 | ||
4 | Cecilia Nielsen -07 | IK Hellas | 414 | ||
5 | 4.73 | Celina Hagihara -06 | Københavns IF | 461 | |
6 | 4.20 | Elisabeth Elsner -06 | Københavns IF | 462 | |
7 | Frederikke Jørgensen -07 | Viking Atletik | 651 | ||
8 | Freruz Leake Elias -06 | IK Olympia | 430 | ||
9 | Frida Revall -06 | Greve Atletik | 287 | ||
10 | Ida Svedenbom -06 | SWE-IF Kronan | 397 | ||
11 | Liv Håkansson -07 | SWE-IF Kronan | 399 | ||
12 | 3.56 | Liva Adelmann Christoffersen -07 | Trongårdens IF | 632 | |
13 | Malou Bonde -07 | IK Olympia | 434 | ||
14 | Mie Sühler -06 | IK Olympia | 436 | ||
15 | 4.73 | Sille Kurylak Hansen -06 | IK Hellas | 426 | |
16 | Viola Jensen -06 | Greve Atletik | 308 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4.73 | Sille Kurylak Hansen -06 | IK Hellas | 426 | |
2 | 4.73 | Celina Hagihara -06 | Københavns IF | 461 | |
3 | 4.62 | Selin Ruzhdi -06 | Amager AC | 76 | |
4 | 4.40 | Asta Garder -07 | Københavns IF | 458 | |
5 | 4.26 | Estha Færch -07 | Amager AC | 37 | |
6 | 4.24 | Ada Nissen Thyrsted -06 | Amager AC | 9 | |
7 | 4.20 | Elisabeth Elsner -06 | Københavns IF | 462 | |
8 | 4.17 | Isabella Kehler Krabbe -06 | Amager AC | 45 | |
9 | 4.06 | Clara Juul Pallesen -06 | Amager AC | 26 | |
10 | 4.01 | Kirstine Ingeborg Th Carstens -06 | Frederiksberg IF | 239 | |
11 | 3.77 | Naja Lildholdt -06 | Amager AC | 66 | |
12 | 3.58 | Aliya Dahl -07 | Københavns IF | 453 | |
13 | 3.56 | Ida Caroline Mørck -06 | Bagsværd AC | 103 | |
14 | 3.56 | Liva Adelmann Christoffersen -07 | Trongårdens IF | 632 | |
15 | 3.34 | Ingrid Sander Clausen -06 | Frederiksberg IF | 231 | |
16 | 3.30 | Anna Johansson -07 | Bagsværd AC | 92 | |
17 | 3.12 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | Bagsværd AC | 104 | |
18 | 2.69 | Karoline Thillemann Jørgensen -07 | Frederiksberg IF | 235 | |
19 | Sophia Bosack -06 | Bagsværd AC | 124 | ||
20 | Selma Munk Plum -07 | Frederiksberg IF | 254 | ||
21 | Asta Marie Holck Hansen -07 | Frederiksberg IF | 213 | ||
22 | Viola Jensen -06 | Greve Atletik | 308 | ||
23 | Frida Revall -06 | Greve Atletik | 287 | ||
24 | Caroline Ringhofer -06 | Hvidovre AM | 356 | ||
25 | Liv Håkansson -07 | SWE-IF Kronan | 399 | ||
26 | Ida Svedenbom -06 | SWE-IF Kronan | 397 | ||
27 | Cecilia Nielsen -07 | IK Hellas | 414 | ||
28 | Malou Bonde -07 | IK Olympia | 434 | ||
29 | Mie Sühler -06 | IK Olympia | 436 | ||
30 | Freruz Leake Elias -06 | IK Olympia | 430 | ||
31 | Frederikke Jørgensen -07 | Viking Atletik | 651 | ||
32 | 4.75 | DNS | Sarah Engsig-Karup -06 | Bagsværd AC | 121 |
33 | 3.48 | DNS | Anna-Nova Kronberg Andersen -07 | Amager AC | 20 |
34 | DNS | Regina Araluce -06 | Copenhagen IS | 189 |