DT Masters, Sjælland syd, 2. runde • Greve Stadion • Greve
13 jun, 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
Glostrup IC/IK Hellas
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 15.93 | 2 | Ole Biering -66 | 100 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 17:30 | |||
2 | 20.12 | 4 | Lisbet Hansen -53 | 19.87 | 100 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 17:30 | ||
3 | DNS | Kirsten Bay -38 | 26.11 | 100 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 17:30 | |||
4 | NM | Sven-Erik Dreisig -51 | 1.90 | Stangspring • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 17:30 | |||
5 | 36.52 | 3 | Michel Lübbers -67 | 38.67 | Hammerkast • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 17:30 | ||
6 | SB | 23.65 | 11 | Anke Hagen -66 | 28.16 | Hammerkast • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 17:30 | |
7 | SB | 25.28 | 9 | Finn Ankerstjerne -36 | 27.36 | Hammerkast • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 17:30 | |
8 | 33.23 | 5 | Karsten Hessilt -53 | Hammerkast • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 17:30 | |||
9 | 33.67 | 4 | Wojciech Bielenica -72 | 36.26 | Spydkast • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 18:00 | ||
10 | 32.56 | 6 | Michel Lübbers -67 | 35.61 | Spydkast • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 18:00 | ||
11 | SB | 35.88 | 3 | Ole Biering -66 | 37.66 | Spydkast • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 18:00 | |
12 | SB | 14.13 | 14 | Lisbet Hansen -53 | 15.68 | Spydkast • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 18:00 | |
13 | 252 | 19.10.23 | 4 | Roald Ammentorp -59 | 20.00.0 | 5000 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 18:30 | |
14 | 240 | 20.56.18 | 13 | Tove Schultz-Lorentzen -60 | 20.26.49 | 5000 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 18:30 | |
15 | NM | Karsten Krog -58 | 1.25 | Højdespring • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 18:30 | |||
16 | SB | 0.89 | 9 | Lisbet Hansen -53 | 0.90 | Højdespring • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 18:30 | |
17 | 31.95 | 6 | Wojciech Bielenica -72 | 35.80 | Diskoskast • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 18:30 | ||
18 | SB | 34.53 | 5 | Michel Lübbers -67 | 35.21 | Diskoskast • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 18:30 | |
19 | SB | 17.20 | 14 | Anke Hagen -66 | 16.61 | Diskoskast • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 18:30 | |
20 | SB | 20.49 | 12 | Finn Ankerstjerne -36 | 22.53 | Diskoskast • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 18:30 | |
21 | 262 | 22.21.18 | 5 | Else Marie Ammentorp -57 | 22.30.0 | 5000 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 18:55 | |
22 | 255 | 22.04.05 | 4 | Anni Vedel -65 | 5000 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 18:55 | ||
23 | 261 | 23.37.41 | 7 | Erling Ammentorp -49 | 23.07.13 | 5000 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 18:55 | |
24 | SB | 3.34 (w:+1.2) | 7 | Sven-Erik Dreisig -51 | 3.12 | Længdespring • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 19:15 | |
25 | SB | 3.24 (w:+1.0) | 8 | Anke Hagen -66 | 3.18 | Længdespring • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 19:15 | |
26 | 52.26 | 6 | Kjeld Cadovius -49 | 43.98 | 200 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 19:30 | ||
27 | 289 | 42.51 | 5 | Tine From Gren -75 | 200 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 19:30 | ||
28 | 32.78 | 3 | Ole Biering -66 | 200 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 19:30 | |||
29 | DNS | Henrik Holmgård -55 | 31.69 | 200 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 19:30 | |||
30 | SB | 9.67 | 5 | Stefan Hagen -65 (GER) | 9.20 | Kuglestød • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 19:30 | |
31 | 9.66 | 6 | Karsten Krog -58 | 9.95 | Kuglestød • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 19:30 | ||
32 | 289 | PB | 6.24 | 14 | Tine From Gren -75 | 6.05 | Kuglestød • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 19:30 |
33 | 7.34 | 12 | Finn Ankerstjerne -36 | 7.45 | Kuglestød • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 19:30 | ||
34 | 7.81 | 10 | Karsten Hessilt -53 | Kuglestød • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 19:30 | |||
35 | 289 | 3.15.02 | 3 | Tine From Gren -75 | 800 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 20:00 | ||
36 | 274 | 3.21.94 | 6 | Jesper Høgsvig -69 | 3.09.39 | 800 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 20:00 | |
37 | 2.55.27 | 6 | GIC/Hellas - M | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 20:45 | |||
38 | 3.25.77 | 5 | GIC/Hellas - K | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Mænd og Kvinder | Tirsdag kl. 20:45 |