DT master, Sjælland, 1. runde • Hillerød Stadion • Hillerød
11 maj, 2022
Arrangør: FIF Hillerød
Glostrup IC/IK Hellas
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 20.17 | 5 | Lisbet Hansen -53 | 100 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:00 | |
2 | 18.24 | 4 | Sven-Erik Dreisig -51 | 100 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:00 | |
3 | 23.29 | 6 | Kjeld Cadovius -49 | 100 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:00 | |
4 | 1.36.66 | 4 | Ivan Jeppesen -46 | 400 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:30 | |
5 | 1.16.30 | 2 | Henrik Holmgård -55 | 400 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:30 | |
6 | 1.35.49 | 3 | Anke Hagen -66 | 400 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:30 | |
7 | 6.16.05 | 4 | Tine From -75 | 1500 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 20:00 | |
8 | DNS | Anni Vedel -65 | 5.59.5 | 1500 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 20:00 | |
9 | 6.25.49 | 12 | Jesper Høgsvig -69 | 5.40.02 | 1500 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 20:00 |
10 | 23.52.69 | 5 | Erling Ammentorp -49 | 22.10.64 | 5000 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:00 |
11 | DNS | Tine From -75 | 5000 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:00 | ||
12 | 22.45.00 | 3 | Anni Vedel -65 | 22.30.0 | 5000 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:00 |
13 | DNS | Alex Henriksen -49 | 22.43.62 | 5000 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:00 | |
14 | 1.35 | 1 | Ole Biering -66 | Højdespring • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:30 | |
15 | 1.15 | 5 | Karsten Krog -58 | Højdespring • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:30 | |
16 | 0.90 | 8 | Lisbet Hansen -53 | Højdespring • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:30 | |
17 | 2.40 | 2 | Ole Biering -66 | Stangspring • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 17:30 | |
18 | DNS | Ole Biering -66 | Længdespring • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:15 | ||
19 | 3.05 (w:+0.8) | 8 | Anke Hagen -66 | Længdespring • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:15 | |
20 | 3.12 (w:+0.2) | 7 | Sven-Erik Dreisig -51 | Længdespring • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:15 | |
21 | 7.40 | 7 | Finn Ankerstjerne -36 | Kuglestød • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:30 | |
22 | 9.85 | 2 | Karsten Krog -58 | Kuglestød • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:30 | |
23 | 7.03 | 11 | Ulla V. Nielsen -51 | Kuglestød • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:30 | |
24 | 7.02 | 11 | Anke Hagen -66 | Kuglestød • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:30 | |
25 | 22.53 | 6 | Finn Ankerstjerne -36 | Diskoskast • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:30 | |
26 | 16.34 | 8 | Ulla V. Nielsen -51 | Diskoskast • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:30 | |
27 | 34.45 | 2 | Wojciech Bielenica -72 | Diskoskast • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:30 | |
28 | 27.36 | 7 | Finn Ankerstjerne -36 | Hammerkast • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 17:30 | |
29 | 26.70 | 8 | Ulla V. Nielsen -51 | Hammerkast • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 17:30 | |
30 | 15.68 | 10 | Lisbet Hansen -53 | Spydkast • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:00 | |
31 | 33.45 | 1 | Wojciech Bielenica -72 | Spydkast • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:00 | |
32 | 3.39.24 | 5 | GIC/HEL K | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 20:45 | |
33 | 2.59.06 | 3 | GIC/HEL M | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 20:45 |