DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
5-6 mar, 2016
Arrangør: Skive AM
Skive AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 496 | 11.54 | 5 | Bjarke Meyer Pedersen -99 | 11.71 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 508 | 9.56 | 2 | Amalie B Kristiansen -99 | 9.55 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 | |
3 | 499 | 10.49 | 6 | Jeppe Espersen -01 | 10.46 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | |
4 | 504 | 10.05 | 5 | Niclas Juul Bennedsgaard -01 | 10.33 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | |
5 | 514 | 2.20 | 8 | August Winther -01 | 2.40 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:15 | |
6 | 513 | 10.31 | 4 | Søren Rahbæk -97 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:45 | ||
7 | 508 | 9.63 | 6 | Amalie B Kristiansen -99 | 9.56 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:40 | |
8 | 504 | 10.14 | 8 | Niclas Juul Bennedsgaard -01 | 10.05 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
9 | 513 | 10.29 | 6 | Søren Rahbæk -97 | 10.31 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:20 | |
10 | 501 | 1.50 | 4 | Katrine Fjerbæk Olsen -01 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:00 | |
11 | 502 | 2.03.40 | 2 | Rasmus Rose-Hansen -99 | 2.01.97 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
12 | 495 | 1.56.89 | 1 | Jacob Ilbjerg Stengaard -94 | 1.53.55 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:25 | |
13 | 512 | 12.25 | 2 | Thomas V. Andersen -97 | Trespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 | ||
14 | 498 | 28.89 | 15 | Ditte Hyldahl Svenningsen -02 | 29.46 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:35 | |
15 | 499 | 27.84 | 15 | Jeppe Espersen -01 | 27.79 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
16 | 497 | 25.11 | 4 | Ala Alfred Mikkelsen -02 | 25.36 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
17 | 505 | 28.66 | 17 | Therese Helk Olesen -99 | 27.34 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 | |
18 | 506 | 9.27.22 | 2 | Jeppe Risvig -01 | 9.23.57 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 19:00 | |
19 | 503 | 9.09.55 | 2 | Sebastian Stensvig -99 | 8.56.65 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 19:15 | |
20 | 495 | PB | 8.49.15 | 1 | Jacob Ilbjerg Stengaard -94 | 8.51.81 | 3000 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 19:30 |
21 | 498 | 8.66 | 6 | Ditte Hyldahl Svenningsen -02 | 8.53 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
22 | 499 | 8.58 | 6 | Jeppe Espersen -01 | 8.73 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:20 | |
23 | 497 | 7.74 | 2 | Ala Alfred Mikkelsen -02 | 7.70 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:20 | |
24 | 500 | 8.40 | 5 | Sarah Kristensen -00 | 8.41 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:40 | |
25 | 508 | 8.08 | 2 | Amalie B Kristiansen -99 | 7.97 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:40 | |
26 | 555 | 7.57 | 5 | Simon Bøhrns Knudsen -99 | 7.54 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 | |
27 | 513 | 7.95 | 7 | Søren Rahbæk -97 | 7.79 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:20 | |
28 | 507 | DNS | Emilie Andersen -98 | 8.52 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:40 | ||
29 | 509 | 7.25 | 3 | Dennis Skødt -94 | 7.26 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:00 | |
30 | 510 | 6.83 | 1 | Morten Dalgaard Madsen -95 | 6.75 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:00 | |
31 | 508 | 8.05 | 3 | Amalie B Kristiansen -99 | 8.08 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:40 | |
32 | 497 | 7.64 | 3 | Ala Alfred Mikkelsen -02 | 7.74 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | |
33 | 509 | 7.25 | 6 | Dennis Skødt -94 | 7.25 | 60 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:05 | |
34 | 510 | 6.78 | 1 | Morten Dalgaard Madsen -95 | 6.83 | 60 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:05 | |
35 | 505 | 1.02.31 | 7 | Therese Helk Olesen -99 | 1.01.04 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:45 | |
36 | 511 | 2.60 | 3 | Maja Clement Frederiksen -98 | Stangspring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:00 | ||
37 | 506 | 4.14.67 | 2 | Jeppe Risvig -01 | 42.12 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:55 | |
38 | 502 | 4.25.65 | 5 | Rasmus Rose-Hansen -99 | 4.17.31 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 | |
39 | 503 | 4.16.45 | 3 | Sebastian Stensvig -99 | 4.05.73 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 | |
40 | 495 | 3.59.53 | 1 | Jacob Ilbjerg Stengaard -94 | 3.51.51 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:35 | |
41 | 516 | DQ | Team Skive -98 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 16:15 | |||
42 | 516 | DNS | Team Skive -98 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 16:25 | |||
43 | 512 | DNS | Thomas V. Andersen -97 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:30 | |||
44 | 516 | DQ | Team Skive -98 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:10 | |||
45 | 516 | 1.45.39 | 4 | Team Skive -98 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:45 | ||
46 | 516 | 1.41.02 | 3 | Team Skive -98 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 18:00 |