DM Ungdom 2022 • Hvidovre Stadion • Hvidovre
10-11 sep, 2022
Arrangør: Hvidovre AM
•
Hvidovre AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 216 | 12.49 | 4 | Jeppe Birk -08✗ | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
2 | 211 | 13.89 | 7 | Christian Rørvig -08✗ | 13.55 | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:45 | |
3 | 226 | 14.38 | 8 | Stefan Freese -08✗ | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
4 | 224 | 15.32 | 8 | Sebastian Kirk Henning -08✗ | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
5 | 217 | 13.59 | 7 | Johan Stenberg Gjerulff-Ebbesen -07✗ | 13.12 | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:45 | |
6 | 206 | 14.55 | 6 | Aimee Rønning Vilhelmsen -07✗ | 14.36 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
7 | 222 | 12.30 | 7 | Pedro Baptista -06✗ | 12.12 | 100 meter • Indl. | Drenge 17 år | Lørdag kl. 13:55 | |
8 | 228 | 12.29 | 8 | Viktor Sigge Greifenstein -06✗ | 11.73 | 100 meter • Indl. | Drenge 17 år | Lørdag kl. 13:55 | |
9 | 208 | SB | 34.72 | 2 | Anne G. Lorenzen -02✗ | 33.31 | Spydkast • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 14:55 |
10 | 229 | 12.86 | 7 | Yousif Saraj -00✗ | 12.51 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:05 | |
11 | 213 | 11.50 | 5 | Dlovan Baker -00✗ | 11.30 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:05 | |
12 | 205 | 11.76 | 7 | Affou Adlouini -02✗ | 11.31 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:05 | |
13 | 223 | SB | 46.29 | 2 | Savannah Linnemand Johansson -07✗ | 45.08 | Hammerkast • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 15:15 |
14 | 225 | 4.33.11 | 5 | Sitotaw Theo Sänger -08✗ | 1500 meter • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 15:35 | ||
15 | 227 | PB | 40.46 | 3 | Tobias Jakobsen -01✗ | 36.41 | Spydkast • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:50 |
16 | 213 | 11.68 | 8 | Dlovan Baker -00✗ | 11.50 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 16:15 | |
17 | 227 | 48.80 | 2 | Tobias Jakobsen -01✗ | 49.64 | Hammerkast • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 16:50 | |
18 | 210 | PB | 42.98 | 2 | Beatrice Kristensen -07✗ | 43.53 | 300 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 17:15 |
19 | 222 | PB | 52.81 | 7 | Pedro Baptista -06✗ | 55.45 | 400 meter • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 17:45 |
20 | 209 | 50.04 | 3 | Annesofie Hartmann -00✗ | 50.09 | Hammerkast • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 18:00 | |
21 | 212 | 52.47 | 2 | Cæcilie HM Thomsen -00✗ | 52.49 | Hammerkast • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 18:00 | |
22 | 221 | DNS | Misja B. Jepsen -01✗ | 59.36 | 400 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 18:10 | ||
23 | 229 | DNS | Yousif Saraj -00✗ | 59.78 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 18:15 | ||
24 | 54.53 | 6 | Hvidovre AM D15✗ | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 18:30 | |||
25 | DQ | Hvidovre AM D17✗ | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 18:50 | ||||
26 | DNF | Hvidovre AM D22✗ | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 19:10 | ||||
27 | 53.42 | 1 | Hvidovre AM P22✗ | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 19:20 | |||
28 | 215 | 20.39 | 1 | Emma Surlykke Mogensen -03✗ | 21.08 | 100 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:10 | |
29 | 225 | 2.11.53 | 1 | Sitotaw Theo Sänger -08✗ | 800 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 12:25 | ||
30 | 214 | 2.40 | 3 | Emma Langball -02✗ | 2.62 | Stangspring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:35 | |
31 | 207 | 3.30 | 1 | Alberte Riber Jakobsen -01✗ | 3.40 | Stangspring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:35 | |
32 | 227 | PB | 32.80 | 4 | Tobias Jakobsen -01✗ | 31.77 | Diskoskast • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:35 |
33 | 211 | 27.99 | 28 | Christian Rørvig -08✗ | 29.15 | 200 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 13:10 | |
34 | 217 | 27.40 | 27 | Johan Stenberg Gjerulff-Ebbesen -07✗ | 27.51 | 200 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 13:10 | |
35 | 206 | 30.13 | 25 | Aimee Rønning Vilhelmsen -07✗ | 30.27 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:30 | |
36 | 210 | 27.17 | 4 | Beatrice Kristensen -07✗ | 27.54 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:30 | |
37 | 219 | 1.87 | 2 | Jonas Strunge -04✗ | 1.88 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:40 | |
38 | 218 | 1.75 | 1 | Jonas Danker Linnemann -00✗ | 1.77 | Højdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:40 | |
39 | 228 | DNS | Viktor Sigge Greifenstein -06✗ | 25.02 | 200 meter • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 13:55 | ||
40 | 220 | 24.29 | 14 | Kasper Birk -06✗ | 200 meter • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 13:55 | ||
41 | 227 | 11.76 | 2 | Tobias Jakobsen -01✗ | 12.02 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:55 | |
42 | 209 | 53.28 | 1 | Annesofie Hartmann -00✗ | 57.57 | Diskoskast • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:55 | |
43 | 212 | 29.88 | 3 | Cæcilie HM Thomsen -00✗ | 32.38 | Diskoskast • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:55 | |
44 | 213 | 23.35 | 9 | Dlovan Baker -00✗ | 22.86 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:50 | |
45 | 205 | 23.57 | 10 | Affou Adlouini -02✗ | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:50 | ||
46 | 221 | DNS | Misja B. Jepsen -01 | 26.44 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 15:00 | ||
47 | 209 | 13.38 | 1 | Annesofie Hartmann -00✗ | 13.82 | Kuglestød • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 15:30 | |
48 | 2.22.61 | 5 | Hvidovre AM D15✗ | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 17:30 | |||
49 | 2.06.85 | 4 | Hvidovre AM D17✗ | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 17:40 |