DM Ungdom 2022 • Hvidovre Stadion • Hvidovre
10-11 sep, 2022
Arrangør: Hvidovre AM
•
Aarhus 1900 AL
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 498 | DNS | Nina Marie Damholt Jensen -08 | 16.06 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
2 | 497 | 16.09 | 8 | Mejse Bjørg Fensten -08✗ | 16.18 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
3 | 500 | 15.33 | 7 | Sara Thisted -07✗ | 14.82 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
4 | 488 | 13.90 | 3 | Johanne Brogaard -08✗ | 13.71 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
5 | 486 | 15.25 | 7 | Frida Toft Haase -07✗ | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
6 | 480 | 27.94 | 10 | Asta Hübertz Christensen -08✗ | 28.02 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:30 | |
7 | 498 | DNS | Nina Marie Damholt Jensen -08 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:30 | |||
8 | 482 | 30.52 | 27 | Caroline Bay von Schimmelmann -08✗ | 30.60 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:30 | |
9 | 497 | 33.11 | 29 | Mejse Bjørg Fensten -08✗ | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
10 | 500 | DNS | Sara Thisted -07✗ | 31.99 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
11 | 488 | 28.43 | 14 | Johanne Brogaard -08✗ | 28.50 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:30 | |
12 | 483 | DNS | Ella Hørsted-Toustrup -08✗ | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:30 | |||
13 | 480 | PB | 43.93 | 3 | Asta Hübertz Christensen -08✗ | 45.93 | 300 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 17:15 |
14 | 498 | DNS | Nina Marie Damholt Jensen -08 | 300 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 17:15 | |||
15 | 480 | 2.30.98 | 4 | Asta Hübertz Christensen -08✗ | 2.26.56 | 800 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 12:10 | |
16 | 491 | 12.37.75 | 3 | Karoline Kalsmose Jakobsen -07✗ | 3000 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 15:10 | ||
17 | 491 | 8.56.34 | 4 | Karoline Kalsmose Jakobsen -07✗ | 8.46.14 | 2000 meter forh. • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 16:30 | |
18 | 482 | 13.92 | 6 | Caroline Bay von Schimmelmann -08✗ | 14.25 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 15 år | Søndag kl. 10:50 | |
19 | 483 | DNS | Ella Hørsted-Toustrup -08✗ | 14.57 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 15 år | Søndag kl. 10:50 | ||
20 | 482 | 53.54 | 6 | Caroline Bay von Schimmelmann -08✗ | 300 meter hæk • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 10:30 | ||
21 | 483 | PB | 51.59 | 5 | Ella Hørsted-Toustrup -08✗ | 58.65 | 300 meter hæk • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 10:30 |
22 | 482 | NM | Caroline Bay von Schimmelmann -08✗ | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 16:30 | ||
23 | 480 | PB | 5.20 (w:+0.0) | 1 | Asta Hübertz Christensen -08✗ | 4.99 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 10:45 |
24 | 498 | DNS | Nina Marie Damholt Jensen -08 | 3.68 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 10:45 | ||
25 | 497 | 3.38 (w:-0.5) | 24 | Mejse Bjørg Fensten -08✗ | 3.68 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 10:45 | |
26 | 500 | PB | 4.06 (w:-0.8) | 19 | Sara Thisted -07✗ | 3.89 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 10:45 |
27 | 488 | PB | 4.67 (w:-0.9) | 7 | Johanne Brogaard -08✗ | 4.42 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 10:45 |
28 | 486 | 3.85 (w:+0.0) | 23 | Frida Toft Haase -07✗ | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 10:45 | ||
29 | 491 | 7.95 (w:+0.0) | 12 | Karoline Kalsmose Jakobsen -07✗ | 7.99 | Trespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 17:35 | |
30 | 486 | 8.15 (w:+0.0) | 11 | Frida Toft Haase -07✗ | Trespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 17:35 | ||
31 | 498 | DNS | Nina Marie Damholt Jensen -08 | 5.61 | Kuglestød • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 11:30 | ||
32 | 497 | 12.41 | 16 | Mejse Bjørg Fensten -08✗ | Diskoskast • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
33 | 488 | 20.00 | 12 | Johanne Brogaard -08✗ | Diskoskast • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
34 | 486 | 16.36 | 15 | Frida Toft Haase -07✗ | Diskoskast • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
35 | 483 | 17.31 | 16 | Ella Hørsted-Toustrup -08✗ | 23.64 | Spydkast • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 13:40 | |
36 | 52.79 | 4 | Aarhus 1900 AL P15✗ | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 18:40 | |||
37 | 2.33.68 | 4 | Aarhus 1900 AL P15✗ | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 17:10 | |||
38 | 502 | 16.89 | 4 | Silje Nyeland Sandholt -06✗ | 16.86 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 17 år | Søndag kl. 10:25 | |
39 | 499 | 16.97 | 4 | Sara Fredslund El Masri -06✗ | 15.70 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 17 år | Søndag kl. 10:25 | |
40 | 502 | 16.42 | 5 | Silje Nyeland Sandholt -06✗ | 16.89 | 100 meter hæk • Finale | Piger 17 år | Søndag kl. 11:35 | |
41 | 499 | DNS | Sara Fredslund El Masri -06 | 16.97 | 100 meter hæk • Finale | Piger 17 år | Søndag kl. 11:35 | ||
42 | 499 | 1.57 | 4 | Sara Fredslund El Masri -06✗ | 1.65 | Højdespring • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 14:20 | |
43 | 494 | PB | 4.92 (w:+0.1) | 5 | Lærke Jønson -06✗ | 4.83 | Længdespring • Finale | Piger 17 år | Søndag kl. 12:15 |
44 | 494 | PB | 10.12 (w:+0.0) | 1 | Lærke Jønson -06✗ | Trespring • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 12:55 | |
45 | DNS | Aarhus 1900 AL P17 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 19:00 | ||||
46 | 2.41.67 | 5 | Aarhus 1900 AL P17✗ | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 17 år | Søndag kl. 17:20 | |||
47 | 505 | 3.20 | 1 | Sophie Bagger Bohn -04✗ | 3.30 | Stangspring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:35 | |
48 | 492 | 5.09 (w:+0.8) | 4 | Klara Winther -03✗ | 5.39 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:40 | |
49 | 495 | 56.70 | 1 | Martha Danneskjold Rasmussen -02✗ | 55.33 | 400 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 18:10 | |
50 | 490 | DNS | Julie Kalstrup Schulz -00 | 15.94 | 100 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 10:10 | ||
51 | 496 | DNS | Mathilde Kreiberg Skou -02 | 14.45 | 100 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 10:10 | ||
52 | 495 | 59.96 | 1 | Martha Danneskjold Rasmussen -02✗ | 58.81 | 400 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 11:00 | |
53 | 490 | DNS | Julie Kalstrup Schulz -00 | 5.02 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:40 | ||
54 | 496 | 5.44 (w:+0.0) | 1 | Mathilde Kreiberg Skou -02✗ | 5.55 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:40 | |
55 | 490 | DNS | Julie Kalstrup Schulz -00 | 10.27 | Kuglestød • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 15:30 | ||
56 | 496 | =SB | 10.08 | 4 | Mathilde Kreiberg Skou -02✗ | 10.08 | Kuglestød • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 15:30 |
57 | 506 | 12.68 | 4 | Theo Gervang -07✗ | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
58 | 503 | 11.77 | 1 | Simon Winther Tørring -07✗ | 11.56 | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:45 | |
59 | 484 | 13.01 | 7 | Emil Winther Tørring -07✗ | 12.91 | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:45 | |
60 | 481 | 12.90 | 6 | Carl Emil Bohn -07✗ | 12.65 | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:45 | |
61 | 503 | 11.74 | 5 | Simon Winther Tørring -07 | 11.77 | 100 meter • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
62 | 493 | 26.31 | 24 | Linus Sørensen -07✗ | 26.82 | 200 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 13:10 | |
63 | 484 | 26.25 | 23 | Emil Winther Tørring -07✗ | 200 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 13:10 | ||
64 | 481 | 26.22 | 22 | Carl Emil Bohn -07✗ | 26.79 | 200 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 13:10 | |
65 | 506 | PB | 40.11 | 7 | Theo Gervang -07✗ | 41.38 | 300 meter • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 17:25 |
66 | 506 | PB | 2.19.37 | 9 | Theo Gervang -07✗ | 2.20.47 | 800 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 12:25 |
67 | 503 | DNS | Simon Winther Tørring -07✗ | 14.51 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
68 | 503 | DNS | Simon Winther Tørring -07✗ | 1.75 | Højdespring • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 15:00 | ||
69 | 484 | 1.57 | 7 | Emil Winther Tørring -07✗ | 1.61 | Højdespring • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 15:00 | |
70 | 481 | 1.54 | 8 | Carl Emil Bohn -07✗ | 1.65 | Højdespring • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 15:00 | |
71 | 503 | 5.36 (w:+0.0) | 2 | Simon Winther Tørring -07✗ | 6.44 | Længdespring • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
72 | 481 | 5.24 (w:+0.0) | 8 | Carl Emil Bohn -07✗ | 5.46 | Længdespring • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
73 | 493 | 10.75 (w:-0.6) | 3 | Linus Sørensen -07✗ | Trespring • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
74 | 481 | 11.16 (w:-1.8) | 1 | Carl Emil Bohn -07✗ | 11.30 | Trespring • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 13:50 | |
75 | 493 | PB | 11.55 | 4 | Linus Sørensen -07✗ | 11.37 | Kuglestød • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 10:15 |
76 | 493 | PB | 44.32 | 2 | Linus Sørensen -07✗ | 43.27 | Spydkast • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 10:30 |
77 | 484 | 36.47 | 6 | Emil Winther Tørring -07✗ | 37.09 | Spydkast • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
78 | 481 | PB | 44.75 | 1 | Carl Emil Bohn -07✗ | 38.98 | Spydkast • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 10:30 |
79 | 47.50 | 4 | Aarhus 1900 AL D15✗ | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 18:30 | |||
80 | 2.12.82 | 2 | Aarhus 1900 AL D15✗ | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 17:30 | |||
81 | 507 | 11.66 | 3 | Tristan Rønn Poulsen -05✗ | 11.53 | 100 meter • Indl. | Drenge 17 år | Lørdag kl. 13:55 | |
82 | 507 | 11.59 | 5 | Tristan Rønn Poulsen -05✗ | 11.66 | 100 meter • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
83 | 507 | 23.27 | 5 | Tristan Rønn Poulsen -05✗ | 23.60 | 200 meter • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 13:55 | |
84 | 489 | PB | 2.07.19 | 3 | Jonathan Alfred Fensten -06✗ | 2.09.43 | 800 meter • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 12:40 |
85 | 489 | 4.37.04 | 14 | Jonathan Alfred Fensten -06✗ | 4.33.93 | 1500 meter • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 12:10 | |
86 | 508 | PB | 1.77 | 3 | Viggo Lind Toustrup -05✗ | 1.72 | Højdespring • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 12:10 |
87 | 478 | 11.51 | 5 | Adam Sandbjerg Lind -05✗ | 12.47 | Kuglestød • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 13:55 | |
88 | 478 | 37.68 | 3 | Adam Sandbjerg Lind -05✗ | 39.32 | Diskoskast • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 15:20 | |
89 | 2.08.08 | 5 | Aarhus 1900 AL D17✗ | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 17:40 | |||
90 | 504 | 12.39 | 7 | Sofus Ingemann Harmsen -03✗ | 12.06 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:45 | |
91 | 504 | 24.93 | 8 | Sofus Ingemann Harmsen -03✗ | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:30 | ||
92 | 487 | DNS | Jens Christiansen -02 | 4.18.8 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
93 | 485 | PB | 4.19.37 | 8 | Frederik Kannegaard -00✗ | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:30 | |
94 | 479 | 4.32.10 | 10 | Andreas Sørensen -02✗ | 4.29.80 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:30 | |
95 | 487 | DNS | Jens Christiansen -02 | 16.21.21 | 5000 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:40 | ||
96 | 479 | PB | 17.29.23 | 7 | Andreas Sørensen -02✗ | 5000 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:40 | |
97 | 501 | 64.76 | 1 | Sebastian Suurballe -02✗ | 66.92 | Spydkast • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:50 |