DM Ungdom 2022 • Hvidovre Stadion • Hvidovre
10-11 sep, 2022
Arrangør: Hvidovre AM
•
Frederiksberg IF AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 120 | DNS | Thor Steinecke Stride -08✗ | Spydkast • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 10:30 | |||
2 | 94 | DNS | April Webber Sørensen -04 | 1.09.06 | 400 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
3 | 119 | 4.19.59 | 9 | Sylvester Windahl -06✗ | 4.15.96 | 1500 meter • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 12:10 | |
4 | 120 | DNS | Thor Steinecke Stride -08 | 14.13 | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
5 | 111 | 12.65 | 4 | Luka Meldgaard -08✗ | 12.47 | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:45 | |
6 | 121 | 13.89 | 5 | Vilma Viggers Fabild -08✗ | 13.69 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
7 | 96 | 13.53 | 3 | Asta Marie Holck Hansen -07✗ | 13.48 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
8 | 115 | 14.47 | 6 | Nanna Trier Svendsen -08✗ | 14.19 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
9 | 110 | 28.28 | 7 | Louise Lehman Jensen -08✗ | 34.06 | Spydkast • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 13:40 | |
10 | 117 | 46.65 | 4 | Nynne Gaarde Høgsbro -06✗ | 54.33 | Hammerkast • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 13:50 | |
11 | 103 | 11.71 | 4 | Frederik Dahl Larsen -06✗ | 11.56 | 100 meter • Indl. | Drenge 17 år | Lørdag kl. 13:55 | |
12 | 112 | SB | 1.57 | 3 | Lydia Kure Friis -06✗ | 1.56 | Højdespring • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 14:20 |
13 | 96 | 13.42 | 5 | Asta Marie Holck Hansen -07✗ | 13.53 | 100 meter • Semi | Piger 15 år | Lørdag kl. 14:30 | |
14 | 113 | 11.57 | 5 | Magnus Antonio Askov-Hansen -03✗ | 11.39 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:45 | |
15 | 118 | 11.79 | 6 | Obed Utshu -04✗ | 11.60 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:45 | |
16 | 90 | 35.46 | 1 | Amalie Molander Pedersen -00✗ | Spydkast • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 14:55 | ||
17 | 91 | 11.46 | 3 | Andreas Bjarnastein Antoft -02✗ | 11.18 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:05 | |
18 | 97 | 5.00.12 | 12 | August Olander -08✗ | 4.48.06 | 1500 meter • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 15:35 | |
19 | 109 | 4.39.09 | 7 | Liam Simonsen -08✗ | 1500 meter • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 15:35 | ||
20 | 98 | PB | 4.39.34 | 8 | Carl Torpdahl Hansen -08✗ | 4.54.12 | 1500 meter • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 15:35 |
21 | 91 | 11.33 | 5 | Andreas Bjarnastein Antoft -02✗ | 11.46 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 16:15 | |
22 | 110 | 1.50 | 5 | Louise Lehman Jensen -08✗ | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 16:30 | |
23 | 121 | 45.44 | 7 | Vilma Viggers Fabild -08✗ | 45.25 | 300 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 17:15 | |
24 | 94 | DNS | April Webber Sørensen -04 | 1.02.38 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:55 | ||
25 | 90 | PB | 41.57 | 5 | Amalie Molander Pedersen -00✗ | Hammerkast • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 18:00 | |
26 | DNF | FIF AM P15✗ | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 18:40 |